Tabliczka informacyjna przy domofonie

ewelina75ewelina75 Użytkownik
edytowano listopada 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
prowadzę działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym ( jestem właścicielką tego lokalu) chciałabym umieścić tabliczkę informacyjną przy domofonie z nazwą firmy i nr lokalu. Kogo muszę pytać o zgodę?

Pozdrawiam
Ewelina

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy panel domofonowy posiada takie okienko na dane?
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Panel domofonu nie posiada takiego okienka, niestety.
    Myślałam o metalowej tab. o wym. 15*20 cm.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to sobie powieś obok domofonu, o zamiarze powiadom zarządce nieruchomości (Zarząd WM czy Zarządcę)
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Taki mam zamiar, jednak czy są podstawy prawne, które pozwalają na takie działanie i czy wystarczy o fakcie powiadomić zarząd wspólnoty, czy uzyskać ich zgodę na piśmie?
    Jak się dało zauważyć inni mieszkańcy nie są zbyt zadowoleni z faktu, że prowadzę działalność ( korepetycje i języki obce). Myślę, że niezależnie jaką działalność się prowadzi to zawsze współmieszkańcy mają problem.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ewelina75:[/cite]czy są podstawy prawne
    Odpis księgi wieczystej, w której widnieje Twoje nazwisko jako współwłaścicielki nieruchomości.
    W tym pojęciu mieści się: budynek z gruntem, na którym stoi, jego elewacja i domofon tyż. :smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    inni mieszkańcy nie są zbyt zadowoleni z faktu, że prowadzę działalność
    To ryzykujesz, że tabliczka szybko zostanie zniszczona :sad:
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kupię nową, zawsze istnieje takie ryzyko,
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]To ryzykujesz, że tabliczka szybko zostanie zniszczona :sad:
    [cite] ewelina75:[/cite]Kupię nową, zawsze istnieje takie ryzyko,
    ...to wieszaj . Daj znać ile powisiała... życzę ci , aby wisiała , wisiała, wisiała, i wisiała...:cool:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Wspólnota nie może zakazać właścicielowi powieszenia takiej tabliczki, należy jednak powiadomić o tym zarząd/ zarządcę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca - a po co Zarządowi ta wiedza? Jest to pewien gest grzecznościowy, nic więcej.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Zarządca - a po co Zarządowi ta wiedza? Jest to pewien gest grzecznościowy, nic więcej.:bigsmile:
    MirusL a kto twoim zdaniem jest gospodarzem części wspólnych? , że namawiasz do lekceważenia i agresji, wywołania awantury ...
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Niezupełnie, chodzi o to, że właściciel ponosi odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenie elewacji, dlatego takie rzeczy należy uzgadniać.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    25,11 mamy zebranie wspólnoty, więc poinformuje zarząd, a następnego dnia powieszę.
    Czy w Waszych wspólnotach też panuje taka zawiść i same zakazy?
    W skład naszej wspólnoty wchodzą trzy bloki mieszkalne, jeden już zamieszkany, drugi w trakcie wykańczania lokali a trzeci dopiero będzie oddany.
    Zarząd tworzą mieszkańcy pierwszego i chyba zapomnieli jak majstry wyrzucali śmieci gdzie popadnie, bo teraz jak ktoś wyrzuci gruz do pojemników na śmieci to od razu na tablicy pojawia się obrażliwe pismo od zarządu przyrównujące nas do zwierząt, które zachowują większą czystość.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie będę Cię martwił ale Ty "jeszcze nie mieszkasz we wspólnocie" - jak dotychczas masz prawie normalność.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ewelina75:[/cite]W skład naszej wspólnoty wchodzą trzy bloki mieszkalne,
    jeden już zamieszkany,
    drugi w trakcie wykańczania lokali
    a trzeci dopiero będzie oddany.
    czy ty masz już akt notarialny? skąd wiesz, że te trzy budynki to jedna wspólnota, a nie trzy odrębne?
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam akt i wiem, że to jedna wspólnota
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    [cite] ewelina75:[/cite]Mam akt i wiem, że to jedna wspólnota
    No to może mi wyjaśnisz jak policzono metraż i podzielono udziały jak budynek trzeci nie jest gotowy?
    Możesz napisać w jakim okresie powstawały te budynki?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    25,11 mamy zebranie wspólnoty, więc poinformuje zarząd
    Odradzam na zebraniu, bo jak wtrącą się inni właściciele, to tylko pyskówka się zrobi.
    Poza tym poinformuję a uzgodnię to nie to samo. Będziesz robić dziury w elewacji. Dla świętego spokoju pogadaj z członkiem zarządu (jak zarząd niekumaty to z administratorem), że będzie estetycznie, na tej wysokości i w ogóle to fajnie ci się tu mieszka.
    Public relations to sztuka osiągania harmonii z otoczeniem :wink:
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki koziorozka za radę.
    Napisać do zarządu pismo, czy uzgodnić ustnie? Pewnie będą chcieli pismo!!Nie będę wierciła dziur tylko przykleję tę nieszczęsną tabliczkę. Mogłabym się bez niej obejść, bo już działam od września i jakoś daję radę, ale z drugiej strony nie po to włożyłam tyle pieniędzy w lokal( deweloper od początku wiedział, że kupuję go na działalność), żeby teraz bać się innych lokatorów.
    Kuba wiem , że bloki należą do jednej wspólnoty chociaż dlatego , że mamy jeden nr 29, a bloki podzielono tylko literkami ABC, poza tym bloki powstawały prawie jednocześnie.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - czy z Tobą nie można normalnie dyskutować?
    MirusL a kto twoim zdaniem jest gospodarzem części wspólnych? , że namawiasz do lekceważenia i agresji, wywołania awantury ...
    ewelina75 - jest wspólwlaścicielką części wspólnej, ma ustawowe prawo korzystania z niej art. 13, i to jest podstawa prawna. Mówię to jako członek Zarządu. Pismo jakie proponujecie ja odradzam, to jakby tlumaczenie się z czegoś zlego, to stawianie właściciela w roli petenta.ewelina75 ma prawo powieszenia również szyldu reklamowego i to kilkasetkrotnie większego na elewacji, wówczas rzeczywiście poinformowalbym Zarząd, poinformował a nie zapytal.
    ewelina75 -
    bo teraz jak ktoś wyrzuci gruz do pojemników na śmieci to od razu na tablicy pojawia się obrażliwe pismo od zarządu przyrównujące nas do zwierząt, które zachowują większą czystość.
    Już na wstępie negatywnie wypowiadasz się o Zarządzie, ktorego prawdopodobnie nie znasz. Żle to wróży w przyszlości.
    Gruz nie wysypuje się do pojemników na śmieci, ale zamawia się odpłatnie pojemnik/kontener/worek, tylko ,że to kosztuje.
    Ja niejednokrotnie "wstydzę" się za mieszkańców, za ich "podejście do śmieci", bo to świadczy o braku kultury osobistej. Popieram koziorozke - dobre relacje sąsiedzkie zawsze są lepsze od zacietrzewienia i zawiści.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    [cite] MirekL:[/cite]KubaP - czy z Tobą nie można normalnie dyskutować?
    MirusL a kto twoim zdaniem jest gospodarzem części wspólnych? , że namawiasz do lekceważenia i agresji, wywołania awantury ...
    :bigsmile:
    MiruśL, a ty swoje ... odpowiedz na pytanie ....
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To fakt, jedna Pani z zarządu działa mi na nerwy ( taka Aniołowa , sprawdza co kto wyrzucił do śmieci, zagląda pod samochody, dosłownie czyha na każde potknięcie i wtedy pisze pisma, porównując mieszkańców do zwierząt)
    Na szczęście jutro mamy zebranie wspólnoty i mam ogromną nadzieję , że zarząd ulegnie zmianie, chociażby dlatego, że w skład naszej wspólnoty wchodzą trzy bloki oddane do użytku, natomiast w różnym stopniu wykończenia lokali i miło by było gdyby każdy blok miał swojego przedstawiciela w zarządzie.

    Z innej Beczki: Gdzie odbywają się wasze zebrania, w wynajętych salach, czy może na terenie wspólnoty?
    Pozdrawiam
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdzie odbywają się wasze zebrania, w wynajętych salach, czy może na terenie wspólnoty?
    Jak masz u siebie pomieszczenie odpowiedniej wielkości, to lepiej nie płacić za wynajem, prawda?
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mamy garaże podziemne i też wydawałoby się, że tam możemy organizować zebrania, ale zarząd wynajął salę ( za którą trzeba zapłacić), bo twierdzi, że teraz jest za zimno. Sprawdzałam 16*C.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    My robimy zebrania (60 lokali) w najbliższym gimnazjum w zamian za karton ( 5 ryz) papieru do ksero, koszt około 50zł.
    Garaż jest dobry do spotkań dla garażowiczów (20), właściciele powinni mieć gdzie usiąść, trzeba pisać, podpisywać itp. Szkoły są na ogół chętne za tego rodzaju "sponsoring".

    PS U mnie w garażu w tej chwili jest 13'C
  • Opcje
    ewelina75ewelina75 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To świetny pomysł z tą szkołą, tym bardziej, że mamy ją pod nosem, dzięki za radę.
    Ilu potrzeba głosów , żeby odwołać członka zarządu? Czy liczą się głosy wszystkich właścicieli, czy tylko tych , którzy są na zebraniu?

    Dzisiaj mamy zebranie!
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Projekt każdej uchwały staje się uchwałą, gdy na TAK zagłosuje ponad 50% (udziałami) właścicieli. Obecność na zebraniu (lub jej brak) nie ma żadnego znaczenia
    (Jak masz inne sprawy, to zakładaj nowy wątek lub znajdź podobny, bo ten jest o tabliczce)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.