Lampa na elewacji budynku

drizzt116drizzt116 Użytkownik
edytowano listopada 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Od kilkunastu miesięcy jestem właścicielem mieszkania należącego do wspólnoty. Kiedy kilka miesięcy temu po remoncie elewacji, na budynku zamontowano lampę, zaczęły się moje przygody z zarządcą . Lampa ponoć ma oświetlać teren przed blokiem i została zamontowana na prośbę sąsiada. Pierwsza lampa świeciła białym światłem co uniemożliwiało sen w nocy. Zamontowano halogen, co już samo w sobie było niedorzeczne. Kiedy po kilku interwencjach i po napisaniu pisma lampę zdemontowano, myślałem, że to już koniec przygód. Jakież było moje zdziwienie kiedy kilka tygodni temu zamontowano nową lampę, również halogenową, takiej samej mocy, tylko mniejszą i świecącą na żółto. Lampę zamontowano również na prośbę sąsiada. Prosiłem telefonicznie o ściągnięcie lampy. Napisałem w tej sprawie dwa pisma. W jednym prosiłem o wskazanie uchwały wspólnoty sankcjonującej założenie lampy i rozliczenie kosztów jej użytkowania. Do dzisiaj odpowiedzi nie ma. Czy zarządca mógł zamontować lampę bez uchwały? (podejrzewam, że takiej nie ma) Czy może ignorować moje pisma? Czy poza drogą sądową mam jakąś szanse zmuszenia zarządcy do zdjęcia lampy która uniemożliwia mi odpoczynek w nocy?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    Zarządca (powierzony) czy administrator?
    Stąd wybierz odpowiedź https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad
    Jak masz administratora, to taki wydatek musiał aprobować zarząd, czyli najprawdopodobniej któryś z twoich sąsiadów.
    mógł zamontować lampę bez uchwały?
    Jak widać, mógł, choć uważam, że na takie dodatkowe obciążenie (opłaty za prąd) powinniście mieć uchwałę
  • Opcje
    drizzt116drizzt116 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Administrator - nieprecyzyjnie wcześniej napisałem. Nie ma znaczenia fakt, że lampa przeszkadza mi w odpoczynku w nocy? Już o kosztach finansowych nie wspomnę.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Zarządca (powierzony) czy administrator?
    Kto go powierzył? I komu?
    Zarząd (=zarządzanie) powierzony - OK, ale zarządcy się nie powierza. Chyba, że opiece Opatrzności. :smile:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ktokolwiek założył oświetlenie, nie może ono przeszkadzać żadnemu właścicielowi. Zgłoś to bezpośrednio do kogoś z zarządu jednocześnie pisząc pismo do administratora.
    Montaż lampy w sposób nikomu nie przeszkadzający nie jest zbyt trudną sprawą.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W omawianej sytuacji uchwała nie jest niezbędna. To kwestia skali obciążenia finansowego. Jeżeli zakup lampy i koszty jej eksploatacji nie doprowadzą do znacznego przekroczenia planu gospodarczego (czyli zatwierdzonego uchwałą właścicieli, dopuszczalnego poziomu obciążeń), to w żadnym sądzie sprawy nie wygrasz. Padną argumenty, że to dla poprawy bezpieczeństwa, na wniosek jednego z właścicieli itp. - i nie będą to błahe argumenty.

    Nie rozumiem, dlaczego nie możesz spać z powodu tej lampy? Czy jej światło jest skierowane w Twoje okno? Czy tylko Tobie to przeszkadza? Gdyby sprawę poddano pod głosowanie, czy masz szanse uzyskać poparcie większości właścicieli?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.