MONTAŻ KAMERY W LOKALU USŁUGOWYM

bozena70bozena70 Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
prosze o pomoc. Właściciel lokalu usługowego zwrócił się do mnie z prośbą o napisanie uchwały odnośnie montażu kamery w jego lokalu usługowym. chce by kamera ta monitorowała wejście do jego lokalu, a koszt montażu pokryła wspólnota. Czy zarządca ma obowiązek przygotowania takiej uchwały na wniosek właściciela lokalu czy wystarczy, ze napisze iż wspólnota płaci za części wspólne?

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To ja też proszę żeby wspólnota sfinansowała mi cztery kamery które chcę zainstalować w swoim lokalu mieszkalnym. Będą mi monitorowały wejście do łazienki i dużego pokoju.
    A tak na poważnie - jeżeli lokal jest własnością właściciela to dlaczego wspólnota ma to traktować jako część wspólną i finansować mają wszyscy jego zachcianki?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] bozena70:[/cite]Właściciel lokalu usługowego zwrócił się do mnie z prośbą o napisanie uchwały odnośnie montażu kamery w jego lokalu usługowym. chce by kamera ta monitorowała wejście do jego lokalu, a koszt montażu pokryła wspólnota.
    To jakiś żart?
    Kamera - czy to wewnątrz lokalu, czy choćby na zewnątrz - ma służyć wyłącznie temu właścicielowi.
    Skąd pomysł, żeby wspólnota mu to zasponsorowała?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    koszt montażu pokryła wspólnota
    Nie ma takiej możliwości
  • Opcje
    bozena70bozena70 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest pomysł wspólnoty. Wspólnota nie ma zamiaru montować mu tych kamer, bo za chwilę pojawi się lawina innych żądań. W budynku są portierzy w części mieszkalnej i właściciel lokalu usługowego straszy, że nie będzie płacić za ochronę, tj. portierów, bo nie czuje się chroniony, więc wystąpił z pomysłem kamery. Ciągle ma jakieś roszczenia względem wspólnoty.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2011
    [cite] bozena70:[/cite]To nie jest pomysł wspólnoty. Wspólnota nie ma zamiaru montować mu tych kamer, bo za chwilę pojawi się lawina innych żądań. W budynku są portierzy w części mieszkalnej i właściciel lokalu usługowego straszy, że nie będzie płacić za ochronę, tj. portierów, bo nie czuje się chroniony, więc wystąpił z pomysłem kamery. Ciągle ma jakieś roszczenia względem wspólnoty.

    Czy właściciele podjęli uchwałę o ochronie? Jeżeli tak, to może ten właściciel ją zaskarżyć, natomiast podobne ustępstwa jak montaż kamer w jego lokalu są po prostu niedopuszczalne.
    Nie chce płacić - to trzeba do sądu iść, a jak jutro zażyczy sobie dziesięciny, to co Państwo zrobicie?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    [cite] bozena70:[/cite] chce by kamera ta monitorowała wejście do jego lokalu, a koszt montażu pokryła wspólnota.
    WM Nie może takich fanaberii pokrywać z wspólnych środków finansowych . WM zajmuje się tyko częściami wspólnymi .
    Jak chce zamontować, to niech pokryje koszty instalacji monitoringu z własnej kieszeni.
    [cite] bozena70:[/cite] W budynku są portierzy w części mieszkalnej i właściciel lokalu usługowego straszy, że nie będzie płacić za ochronę, tj. portierów,
    bo nie czuje się chroniony, więc wystąpił z pomysłem kamery. Ciągle ma jakieś roszczenia względem wspólnoty.
    Strachy na lachy.... ta ochrona nie może chronić jego, tylko części wspólne. Jak się nie czuje chroniony, to niech sobie wynajmie bodyguarda.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    właściciel lokalu usługowego straszy, że nie będzie płacić za ochronę, tj. portierów, bo nie czuje się chroniony
    Zaproponuj mu, żeby nie płacił też np. za prąd na klatce schodowej, remont dachu i co tam jeszcze wymyśli, czego nie używa.
    We wspólnocie płaci się za posiadanie, a nie za korzystanie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]We wspólnocie płaci się za posiadanie, a nie za korzystanie
    Ooooo,jaka niespodziewana zmiana poglądów ....:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.