Awaria grzejnika

coolnikacoolnika Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Cześć, Mam problem z jednym z grzejnikiem w moim mieszkaniu, które jest częścią wspólnoty. Mianowicie rok temu w całej wspólnocie wymieniano grzejniki na nowe. Jeden z tych nowo wymienionych jest problem. tzn. ciepło wytwarza tylko część grzejnika a dół jest zimny. w sumie czasem grzeje tylko 1/3 grzejnika. Nie jest on zapowietrzony bo był już wiele razy sprawdzany pod tym kotem i próbowano go odpowietrzyć. chodzi raczej o wadę grzejnika gdyż od początku były z nim problemy zaraz po założeniu wtedy już 3 razy przyszli "fachowcy" wysłani od zarządcy i rozkładali ręce tłumacząc że jak przyjdzie większe ciśnienie to będzie ok, jednak zawsze grzał on mniej. W tym roku znów jest problem i jest ona coraz większy bo coraz mniejsza część grzejnika grzeje tak naprawdę. Zarządca umywa ręce i twierdzi że skoro w pomieszczeniu jest 21 stopni to on nie musi nic robić. Czy tak jest naprawdę? W pokoju może nie panuje mróz ale jest tak za sprawą tego że ciepło przepływa z innych pokojów. Czy mogę się domagać wymiany grzejnika na nowy czy jestem skazana na ten felerny?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy lokal jest na ostatniej kondygnacji?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    coolnika: Mianowicie rok temu w całej wspólnocie wymieniano grzejniki na nowe
    A co jest napisane w gwarancji na grzejnik ?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] coolnika:[/cite]Cześć, Mam problem z jednym z grzejnikiem w moim mieszkaniu (...) Czy mogę się domagać wymiany grzejnika na nowy czy jestem skazana na ten felerny?
    Cześć. Problem najprawdopodobniej nie leży w grzejniku, ale w instalacji. W grzejniku nie ma się co zepsuć, co najwyżej może się rozszczelnić. Ale wtedy miałabyś kałużę w mieszkaniu. Z objawów wynika, że jest za mały przepływ przez ten obieg. Kwestia błędnej regulacji lub błędów obliczeniowych.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja bym nie wykluczał wadliwości grzejnika polegającej na częściowej niedrożności.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Istotnie, nie można wykluczyć takiej ewentualności. Wprawdzie napisano, że grzejniki były wymieniane na nowe rok temu, ale wystarczyłoby, że ktoś nie dość dokładnie przepłukał instalację po montażu, lub nie przepłukał w ogóle i problem gotowy.

    Często ujawnia się też inna prozaiczna przyczyna. Jeśli są zawory termostatyczne i mają niskie nastawy wstępne, to przelot przez taki zawór jest bardzo mały. Wystarczy wtedy drobne zanieczyszczenie i nie ma przepływu, lub jest mocno ograniczony.

    Pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.