Los karpi w rękach prokuratorów

PosesjaPosesja Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Wolne tematy
Prokurator generalny Andrzej Seremet włączył się w dyskusję o tym, jak przed Wigilią powinny być traktowane karpie.

"Ogłuszania, wykrwawiania lub uśmiercania zwierząt mogą dokonywać jedynie osoby, które ukończyły 18 lat, posiadają wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe oraz odbyły wymagane prawem szkolenie" – czytamy w wytycznych. Seremet przypomina, że za znęcanie się nad zwierzętami lub ich niehumanitarne zabijanie grozi do roku więzienia.

http://www.rp.pl/artykul/9132,767582-Los-karpi-w-rekach-prokuratorow.html

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    Roman Giertych, były wicepremier i minister edukacji napisał list otwarty do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.
    Zarzuca w nim, że prokuratura bardziej troszczy się o humanitarne zabijanie karpi niż o ograniczenie przestępczości wśród młodzieży.
    Giertch przytacza statystyki policyjne, z których wynika, że w 2010 ogólna liczba podejrzanych nieletnich wyniosła ponad 51 tysięcy. Policja przypisała podejrzanym nieletnim 100 425 (ponad sto tysięcy!) przypadków naruszenia prawa, czyli aż o 15 405 więcej niż w roku poprzednim. Oznacza to wzrost na poziomie 18,1 %.
    "Z tym większym zażenowaniem przyjąłem informację, że wysłał Pan do prokuratorów w całym kraju specjalne 4-stronicowe pismo, w którym napisał, jak humanitarnie postępować ze świątecznym karpiem. Przyłączam się do głosu wielu prokuratorów, że takie zachowanie prokuratury po prostu ich ośmiesza.
    Sformułowania zalecające, by w czasie „unieruchamiania, ogłuszania i uboju” ryb należało je chronić „przed bólem, stresem i cierpieniem”, na tle tylu ważnych problemów z przestępczością w kraju brzmią jak ponura groteska" - czytamy w liście.
    Zdaniem Giertycha to nie tylko ośmieszanie ważnej instytucji Państwa, ale także podważanie autorytetu prawa poprzez kreowanie fikcyjnych problemów, które w oczach opinii publicznej nie znajdują wytłumaczenia.
    "Prokurator, który winien być przez społeczeństwo postrzegany jako strażnik i obrońca interesu publicznego oraz praw jednostkowych obywateli, zwłaszcza jako obrońca życia i własności obywateli, w instrukcji Pana Prokuratora zostaje przedstawiony jako stróż… praw i interesów wigilijnych karpi" - podsumowuje Giertych.
    Całość wpisu dostępna na stronie:
    http://pl-pl.facebook.com/notes/roman-giertych-strona-oficjalna/list-otwarty-do-p-seremeta-w-sprawie-przestępczości-w-szkołach-w-kontekście-inst/301723443201351

    p.s. można Romka nie lubić ale ładnie to napisał, może nawet zbyt delikatnie.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    komentarz usunięto Admin
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jest kategoria "wolne tematy".
    Wchodząc tu powinieneś wiedzieć, że nie będzie tu analizy poszczególnych artykułów UoWL czy orzeczeń SN.
    Dla koneserów, niewidzących, nawet przy niedzieli poza wspólnotą mieszkaniową innego świata są pozostałe kategorie.
    Pomijam, że "magiel też jest dla ludzi".
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    No właśnie...może nie wszyscy słyszeli, jak właściwie postępować z karpiem - żywym - poniekąd.Dziwi mnie tylko, dlaczego prokurator generalny nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie wędkarzy, którzy również uśmiercają swoje "ofiary". W dodatku męczą je haczykami, narażając na ból i stres - choć oficjalnych skarg jeszcze chyba nie było. Zastanawia mnie ilość "tematów zastępczych " w tym kraju.Rząd bardziej przejmuje się sprawami karpi, kotów czy psów a nie ludzi. Dokąd ten świat zmierza? Pewnie zaraz zobaczę komentarze, że jestem bez serca...cóż - takie jest życie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    [cite] prezes:[/cite]No właśnie...może nie wszyscy słyszeli, jak właściwie postępować z karpiem - żywym - poniekąd.
    Dziwi mnie tylko, dlaczego prokurator generalny nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie wędkarzy,
    którzy również uśmiercają swoje "ofiary".
    W dodatku męczą je haczykami, narażając na ból i stres - choć oficjalnych skarg jeszcze chyba nie było.
    A ile bólu zadaje ci twój szef w pracy na co dzień ... psychicznego bólu ?
    Zwierzęta mają lepiej od ludzi ... a gdzieś napisano czyńcie sobie ziemie poddaną...

    O jaką moralność chodzi w erze degeneracji zasad moralnych jaka panuje obecnie na ziemi ....
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - i tu Cię zaskoczę! Otrzymałem ostatnio skierowanie na badania okresowe z pracy. Na tym skierowaniu było zaznaczone "Obciążenie psychiczno- nerwowe - brak" Przynajmniej według kadrowej.:wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] prezes:[/cite]KubaP - i tu Cię zaskoczę! Otrzymałem ostatnio skierowanie na badania okresowe z pracy.
    Na tym skierowaniu było zaznaczone "Obciążenie psychiczno- nerwowe - brak" Przynajmniej według kadrowej.:wink:
    twoje czy twojego szefa ...
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] prezes:[/cite]Rząd bardziej przejmuje się sprawami karpi, kotów czy psów a nie ludzi.
    Prokurator generalny nie jest członkiem rządu.
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - formularz był dla mnie...nie dla szefa.:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.