Umowa między wspólnotami ( 3 w 1 kamienicy) na administrowanie

abik13@op.plabik13@op.pl Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Wolne tematy
Witam,
Czy istnieje możliwość zawarcia umowy między wspólnotami ws. administrowania ? W naszej kamienicy są 3 klatki i 3 wspólnoty ( różna ilość mieszkań) Mamy to samo podwórze, ale osobne węzły, każdy remontuje swoją część itp.
Mam pytanie czy możemy zawrzeć umowę na administrowanie a później wybrać administratora budynku dla wszystkich 3 wspólnot.Domyślam się ,zę wstedy koszty administrowania będą mniejsze.
Na jakiej podstawie prawnej można to zrobić i czy wystarczy że zrobią to Zarządy czy każdy właściciel musi się zgodzić?
Abik

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Konkretnie czego ta umowa miałaby dotyczyć poza wyborem tej samej osoby na administratora? To są trzy niezależne wspólnoty, każda zawiera umowę w swoim imieniu, przecież możecie wybrać tego samego administratora, do tego taka wspólna umowa nie jest konieczna.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] abik13@op.pl:[/cite]Mam pytanie
    czy możemy zawrzeć umowę na administrowanie a później wybrać administratora budynku dla wszystkich 3 wspólnot.
    Domyślam się ,że wtedy koszty administrowania będą mniejsze.

    A na czym opierasz swój wywód, że będą mniejsze , przecież to są trzy odrębne podmioty.?
    Czy macie też w aktach notarialnych nieruchomości gruntową, czy budynek został sprzedany po tzw. obrysie?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    abik - administratora wybiera zarząd
    Jak się 3 zarządy umówią na tego samego administratora, to ok.
    Razem możecie wynegocjować mniejsze stawki za administrowanie i przeglądy, czyli to dobry pomysł
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]abik - administratora wybiera zarząd
    Administratora wybiera ogól właścicieli lokali bo to oni go zatrudniają i go utrzymują . Inaczej mówiąc jest to wspólnoty "pracownik" a nie zarządu WM choć tak co poniektórzy userzy głoszą.
    [cite] koziorozka:[/cite]Razem możecie wynegocjować mniejsze stawki za administrowanie i przeglądy, czyli to dobry pomysł
    :bigsmile: :bigsmile::bigsmile::bigsmile: naiwośc nie zna granic ... a co ze sprzecznością interesów pomiędzy tymi wspólnotami? bo takie na pewno są. ....jednemu świeczkę a drugiemu ogarek ....to się nie sprawdza we wspólnotach.
  • Opcje
    abik13@op.plabik13@op.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odpowiedzi,
    Mam 2 mieszkania- w 1 to duża wspólnota ( nowe budownictwo, 250 mieszkań ) i o wiele niższe koszty administrowania ( 50 zł/mies) oraz to w opisanym zagadnieniu. Myślałam ,ze jeśli zawrzemy umowę tylko w zakresie administrowania to uda nam się uzyskać niższe stawki za administrowanie ( obecnie każdy właściciel płaci 150 zł/mies). Budynki mają podobne stany techniczne itp.
    Nie widzę tu sprzeczności interesów- ten sam administrator obsługuje kilka kamienic po przeciwnej stronie a kilkadziesiąt budynków w mieście....
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    [cite] abik13@op.pl:[/cite] koszty administrowania ( 50 zł/mies) ...
    za administrowanie ( obecnie każdy właściciel płaci 150 zł/mies).
    kwoty są rożne, ale co za to masz?
    Co masz za te 50 zł i co masz za te 150 zł -???? bo to że na zaliczce są użyte te same nazwy nic takiego nie oznacza.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    Przy mniejszych wspólnotach, koszt przypadający na udział / m2 z reguły jest większy, niż we wspólnotach 250-lokalowych, to normalne.
    Poniżej pewnego poziomu wynagrodzenia zarządca nie zejdzie, w końcu ma też swoje koszty, a nakład pracy nie maleje wprost proporcjonalnie do powierzchni czy ilości lokali.
    Jednak widzę racjonalne ziarno w Twoim pomyśle: dla zarządcy bardziej atrakcyjne może być zarządzanie trzema wspólnotami w jednym miejscu, w którym już jest obecny, niż taką samą liczbą wspólnot w różnych rejonach miasta. Możecie ponegocjować ws. obniżenia stawki, to nie boli. :smile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    [cite] Posesja:[/cite]Przy mniejszych wspólnotach, koszt przypadający na udział / m2 z reguły jest większy, niż we wspólnotach 250-lokalowych, to normalne.. :smile:
    Większość zarządców oferuje stawki za m2 pul, więc nie ma znaczenia czy to jest duża czy mała wspólnoty , roboty jest co niemiara.
    Poniżej pewnego poziomu wynagrodzenia zarządca nie zejdzie,
    Ciekaw jestem, jaki to niby, jest ten minimalny poziom wynagrodzenia za obsługę małej WM.?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]Większość zarządców oferuje stawki za m2 pul, więc nie ma znaczenia czy to jest duża czy mała wspólnoty , roboty jest co niemiara.
    A co Ty możesz o tym wiedzieć? :smile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2011
    [cite] Posesja:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]Większość zarządców oferuje stawki za m2 pul, więc nie ma znaczenia czy to jest duża czy mała wspólnoty , roboty jest co niemiara.
    A co Ty możesz o tym wiedzieć? :smile:
    A co, nie mogę mieć wiedzy na ten temat, bo tak sobie założyłeś... pisz na temat a nie demonizuj ...
    Ciekaw jestem, jaki to niby, jest ten minimalny poziom wynagrodzenia za obsługę małej WM.?

    twój populizm na mnie nie działa co innego na userki... walą pochwałami ile wlezie ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.