unieważnienie zebrania wspólnoty

Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
Czy mogę wystąpić o unieważnienie ostatniego zebrania z uwagi na wymienione poniżej fakty i czy muszę to robić sądownie czy mogę na innej /jakiej/zasadzie .
Zgodnie z zawiadomieniem o zebraniu w zawiadomieniu tym został podany porządek zebrania
1. Otwarcie zebrania - zarządca wspólnoty otworzył zebranie informując o powodach zwołania zebrania
2.Wybór przewodniczącego - jeden z lokatorów wskazał na moją osobę / uważam że trochę niefortunnie bo przecież ja składałem wniosek o zmianę sposobu rozliczania energii cieplnej / niejednoznacznie wyraziłem zgodę i w sumie prowadziłem to spotkanie ale wybór przewodniczącego nie został przegłosowany .
3.Przyjęcie porządku zebrania - punkt ten nie został przegłosowany / w pewnym momencie naszego spotkania jeden z uczestników stwierdził że w zasadzie spotkanie to nie powinno mieć podstaw prawnych do podejmowania uchwał gdyż nawet nie był przegłosowany porządek dnia ale uczestnicy spotkania tak byli zaaferowani celem spotkania że nikt nie zwrócił uwagi na te słowa/ .
4.Dyskusja w sprawie przyjęcia planu remontów ....... gdzie przewidziane było omówienie przewidywanych kosztów na podstawie zebranych ofert jak też podjęcie uchwały w sprawie wykonania remontów w sprawie tej nie podjęto uchwały gdyż ustalono że uchwałę podejmie się dopiero po bezpośredniej rozmowie z oferentami na wykonanie remontu
5. przedstawienie mojego wniosku o zmianę naliczania opłat za centralne ogrzewanie z uwzględnieniem współczynników wynikających z różnic w wysokości mieszkań . Dyskusja oraz podjęcie uchwały o zasadach rozliczeń centralnego ogrzewania we wspólnocie mieszkaniowej - jak już wcześniej napisałem zrobiono wszystko żeby zapis z podjętej decyzji nie nosił znamion uchwały po wcześniejszym uzyskaniu odpowiedzi od administratora że w tej sprawie nie musi być podjęta uchwała jak też po stwierdzeniu że trzeba to tak sformułować żeby potem w wypadku zaskarżenia nie być ciąganym po sądach .
6. Zamknięcie zebrania .
Na dzień dzisiejszy posiadam protokół z zebrania sporządzony odręcznie i wygląda on w następujący sposób :
Protokół zebrania z dnia 15.07.2009 roku
przebieg zebrania
1. Dyskusja na temat ofert remontowych p......... i p.......
2. Zasady rozliczań ogrzewania , analiza wniosku p. K.Ćwikły dotyczącego podjęcia uchwały o zasadach rozliczeń centralnego ogrzewania we wspólnocie mieszkaniowej .
Z powodu braku szczegółowych informacji nie przedstawionych przez p. K.Ćwikłę wspólnota odrzuciła wniosek 8 głosów przeciw , 1 osoba wstrzymała , 1 osoba za .
p...........proponuje rozszerzyć Zarząd wspólnoty o nową osobę - p.............. wymieniona osoba wyraziła zgodę .

podpis protokolanta ........................


/ pragnę dodać że przedstawiony wynik został można powiedzieć sfałszowany gdyż oprócz mnie za był jeszcze jeden lokator który poparł mój wniosek zresztą można to łatwo wyliczyć 11 osób uprawnionych do głosowania zliczając podaną liczbę oddanych głosów wychodzi 10 osób , jak też nie podano w tym protokole że osoba podana do zarządu została wybrana jednogłośnie nadto w protokole nie zostały uwzględnione inne wolne wnioski podane przez osoby biorące udział w zebraniu /.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Nie można unieważnic zebrania, prawo nie przewiduje takiej możliwości. Jeżeli zostało przeprowadzone nieprawidłowo, to właściciele lokali mogą zwołac nowe zebranie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    GargGarg Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może Pan wystąpić do zarządu z wnioskiem o sprostowanie protokołu zebrania, jeśli dane w nim zawarte są inne od faktycznych zdarzeń. Nie widzę tu podstaw do unieważnienia zebrania, jeśli zwołano je prawidłowo.

    Pkt. 2 – prowadził Pan zebranie i nikt nie protestował, głosowanie byłoby wskazane, gdyby były inne propozycje lub sprzeciw – dla mnie bez zarzutu – “milcząca akceptacja”.

    Pkt. 3 – głosowanie na porządkiem zebrania – czy został przegłosowany czy też nieprzegłosowany - dla mnie bez większego znaczenia – nie ma też takiego obowiązku - ostatecznie najważniejsze są wasze decyzje tj. podjęte uchwały, bo te nabierają mocy prawnej.

    Pkt. 4 – czyli zarząd nie zebrał ofert a tym samym nie znał przewidywanych kosztów – uchwała powinna zawierać takie przewidywane koszty w przeciwnym razie można ją skutecznie uchylić

    Pkt.5 - regulamin rozliczeń centralnego ogrzewania we wspólnocie mieszkaniowej winien być uchwalony, stanowi podstawę rozliczeń i obciążeń wszystkich właścicieli. Będziecie windykować w Sądzie należności z tytułu rozliczeń centralnego ogrzewania czy wody to o przedstawienie takiego regulaminu Sąd was poprosi. Jak regulamin jest zgodny z prawem to nie musicie się obawiać jego zaskarżenia – ktoś inny poniesie wasze koszty sądowe.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję bardzo za informacje mam rozumieć że mogę wnieść do Administratora o ponowne zebranie /sam posiadam ponad 10% udziałow w wspólnocie więc mogę że tak powiem takie zebranie zwołać jednoosobowo/ w celu sprostowania protokołu oraz w celu utworzenia regulaminu rozliczeń centralnego ogrzewania jako podstawę rozliczeń wszystkich właścicieli i ze względów prawnych .
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dodam tylko że wspólnota jest administrowana przez tego administratora przez prawie 6 lat i do dzisiaj nie mamy takiego regulaminu .
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Krzysztof_cwikla:[/cite]posiadam ponad 10% udziałow w wspólnocie więc mogę że tak powiem takie zebranie zwołać jednoosobowo/ w celu sprostowania protokołu oraz w celu utworzenia regulaminu rozliczeń centralnego ogrzewania jako podstawę rozliczeń wszystkich właścicieli i ze względów prawnych .

    Do sprostowania protokołu nie potrzeba zebrania - wystarczy pismo do zarządu (lub zarządcy z 18.1)

    zebranie - Tak, na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej - ale uwaga zwoływane przez zarząd (lub zarządcę z 18.1)

    UWL art. 31 Zebrania właścicieli:
    a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
    b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tego się nie obawiam jestem w zarządzie to tym łatwiej mi będzie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.