instalacja gazowa w budynku

barkucbarkuc Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,jak zwykle proszę o dobrą radę,wprowadziłam się do mieszkania w bloku gdzie nie miałam podłączenia do instalacji gazowej,dlatego początkowo używałam butli gazowej,ale przy kontroli Pan poinformował mnie że tak nie może być itd.w związku z tym wymieniłam kuchenkę na elektryczną, tym razem ten sam Pan przysłał mi pismo iż nie mógł przeprowadzić u mnie kontroli instalacji gazowej (pion),która jest zabudowana w ścianie i proszą mnie o wyznaczenie terminu z dostępem do pionu,rozumiem przez to że mam rozwalić ścianę,nadmienię że wprowadzałam się do mieszkania i rura już była zabudowana,proszę pomóżcie czy muszę wykonać ich polecenie czy może jest jakieś inne wyjście:sad:

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podaj trochę więcej szczegółów nt. rodzaju zabudowy (obudowa g-k, płytą OSB, bruzda ścienna wypełniona lub nie wypełniona...). Spróbujemy coś wymyślić. : )
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rura gazowa, która nie służy wyłącznie do użytku właściciela lokalu (czyli taka przed licznikiem) musi być przez wspólnotę sprawdzana
    Poza tym "Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje"
    Tak więc praktyczniej jest zasłaniać rury ekranami, które łatwo można zdjąć
    Czy ty zabudowałaś, czy poprzedni właściciel nie ma żadnego znaczenia
    Choć może Czajnik coś wymyśli :smile:
  • Opcje
    barkucbarkuc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    obudowa g-k...
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie trzeba demontować. Trzeba natomiast zapewnić wentylację tej przestrzeni. Skoro to jest pion, to powinien na dole być otwór/szczelina wentylacyjna (nawiew) oraz to samo na górze (wywiew). Jeżeli pojawiłaby się nieszczelność, to czujnik wykrywa ją po przyłożeniu do otworu. Tylko w takim przypadku należy zdemontować obudowę i naprawić przewód. Jeżeli u Ciebie ta obudowa jest szczelna, to niedobrze.

    Pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.