Rozliczenie kosztów części wspólnej

magda1magda1 Użytkownik
edytowano grudnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam!
Kupiłam mieszkanie w nieruchomości, w której znajduje się również sauna i fitness. Pomieszczenia te stanowią część wspólną nieruchomości. Koszty eksploatacji i użytku ponoszą wszyscy właściciele mieszkań, co jest zawarte w akcie notarialnym.W bloku znajdują się mieszkania pod wynajem. Zajmuje się tym firma, z którą właściciele mają podpisaną umowę.Wynajmujący mieszkania korzystają z sauny i fitness.Proszę zatem o informację czy jest to zgodne z prawem. Czy właściciele mogą w ten sposób czerpać korzyści, a ja niestety muszę ponosić większe koszty zużycia.
W jaki inny sposób można by rozwiązać tą sytuację, tak aby osoby nie wynajmujące mieszkań nie były pokrzywdzone.
Z góry dziękuję za porady.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] magda1:[/cite]Witam!
    Kupiłam mieszkanie w nieruchomości, w której znajduje się również sauna i fitness. Pomieszczenia te stanowią część wspólną nieruchomości. Koszty eksploatacji i użytku ponoszą wszyscy właściciele mieszkań, co jest zawarte w akcie notarialnym.W bloku znajdują się mieszkania pod wynajem. Zajmuje się tym firma, z którą właściciele mają podpisaną umowę.Wynajmujący mieszkania korzystają z sauny i fitness.Proszę zatem o informację czy jest to zgodne z prawem.

    Tak, jest to zgodne z prawem, każdy współwłaściciel ma prawo do współkorzystania z rzeczy wspólnej i musi tego uprawnienia realizować przecież osobiście, może też czerpać z tego korzyści.
    Jak rozumiem wszyscy właściciele mogą korzystać z sauny i fitness, ponieważ są to pomieszczenia ogólnodostępne.
    Właściciele lokali mogą oczywiście umówić się, że będzie to się wiązało z jakimiś dodatkowymi kosztami, ale konieczna byłaby zgoda wszystkich.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.