Ranking firm zarządzających.

MasterofDisasterMasterofDisaster Użytkownik
edytowano stycznia 2012 w Wolne tematy
Witam wszystkich
Ostatnio szukałem trochę po sieci informacji na temat jakiegokolwiek zestawienia o firmach administrujących osiedlami (głównie chodzi mi o stolicę). Nasz wspólnota obecnie zastanawia się nad zmianą zarządcy i temu się zainteresowałem tym tematem. Jednak ciężko znaleźć cokolwiek. Przeglądałem fora różnych osiedli żeby zobaczyć jak w praktyce sprawuje się dana firma. Jest to jakiś sposób :) Ale fajnie by było zebrać w jednym miejscu takie informacje aby móc sobie porównać. Czyli jak wygląda kontakt z administracją, jak wyglądają umowy z podwykonawcami, jaka jest ochrona, czy na osiedlu jest czysto itd. Myślę, że wielu wspólnotom/mieszkańcom by to pomogło. Macie jakieś spostrzeżenia?Opnie, porady?

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy na tych osiedlach sprząta i chroni firma zarządzająca, czy też niezależne od niej podmioty gospodarcze?
    Jeżeli jest zarząd wspólnoty, to czy przypadkiem nie on decyduje o wyborze podwykonawców?
    Jeżeli osiedle jest źle sprzątane, to zarząd wspólnoty zmienia firmę sprzątającą, a zarządca mu w tym pomaga - bo przecież ma obowiązek działać w interesie swojego zleceniodawcy. Zarządca może proponować firmy zewnętrzne, ale decyzja o wyborze / zmianie należy do zarządu. Więc może by tak - równolegle - sporządzić ranking zarządów?

    Jakość funkcjonowania osiedla / wspólnoty oraz komfort mieszkańców zależą w większej mierze od decyzji zarządu, niż od propozycji zarządcy. Chyba, że zarząd to bezmyślni figuranci, a zarządca jest Aniołem ze znanego serialu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MasterofDisaster:[/cite]Ostatnio szukałem trochę po sieci informacji na temat jakiegokolwiek zestawienia o firmach administrujących osiedlami (głównie chodzi mi o stolicę).
    Nasz wspólnota obecnie zastanawia się nad zmianą zarządcy i temu się zainteresowałem tym tematem. Jednak ciężko znaleźć cokolwiek.
    naiwny , czy co... nikt się dobrym zarządcą nie pochwali .... a złych już wiele napisano .... rankingi w Polszcze się nie udają...
  • Opcje
    MasterofDisasterMasterofDisaster Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja wiem, że słowo "ranking" zaraz kojarzy się z jakimś wielkim halo, ale mnie bardziej o subiektywne opinie chodzi :) Więc nie widzę w tym nic naiwnego, ze chciałoby się poznać takie opinie.
    @Posesja: Tak zarząd wspólnoty ma na to wpływ, ale to przecież administrator zazwyczaj posiada bazę podwykonawców, odpowiednie kontakty (lepsze bądź gorsze). I niestety czasem jest jak mówisz, ze Zarząd to są osoby, które nie mają ani czasu ani ochoty się zajmować takimi sprawami, a sama wspólnota ma konkretnie gdzieś sprawy swojego osiedla (choć oczywiście potrafią narzekać:)

    Nowy doklejony: 21.02.12 20:20
    Chciałbym delikatnie podbić wątek jeśli nie ma nikt nic przeciwko :) Otóż nasz obecny zarządca (chodzi o Larix) ma coraz mniejsze poparcie we wspólnocie i poważnie skłaniamy się ku zmianie. Już żeby nie bawić się w jakieś rankingi prosiłbym o polecenie jakichś konkretnych,warszawskich firm (mimo wszystko chcemy aby naszymi sprawami zajął się profesjonalny Administrator). Pod uwagę zostały już wzięte Lux-Dom, Atrium21 i Status. Byłbym wdzięczny za porady tudzież opinie.
  • Opcje
    enemyofthestateenemyofthestate Użytkownik
    edytowano listopada -1
    larixowi również podziękowaliśmy (fatalna współpraca,szkoda słów). Od niedawna zajmuje się nami Lux-dom i przyznam, że to miła odmiana kiedy czujesz że naprawdę się ktoś zajmuje twoim osiedlem:) Początek wprawdzie był ciężki, ale to bardziej przez bałagan który został po poprzednim zarządcy. Bardzo dobry kontakt, widać że mają spore doświadczenie. bardzo dobra współpraca na linii zarządca-rada. Różne opinie się o nich słyszało, ale u ans póki co jest bardzo porządnie.
    O reszcie firm nie słyszałem żadnych opinii więc się nie wypowiadam
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] enemyofthestate:[/cite]bardzo dobra współpraca na linii zarządca-rada.
    O jaką radę chodzi?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    [cite] enemyofthestate:[/cite]Bardzo dobra współpraca na linii zarządca-rada.
    Domniemam, że to rada nadzorcza wspólnoty :bigsmile:, co to za Zarządca, który toreluje pozaustwowe organa we wspólnocie?

    No cóż, dla kasy to z diabłem podpiszą umowę i będą tańczyc jak im zagra ...
    a co właściciel już niczego nie może w tej waszej wspolnocie ( art. 27 UoWL sie kłania)?
  • Opcje
    enemyofthestateenemyofthestate Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chodzi o Radę Mieszkańców. I nie jest to jakiś wymysł z kosmosu. Często Zarząd Powierzony (w ty przypadku chodzi o Lux Dom) w większych wspólnotach powołuję tzw. Radę Mieszkańców, która reprezentuje np. na zebraniach interesy wspólnoty. To bardzo rozsądne rozwiązanie. No ale oczywiście wola musi być po obu stronach. To tak w kwestii wyjaśnienia.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    enemyofthestate - to jest wymysł z Kosmosu. "Mądry" zarządca tak "wmanewrowuje" wlascicieli w rzekome demokratyczne zasady kontroli zarządcy.Świetna socjotechnika. Już niedługo na tym forum znajdziemy wątek - Pomóżcie, zarządca olewa WM.:bigsmile:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyje interesy w takim razie reprezentuje Lux Dom, jeśli nie wspólnoty?
    Interesy wspólnoty ma reprezentować zarządca, który sprawuje zarząd powierzony.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    [cite] enemyofthestate:[/cite]Chodzi o Radę Mieszkańców.
    Jak ją zwał tak zwał, ale to ciało jest pozaustawowe . Jak powierzyliście zarząd nad nieruchomością ( art. 18.1 UoWL) to macie płacić , płacić i tylko płacić... resztę robi za was Zarządca ...:bigsmile:
    I nie jest to jakiś wymysł z kosmosu. Często Zarząd Powierzony (w ty przypadku chodzi o Lux Dom) w większych wspólnotach powołuję tzw. Radę Mieszkańców, która reprezentuje np. na zebraniach interesy wspólnoty. To bardzo rozsądne rozwiązanie.
    To jest wymysł z kosmosu , to jest patologia we wspólnotach , taka spółdzielnia mieszkaniowa bis . Takie rozwiązanie jest dobre dla zarządzających, ale nie dla właścicieli lokali, którzy są ubezwłasnowolnieni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.