strefa ruchu i strefa zamieszkania jednocześnie

SwierkSwierk Użytkownik
edytowano stycznia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
na moim osiedlu przy samym wjeździe stoją jednocześnie znaki strefa zamieszkania i strefa ruchu. strefa ruchu jest pod znakiem strefa zamieszkania.
oba znaki mają swoje odpowiedniki odwoławcze przy wyjeździe gdyż jest on tylko jeden.
za znakami jest oznakowany parking z miejscami postojowymi.

ludzie jednak najchętniej parkowaliby na wycieraczkach i dlatego dziś zgłosiłem ten fakt na straż miejską.

jakież było moje osłupienie jak strażnik stwierdził że oznakowanie jest nie prawidłowe gdyż jeden znak mówi o innym zachowaniu niż drugi! jednocześnie nie mógł mi zaprzeczyć faktu że jeden drugiego nie wyklucza! a czy w takim przypadku obowiązki kierowców nie powinny się sumować! czy fakt że strefa ruchu mówi o możliwości stosowania przepisów ruchu drogowego w całej swojej okazałości wyklucza w jakikolwiek sposób przepis "parkowania tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych" wynikający ze strefy zamieszkania ???

prosze o pomoc szanowne grono...

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziś zgłosiłem ten fakt na straż miejską
    "Odważny" jesteś - zaczynam się bać o Twój samochód.
    Nie prościej zlikwidować obydwa znaki - chyba, że lubicie totalne wojny na osiedlu.
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A nie byłoby prościej zdecydować się na jeden znak żeby nie wprowadzać straży miejskiej w osłupienie. Straż miejska jedynie egzekwuje a oznakowanie dróg wewnętrznych oraz zarządzanie nimi należy właściciela lub zarządcy terenu a jeśli jest nim wspólnota to adresatem jest tu zarząd lub administrator.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2012
    Uważam, że za bajzel ze znakami powinna być ukarana wspólnota czyli wszyscy właściciele lokali ...po 50 zł od właściciela ....
    jak oni to zedrą z Administratora to ich brosza .... na przyszłość nie będą doprowadzać do dualizmu w oznakowaniu ....

    http://www.auto-swiat.pl/1-zmiana-przepisow-co-oznacza-strefa-ruchu

    http://www.auto-swiat.pl/1-strefa-zamieszkania-nie-badz-intruzem
  • Opcje
    SwierkSwierk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @daarek: mam garaż :) likwidacja obu nie wchodzi w grę (wtedy wogole nie ma podstawy do interwencji)

    @Tsuda: właśnie rozmawiałem z adminem osiedla i poważnie się zastanawiam czy te 2 znaki jednocześnie to nie celowy zabieg admina aby zwalić winę na to że straż nie interweniuje i unikać problemu związanego z nieustannymi tel. od mieszkańców o to że "my dostajemy mandaty a Pan nic nie robi" (dla wszystkich nie byłoby miejsc park.)
    admin w tej sytuacji dla wiekszosci jest "czysty" :angry:


    po rozmowach z innymi którzy mogą mieć coś do powiedzenia w temacie dochodzę do wniosku że trzeba zdjąć strefę ruchu a nie mieszkaniową...

    natomiast to co usłyszałem mnie załamuje ponieważ ktoś "znający się na praktykach" SM dał mi do zrozumienia że później SM może tłumaczyć się od interwencji tym że jest to teren prywatny (wspólnota):angry:
    i od razu pytanie czy na terenie prywatnym droga też jest prywatna? czy wogóle są nowe osiedla (na których jest budowana nowa droga) które nie są prywatne?

    poza tym że SM może olewać interwencję z założenia że pojazd nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa - a dla nich zablokowana totalnie możliwość wyjazdu z osiedla może nie stanowić tego :angry:

    czy to prawda ze w takim zakorkowanym miescie jak krakow takie paradoksy sa mozliwe ???
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zrób dokumentację fotograficzną, napisz do straży miejskiej z pytaniem czy takie oznakowanie osiedla gwarantuje ich skuteczne interwencje.
    Odpowiedź na pismo przekaż właścicielom na najbliższym zebraniu i zobaczymy co powie admin.

    Zagrożenie bezpieczeństwa jest wtedy gdy zablokowana jest droga pożarowa a czy dana droga jest drogą pożarową szukaj w dokumentacji technicznej.
    Zobacz par. 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Swierk - trochę za malo informacji dla udzielenia jakieś sensownej porady. Chyba ,że rada KubyP (dla mnie bezsensowna, tak jakby czlonkowie WM zamontowali te znaki) Ci wystarczy. Co to znaczy " na moim osiedlu"? To forum dotyczy Wspólnot Mieszkaniowych.
    po rozmowach z innymi którzy mogą mieć coś do powiedzenia w temacie
    Ci inni to sąsiedzi,czlonkowie Zarządu, poslowie, radni, celebryci TV?
    A co zglosileś na SM? Że jest zle oznakowanie? To zadanie dla ZDiTM. Kluczowym jest odpowiedź na pytanie:
    Kto jest wlaścicielem tej osiedlowej ulicy? Po odpowiedzi znajdziemy rozwiązanie.:bigsmile:
  • Opcje
    SwierkSwierk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @Tsuda: chyba masz rację z dok. fot. tylko czy SM jest obligatoryjnie zmuszona do odp. na takie pismo czy znów oleją?
    i tak sobie myślę że nie pytać w piśmie o to czy obecne oznakowianie spowoduje ich skuteczną interwencję (bo odpiszą że nie)
    tylko czy obecna sytuacja tamowania ruchu spowoduje ich skuteczną interwencję poparta znakiem s. zamieszkania (bez wspominania o tym że jest tam też s.ruchu)

    @Tsuda: to jest droga pożarowa, sprawdzałem (kwalifikuje się na 100%), tylko admin jak widać jest
    za niekaraniem kierowców (gdyż mu bedą suszyć głowę) i jej nie ma zamiaru oznakować.


    @MirekL:

    "na moim osiedlu"-tam mieszkam.

    "dla mnie bezsensowna, tak jakby czlonkowie WM zamontowali te znaki" - zgadzam sie w 100%.
    znaki prawdopodobnie zamontował admin a przynajmniej na 100% zamontował s.ruchu.

    mapa:
    http://maps.google.pl/maps?q=che%C5%82mo%C5%84skiego+72e+krakow+mapy&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x47165a3772a759a5:0xd1a67543c6719bc2,J%C3%B3zefa+Che%C5%82mo%C5%84skiego+72E,+Krak%C3%B3w&gl=pl&ei=iFcgT5mfD4u8-QaS8onEBA&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CCsQ8gEwAA

    to jest tam gdzie punkt "A" - 9 szeregowych budynkow w 1 rzędzie.

    "Ci inni to sąsiedzi,czlonkowie Zarządu, poslowie, radni, celebryci TV?"
    znajomy który kiedyś pracował w firmie zarządzającej nieruchomościami
    i jego szef też miał przeróżne przejścia z SM z brakiem interwencji.

    Zgłaszałem oczywiście parkowanie a nie oznakowanie.

    "Kto jest wlaścicielem tej osiedlowej ulicy?"
    właśnie! działki pod nią to raczej na 90% własność wspolnoty, to znaczy że droga też?
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Swierk - ja wiem co oznacza slowo "osiedle", chodzilo mi o określenie wlasności.Rozumiem ,że 9 budynkow tworzy "jedną WM". Oczywiście grunt pod nimi to nieruchomość wspólna, a czy ulica też? Raczej nie. Musisz to sprawdzić w swoim akcie notarialnym.
    Zalóżmy, że tak. Wówczas Zarząd wysyla pismo do ZDiTM z wnioskiem o usunięcie znaku Strefa Ruchu, albo stawia na swoim terenie znak odwolujący (Koniec strefy ruchu - wydatek 200-300 zl). Wowczas obowiązuje jeden znak i SM ma "obowiązek" reagowania na zgloszenia o wykroczeniach drogowych na takim terenie.W Krakowie jest szansa ,że przyjadą, jak nie będą mieli nic do roboty. Ale przewiduje, że ta ulica jest odrębną dzialką, "wciśnięta w ramach sprzedaży wiązanej przy zakupie mieszkania". Tak jest np. również u mnie. I tu zaczynają się problemy. Nie jest ona częścią nieruchomości wspólnej, tylko wspólwlasnością wszystkich wlaścicieli mieszkań. A to oznacza ,że zarzązanie nią wymaga JEDNOMYŚLNOŚCI.Mission Impossible.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Nie jest ona częścią nieruchomości wspólnej, tylko wspólwlasnością wszystkich wlaścicieli mieszkań. A to oznacza ,że zarzązanie nią wymaga JEDNOMYŚLNOŚCI.
    Tylko w sprawach przekraczających zwykły zarząd. Oznakowanie drogi to zarząd zwykły, mieszczący się w granicach utrzymania w stanie niepogorszonym, w granicach dotychczasowego przeznaczenia nieruchomości. Przy współwłasności ułamkowej wystarczy zgoda większości współwłaścicieli.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja - chyba się nie rozumiemy.
    Nie ma "wspólnot ulicznych". Wszyscy wlaściciele tej ulicy mogą jednomyślnie określić sposób "jej" zarządu, zgodnie z kc. Np wyznaczą, albo zatrudnią zarządcę tej wspólwlasności. I jak już będzie zarządca to będzie mógl w ramach zarządu zwyklego ją oznakować ,jak będzie mial zgodę większości - o ile zrobi to za swoje pieniądze. Bo jak nie , to poprosi o pieniążki, a to już przekroczy zarząd zwykły.:bigsmile:
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MirekL - za oznakowanie drogi wewnętrznej odpowiada zarządca terenu lub jego właściciel. Zarząd Dróg odpowiada za znakowanie połączeń dróg wewnętrznych z drogami publicznymi. Mówi o tym ustawa o drogach publicznych art.8 pkt. 2. i pkt.4

    Swierk - na mapie pięknie widać nowe domki, ogrodzoną działkę z wjazdem głównym i wąską drogę dojazdową pomiędzy budynkami. W katastrze dostaniesz mapkę działki, ale na moje oko całość drogi jest we władaniu wspólnoty.

    Naruszenia przepisów dotyczących drogi pożarowej to już kompetencje straży pożarnej. Tu masz podsumowanie krakowskiej straży w temacie http://www.straz.krakow.pl/sitp/ANDRZEJ%20SIEKANKA1.pdf
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Nie ma "wspólnot ulicznych".
    A czy ktoś tu pisał o czymś takim? Bo ja pisałem o współwłasności ułamkowej.
    [cite] MirekL:[/cite]poprosi o pieniążki, a to już przekroczy zarząd zwykły.
    To nieprawda, że każdy wydatek przekracza zarząd zwykły.
    Zgoda większości, żeby sfinansować oznakowanie drogi, jest wystarczająca. Jeżeli któryś ze współwłaścicieli nie wpłaci swojej części (wg udziału), to można windykować, jak każdy dług.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja - widocznie mamy różne kc.Rozumiem ,że ten dlug będzie windykowany przez pozostalych wspólwlaścicieli, w indywidualnych pozwach czy zbiorowym?
    tsuda - a po co mi cytujesz "oczywistą oczywistość"? A kto jest wlaścicielem tej ulicy? Kilkudziesięciu, może kilkuset wspólwlaścicieli. Czyli kto? Wszyscy czyli nikt. A może zrobi to Zarząd tej Wspólnoty Mieszkaniowej? Na jakiej podstawie prawnej?:bigsmile:
  • Opcje
    SwierkSwierk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @MirekL:
    "9 budynkow tworzy "jedną WM". Oczywiście grunt pod nimi to nieruchomość wspólna"
    tak.

    "Ale przewiduje, że ta ulica jest odrębną dzialką, "wciśnięta w ramach sprzedaży wiązanej przy zakupie mieszkania"."
    na 90% tak, powstała na potrzeby osiedla-wczesniej jej nie było. sprawdze w akcie i dam znać.

    @Tsuda: z tego co pamietam na spotkaniu wspólnota przekazała prawa adminowi do zarządzania drogą. a już napewno on stawiał tam te znaki za swoją(naszą) kasę prawdopodobnie.

    Nowy doklejony: 30.01.12 15:51
    dzieki za burzliwą dyskusję.

    rozmawiałem z adminem. obiecał że ściągnie strefę ruchu jak również że za parkingiem postawi zakaz postoju poparty tabliczką informacyjną "droga pożarowa".

    droga jest wł. prywatną.

    czyli przy wjeździe będziemy mijać znaki:
    1. s.zamieszkania
    2.parking
    3.zakaz postoju poparty tabliczką informacyjną "droga pożarowa".

    czy po tej reorganizacji interwencja musi się odbyć?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    obiecał że ściągnie strefę ruchu jak również że za parkingiem postawi zakaz postoju poparty tabliczką informacyjną "droga pożarowa"
    i słusznie, też bym ściągnął znak strefy ruchu o zostawił strefę zamieszkania z wyznaczonymi miejscami do parkowania.

    W strefie zamieszkania pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem, prędkość dopuszczalna pojazdu wynosi 20 km/h, postój pojazdu dozwolony jest tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.
    czy po tej reorganizacji interwencja musi się odbyć?
    tak, są jeszcze do spełnienia warunki techniczne umieszczania znaków,
    z tego co pamiętam na jednym słupku nie mogą wisieć więcej niż różne 3 znaki.

    Z tego co widzę wasza straż miejska nie odmawia interwencji:
    http://www.strazmiejska.krakow.pl/smmk/dziennik-polski/2039-parkowanie-na-os-podwawelskim-tylko-dla-mieszkancow.html
    http://www.strazmiejska.krakow.pl/smmk/aktualnosci/1600-parkowanie-w-miejscach-zabronionych-interwencje-.html
  • Opcje
    SwierkSwierk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @Tsuda: pomimo własności prywatnej i drogi prywatnej?

    mam wrażenie że policja i sm w krk robią wszystko żeby tylko nie robić nic poza tym co muszą...
    kiedyś zgłosiłem kradzież drogich farb przez robotników i miałem zdjecia to jak przyjechali to spytali sie czy mam faktury na te farby...porażka
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Swierk:[/cite]
    kiedyś zgłosiłem kradzież drogich farb przez robotników i miałem zdjecia to jak przyjechali to spytali sie czy mam faktury na te farby...porażka

    :boogie:
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @Tsuda: pomimo własności prywatnej i drogi prywatnej?
    Nie sądzę, aby odpowiedź była negatywna przy takim oznakowaniu z wyznaczonymi miejscami do parkowania na wewnętrznej drodze prywatnej.
    najprościej jednak: napisz do straży miejskiej i załącz proponowany schemat oznakowania.
  • Opcje
    SwierkSwierk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czekam cierpliwie na admina jak umieści te znaki...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.