uchylenie uchwały wspólnoty

wiewiora2850wiewiora2850 Użytkownik
edytowano stycznia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
w dniu 14 grudnia wspólnota podjęła uchwałę (obiegiem) w sprawie sposobu grzania mieszkania(głosów za był 52%) natomiast zarządca zwołał zebranie wspólnoty na 3 luty i w porządku obrad ujął punkt o uchyleniu tej uchwały czy to jest zgodne z prawem??

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O tak podjętej uchwale (obiegiem) każdy właściciel powinien zostać powiadomiony na piśmie (art. 23 ust.3 UoWL) aby w razie "niezadowolenia" mógł skutecznie w terminie zaskarżyć taką uchwałę - czy tak się stało?
    Skoro są podejmowane uchwały to rozumiem że jest to duża wspólnota, a skoro duża wspólnota to co na to wszystko zarząd wspólnoty, który z mocy prawa jest uprawniony do zwoływania zebrań.
    Zarządca (administator) nie jest uprawniony do zgłaszania projektów uchwał a także do zwoływania zebrań (chyba że jest powierzony).
    Reasumując jest to niezgodne z prawem ale orzecznictwo sądowe uważa, że takie łamanie prawa we wspólnotach jest nazywane drobnym uchybieniem i nie ma wpływu na ważność decyzji podejmowanych przez właścicieli.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właściciele albo uchylą tę uchwałę albo nie.
    Nie wiemy czego ona dotyczy, może jest niezgodna z prawem, może niekorzystna, może...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiewiora2850: głosów za był 52%
    A udziałów "za" ile było ?
  • Opcje
    wiewiora2850wiewiora2850 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właśnie udziałów było 52 % a uchwała dotyczyła zezwolenia na zmianę sposobu ogrzewania i zamontowania pieca na paliwo stałe niby te bloki nie są przystosowane do tego rodzaju ogrzewania z tym że w takim samym bloku dwa mieszkania dostały zgodę z warszawy na tego typu ogrzewanie dlatego mi była potrzebna ta uchwała żeby wysłać kompletem do warszawy ministra infrastruktury .W sumie wygląda że tą uchwałę chce uchylić zarządca bo to on przygotowywał plan spotkania a ja już wysłałam papiery do warszawy

    Nowy doklejony: 31.01.12 15:48
    Co do tej uchwały to podpisało mi minn trzech członków zarządu zgodę a wspólnota jest faktycznie duża bo 75 rodzin z tym że wieksza polowa mieszka gdzie indziej więc musiałam się najeździć za podpisami

    Nowy doklejony: 31.01.12 15:49
    zarządce mamy z wyboru nie przymusowego
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wygląda że tą uchwałę chce uchylić zarządca
    - zarządcy takiemu a właściwie administratorowi wara od "grzebania" przy uchwałach właścicieli!
    Kim Ty jesteś w tej wspólnocie, że zbierałaś podpisy pod uchwałą? - członkiem zarządu?
    Czy to ma być zmiana sposobu ogrzewania w całym bloku czy tylko w Twoim lokalu?
    Zarządca czyli administrator nie może być z wyboru - z administratorem zawiera się umowę o zatrudnienie, on jest pracownikiem pomocniczym we wspólnocie, zatrudniony do pomocy zarządowi.
    No i już poza konkursem: nie ma większej połowy, połowa zawsze jest tylko połową.
  • Opcje
    wiewiora2850wiewiora2850 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak to ma być zmiana sposobu ogrzewania w moim lokalu mieszkam na ostatnim 4 piętrze i przez 6 lat tak było ogrzewane to mieszkanie (takie już zakupiłam) w związku z wnioskami lokatorów o likwidacje kominów w przewodach wentylacyjnych bo takie ludzie mieli chciałam dokonać legalizacji mojego kominu bo się dowiedziałam że jest nielegalny więc potrzebowałam uchwałę w dniu rozebrania mojego komina(nawet zarządca mnie o tym nie poinformował bo te likwidacje kominów zaznaczam nie były podjęte uchwała tylko na zebraniu w formie wniosku) akurat udało mi się zebrać ostatni podpis a że uparłam się że zarządca nie miał uchwały na rozbiórke mojego komina wniosł to na zebranie które niebawem ma się odbyć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.