garaż a części wspólne

aszalaszal Użytkownik
edytowano stycznia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam-mam problem z sąsiadem,który chce postawic garaż na cześci wspólnej gruntu,(mała wspólnota). jedyne miejsce,jakie jest możliwe to te,które przylega do wydzielonego umową scl mojego ogrodu. wówczas,aby się do niego dostać,będę musiał omijać garaż sąsiada,(możliwe ze i jego samochód zaparkowany przed),zasłoni mi on też całkowicie wejście oraz widok z ogrodu. jak mogę zablokowac wydanie pozwolenia? czy podział geodezyjny i wykup z dzierżawy na własnośc gruntu z ogrodem coś tu pomoże?

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W małej wspólnocie (do 7 lokali) do budowy garażu na wspólnym gruncie konieczna jest zgoda wszystkich. Nie musisz nic kupować, wystarczy, że się nie zgodzisz.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Skoro sąsiad chce wybudować garaż to musi uzyskać pozwolenie na jego budowę od właściciwego organu administracji państwowej czy samorządowej. Podstawowym warunkiem uzyskania pozwolenia jest natomiast złożenie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością do celów budowlanych. A takiego prawa twój sąsiad nie ma. Czy ta wspólnota rzeczywiście jest mała tj. do 7 lokali ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.