ACTA i pisanie poprawnie po polsku

czajnik5czajnik5 Użytkownik
edytowano lutego 2012 w Wolne tematy
[align=right]Komentarze przeniesione z wątku "Problem z ogrzewaniem" - regulamin forum Rozdział II - Zasady korzystania z Forum i Wiki pkt.10[/align]
[cite] daarek:[/cite]Znawca tych zagadnień: czajnik5 napewno zgłosi się i wypowie "autorytarnie" na ten temat.
Witam,
Niestety, w związku z podpisaniem w imieniu polskiego rządu porozumienia ACTA przez Panią Ambasador RP w Tokio, Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską w dniu 26.01.2012 roku o godzinie 03:30 nad ranem, postanowiłem poważnie ograniczyć swoją działalność w sieci "Internet".

Odnośnie wypowiadania się "autorytarnego": Miły Panie, piszemy "na pewno", a nie "napewno".

Pozdrawiam serdecznie, czajnik5

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    piszemy "na pewno", a nie "napewno".
    Curz za purysta jenzykowy czy "cóś"?:confused:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie sądzę, żeby pisanie poprawnie po polsku i bez błędów ortograficznych miało cokolwiek wspólnego z "puryzmem językowym". To jednak tylko moja prywatna opinia.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dobrze sądzisz bo przecież wiadomo, że puryzm językowy cechuje się:
    "...rygorystyczną dbałością o poprawność i czystość języka, wynikającą z pobudek emocjonalnych..."- źródło: Wiki....
    - a nie poprawnym pisaniem bez błędów ortograficznych i gramatycznych.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    postanowiłem poważnie ograniczyć swoją działalność w sieci
    imbryczku, nie rób mi tego :cry:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik5: postanowiłem poważnie ograniczyć swoją działalność w sieci "Internet"
    Nie wystarczy w sieci, jeszcze musi być internet !? :wink:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kolego administratorze, jak już się bawisz nożyczkami i wycinasz wpisy, to może rób to z głową, a nie tylko rękami.
    Teraz wpis użytkownika "daarek" (nr 10) wygląda po prostu głupio, jakby ów użytkownik wyskoczył ze śmiesznym tekstem, niczym gumka z majtek.

    Pozdrawiam.

    Elan124: pomyślałem, że samo "w sieci" mogłoby zabrzmieć dwu-, albo nawet wieloznacznie.

    Koziorożka: Głowa do góry, zawsze możemy podyskutować na jakimś prywatnym forum o Zamościu. : ).

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik5: pomyślałem, że samo "w sieci" mogłoby zabrzmieć dwu-, albo nawet wieloznacznie
    Ale napisałeś: w sieci "Internet", i dla mnie wtedy "Internet" zabrzmiał wieloznacznie (INTER - net). Ale to drobiazg wiadomo o co chodzi... :bigsmile:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Umową ACTA już podobno matki straszą niegrzeczne dzieci.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja: Umową ACTA już podobno matki straszą niegrzeczne dzieci
    Grzeczne też... :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.