Uchwała Wspólnoty w sprawie "zwykłego zarządu"

Pani BeataPani Beata Użytkownik
Zaintrygował mnie w innym watku temat podjęcia przez wspólnotę uchwały w sprawie "zwyklgo zarzadu". Konkretnie chodzilo o to, że właściciele podjęli uchwałę zobowiązującą zarząd do zatrudnienia konkretnej firmy ochroniarskiej. Co o tym myślicie? W jaki sposób następnie powinno się ewentualnie skutecznie rozwiązać umowę z tak zatrudnioną firmą? Przyjmijmy jeszcze założenie, że w uchwalonym planie gospodarczym wspólnoty przewidziano środki na ten cel, żeby nie rozbijać wątku...

Komentarze

  • Opcje
    solny.wroclawsolny.wroclaw Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W ramach szczegółu - oczywiście środki na ten cel są przeznaczane co roku, tylko w roku nadchodzącym roku zamiast firmie X, będą przysługiwać firmie Z i to w mniejszej kwocie (a nie większej - żeby wykluczyć rozrzutność).

    pozdrawiam ;)
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Pani Beata:[/cite]Zaintrygował mnie w innym watku temat podjęcia przez wspólnotę uchwały w sprawie "zwyklgo zarzadu". Konkretnie chodzilo o to, że właściciele podjęli uchwałę zobowiązującą zarząd do zatrudnienia konkretnej firmy ochroniarskiej. Co o tym myślicie? W jaki sposób następnie powinno się ewentualnie skutecznie rozwiązać umowę z tak zatrudnioną firmą? Przyjmijmy jeszcze założenie, że w uchwalonym planie gospodarczym wspólnoty przewidziano środki na ten cel, żeby nie rozbijać wątku...

    Uchwała wiąże zarząd i właścicieli lokali, natomiast nie wiąże firmy ochroniarskiej, dlatego decyduje umowa zawarta między tą firmą a wspólnotą mieszkaniową.
    To czy przewidziano środki w planie, to jest sprawa drugorzędna, plan obowiązuje w danym roku, ewentualnie może zostać skorygowany w drodze uchwały.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    właściciele podjęli uchwałę zobowiązującą zarząd do zatrudnienia konkretnej firmy ochroniarskiej
    Mi się nie podoba. Albo właściciele mają zaufanie do zarządu, albo wybierają sobie taki, któremu będą ufać.
    Jak ktoś spoza zarządu zna świetną firmę wywożącą śmieci, to niech pogada z zarządem czy nie warto zatrudnić tej nowej, podyskutuje o plusach i minusach.
    Uchwała, czyli zbiorowa decyzja w sprawie wyboru firmy usługowej to za duże ryzyko popełnienia błędu. W takich konkretnych sprawach nie wierzę w zbiorową mądrość. Już byłam świadkiem jak na zebraniu jeden z uczestników usiłował przeforsować w uchwale zapis, że przy remoncie instalacji mamy zastosować zawór X konkretnej firmy, bo super jest i niezawodny i tani i w ogóle cud - miód.
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Konkretnie chodzilo o to, że właściciele podjęli uchwałę zobowiązującą zarząd do zatrudnienia konkretnej firmy ochroniarskiej. Co o tym myślicie?
    Tradycyjnie PaniB. wyinterpretowała sobie sztucznie problem i brnie w niego celem potwierdzenia swoich wyobrażeń.
    A było tak:
    solny.wroclaw: Grupa właścicieli postanowiła wyjść z inicjatywą i stworzyć uchwałę, która zobowiązuje zarząd do wypowiedzenia usług obecnej firmie i jednocześnie podpisania umowy z inną firmą.
    Wybraliśmy konkretną firmę na podstawie "konkursu ofert", zrobiliśmy zestawienie obiektywnych cech i każdej firmie dawaliśmy punkt lub nie, na koniec sumując. Zwyciężyła firma X...ułatwiliśmy zadanie zarządowi, który nie dość że nie obniżył, a dopuścił do podwyższenia ceny ochrony, to jeszcze (zobowiązując się na zebraniu), nie zebrał ofert firm konkurencyjnych. Teraz szanowny zarząd mówi, że wszystko miał od dawna gotowe...
    - logiczne, że skoro zarząd nie chciał wykonać woli właścicieli więc właściciele nie skorzystali z ostatecznej możliwosci jaką mają (odwołanie) tylko wyręczyli zarząd i przeprowadzili to co nie zostało zrobione.
    Nic tylko należy pochwalić tych właścicieli za chęci, inicjatywę i rzetelne pojmowanie swoich obowiązków.
    PaniB: Uważam, że uchwała nakazująca zatrudnienie konkretnej firmy ochroniarskiej jest kompletnie bez sensu i narusza prawo, ponieważ decyzja o tym stanowi czynność zwykłego zarządu... ja oceniam waszą uchwałę negatywnie ze względu na jej treść, a nie ze względu na poparcie jakie uzyskała.
    Posesja: A konkretnie z jakim przepisem? Powtarzacie to w kółko, ale bez żadnych konkretów.
    Gdzie jest zakaz podjęcia przez właścicieli uchwały w sprawie zwykłego zarządu?
    Właściciele mogą podjąć każdą uchwałę dotyczącą spraw wspólnoty i swojego wspólnego majątku.
    daarek: Ochrona "terenu wspólnoty" nie jest czynnością zwykłą związaną z bieżącym, codziennym utrzymaniem czy konserwacją lub remontem nieruchomości, bo bez względu czy właściciele w jakieś wspólnocie podejmą decyzję o zatrudnieniu takiej firmy czy nie, nie ma to żadnego wpływu na funkcjonowanie dachu, rynien czy wentylacji w budynku - gdyby miało ustawodawca by to nakazał.
    Powtórzę za Posesją: kto niby ma prawo zakazywać właścicielom decydowania o sposobach wydawania swojego majątku - PaniB.???
    PaniB.: mieszasz dwie kompletnie różne sprawy co prawda jedna wynika z drugiej...
    - ???
    No właśnie - dyskusja na wydumany temat jest biciem piany - można owszem, regulamin forum nie zabrania - ja dziekuję.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pani Beato - ma Pani ochotę dyskutować jeszcze na tym forum o czymkolwiek? Chyba ,że ma Pani jakąs misję do spełnienia, np. przekonać kogoś kto jest odporny na argumenty. Niestety to forum jest dla zarządców, nie dla właścicieli sprawujących zarząd.Te dwie grupy mają całkowicie odmienne stanowiska. Oczywiście są również wyjątki, jak np. "naszprycowany, nikomu nieprzydatną wiedzą właściciel" , prawdopodobnie skonfliktowany, nie tylko z Zarządem, administratorem, swoją rodziną i sąsiadami, ale jeszcze urzędnikami i sędziami, w swoim mieście i być może w promieniu 100 km. Trudno pomóc komuś kto uważa ,że jego reprezentanci, czyli Zarząd jest "gońcem" i "wyrobnikiem", a on jest tą WŁADZĄ,Pryncypałem.I jak będzie miał ochotę, to "poświęci" swój cenny czas i "objawi się " na zebraniu. W takiej WM zawsze będzie konflikt. Jeżeli Zarząd jest fikcją we WM, którą rządzi zarządca/administrator albo sprzątaczka
    to słyszymy głosy oburzenia o nieudolności, jak Zarząd ma jaja, to słyszymy o "obozie koncentracyjnym", uzurpatorstwie, samowoli "jakiegoś faceta w złotych łańcuchach" który kręci lody.sądzę ,że czytelnicy tego forum wiedzą o co chodzi.
    Co do meritum.Oczywiście WM jak chcę mieć problemy , to niech sobie je stwarzają.Nikt nie zabrania w Polsce WM uchwalać głupie uchwały.Tam we Wroclawiu Zarząd okazał sie mądry i do tego nie dopuścił, ale znalazła sie grupa "wichrzycieli,awanturników, pieniaczy" , którzy chcieli zaistnieć. prawdopodobnie uslyszymy o nich w jakim orzeczeniu sądowym. I to co zrobili to nie jest BEZPRAWIE ,oni wykorzystali zasady demokracji. I znależli gorących orędowników na tym forum.
    I na koniec slowo prawdy. W naszym "Państwie Prawa" próba demokratyzacji naszego życia społecznego to wielkie nieporozumienie.Nie dorośliśmy do tego. Jeżeli chodzi o uowl - obecnośc na zebraniu powinna być obowiązkowa, absencja karana.Glosowanie w trybie mieszanym - GLUPOTA. Ale to wynika z nadinterpretacji przepisów, ten tryb to nie obowiązek Zarządu, to możliwość , PRZYWILEJ Zarządu kontynuowania glosowania, glosowania , w którym większość wlaścicieli przez swoją absencję "olała" innych, tych obecnych.:bigsmile:
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Posesja: MirekL, okładasz wszystkich na lewo i na prawo, ale nie masz pojęcia, o czym piszesz.
    MirekL:
    - to forum jest dla zarządców, nie dla właścicieli...
    - "naszprycowany, nikomu nieprzydatną wiedzą właściciel"
    - Nikt nie zabrania w Polsce WM uchwalać głupie uchwały.
    - W naszym Państwie próba demokratyzacji życia społecznego to wielkie nieporozumienie.Nie dorośliśmy do tego...obecnośc na zebraniu powinna być obowiązkowa, absencja karana.
    Glosowanie - GLUPOTA... to PRZYWILEJ Zarządu...
    Niestety dla niektórych nienaszprycowanych, trzeźwo myślących, stąpających twardo po ziemi, bywalcy wszystkich sal sądowych i znawcy wszystkich orzeczeń oczywiście bezsensownych, prawdopodobnie skonfliktowanych samemu ze sobą z racji pełnienia trzech funkcji na raz: członka zarządu, zarządcy prawdopodobnie z licencją, administratora - mają prawo przytrafić się również takie przypadłości.
    Też uważam, że właścicieli należy karać i to dobrze aby administrator miał takie prawo bez sądu nawet, najlepiej wszystkich właścicieli "niepokornych" wyeksmitować - nie trzeba żadnych uchwał wtedy, żadnych zebrań - święty spokój i samozadowolenie.
    Niestety, jak widać przypadki, że ktoś się pomylił czasem z zawodem czy też z powołaniem nie są wcale takie rzadkie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pani Beato - ma Pani ochotę dyskutować jeszcze na tym forum o czymkolwiek? Chyba ,że ma Pani jakąs misję do spełnienia, np. przekonać kogoś kto jest odporny na argumenty.
    Mirek - nie wierzę w przekonywanie, ale wierzę, że prezentowanie różnych stanowisk czy rozwiązań pozwala mniej zorientowanym na bardziej świadome podejmowanie własnych decyzji.
    W przepychanki, teoretyczne rozważania, uogólnienia, łapania za słowo i dzielenie włosa na czworo staram się nie wdawać, co wszystkim forumowiczom polecam
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] daarek:[/cite]
    Tradycyjnie PaniB. wyinterpretowała sobie sztucznie problem i brnie w niego celem potwierdzenia swoich wyobrażeń.

    Wydaje mi się, że to jest jednak problem, często właściciele podejmują uchwały, których postanowienia pozostają w sprzeczności z zawartymi umowami, klasyczny przykład, to właśnie zobowiązanie do natychmiastowego wypowiedzenia umowy, w której zastrzeżono kilkumiesięczny termin wypowiedzenia.
    Zwykle taka sprawa trafia do sądu i okazuje się, że wspólnota zobowiązana jest do wypłaty odszkodowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    solny.wroclaw: Zobowiązujemy zarząd do NIEZWŁOCZNEGO wykonania czynności tj. złożenia wypowiedzenia umowy (ale zgodnie z jej ustaleniami, czyli zachowując trzymiesięczny okres wypowiedzenia).
    - chyba mamy na myśli inną uchwałę o której tutaj nie dyskutujemy.
    - więc słusznie się "czepiam" że:
    wyinterpretowała sobie sztucznie problem
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Myślę, że na początek warto zauważyć, że uchwała jest wewnętrznym prawem wspólnoty i tyle.
    W związku z tym "na zewnątrz wspólnoty" na pewno nie obowiązuje. Dodatkowo jeżeli właściciele podjęli uchwałę w sprawie zwykłego zarządu, to jaki ona ma sens skoro tego typu decyzje "zarząd podejmuje samodzielnie" - ustawowo. Skoro jednak właściciele wyszli już przed szereg i podjęli uchwałę o zatrudnieniu konkretnej firmy „X” to zarząd powinien ją potraktować jako życzenie właścicieli i tę firmę „X” zatrudnić podpisując z nią stosowną umowę (jest wola wiekszości właścicieli - więc należy to uczynić). Jednak żeby zwolnić firmę „X” wystarczy, że zarząd rozwiąże podpisaną umowę w przewidzianym umową trybie, bez podejmowania kolejnej uchwały. Jest to logiczne dlatego, ponieważ dla firmy „X” stroną jest zarząd wspólnoty - on podpisał umowę więc i on ją może wypowiedzieć. Sprawa uchwały to jedynie wewnętrzna sprawa wspólnoty. Firma „X” jako podmiot zewnętrzny nie może skutecznie powołać się na uchwałę i „nie przyjąć do wiadomości” wypowiedzenia. Uchwała również nie zatrzyma firmy "X", jeżeli ta postanowi sama odejść w trybie przewidzianym umową.
    Założyłam ten wątek, gdyż identycznie moim zdaniem jest w przypadku bezsensownego powoływania administratora uchwałą (to również czynność zwykłego zarządu i wymaga podpisania umowy z administratorem, a nie uchwały). Może to komuś pomoże.
    Komentarz edytowany Pani Beata
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] Pani Beata:[/cite] Skoro jednak właściciele wyszli już przed szereg i podjęli uchwałę o zatrudnieniu konkretnej firmy „X” to zarząd powinien ją potraktować jako życzenie właścicieli i tę firmę „X” zatrudnić podpisując z nią stosowną umowę. Jednak żeby zwolnić firmę „X” wystarczy, że zarząd rozwiąże podpisaną umowę w przewidzianym umową trybie bez podejmowania kolejnej uchwały.
    Jest to logiczne dlatego, ponieważ dla firmy „X” stroną jest zarząd wspólnoty - on podpisał umowę więc i on ją może wypowiedzieć.
    Błędne założenie i błędne myślenie ...

    Właściciele nie wychodzi przed szereg tylko wykonali swój obowiązek i wybrali sobie "pracownika"...
    Logicznym jest, że jeżeli firma administrująca została wybrana uchwałą właścicieli lokali ( bo to oni są "pracodawcą" dla administratora, a nie Zarząd WM ) to i taką samą drogą/ decyzją ( uchwałą właścicieli lokali) winien być odwołany/zwolnony.

    Zarząd jako reprezentant właścicieli lokali jest jedynie wykonawcą woli właścicieli lokali w pierwszy jak i w drugim przypadku.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Jak widać nie ma zgody.
    Jednak uważam, że nie potrafisz wykazać, że moje założenie jest błędne i sam popełniasz kardynalny błąd. (bo to oni są "pracodawcą" - zgoda, ale działają poprzez reprezentanta - zarząd, a nie osobiście)
    Umowę z firmą zewnętrzną podpisuje zarząd, a nie wszyscy współwłaścicieli. Również zarząd podpisuje np. bieżące przelewy finansowe, mimo że środki finansowe na koncie wspólnoty należą do właścicieli.
    W obu wypadkach są to czynności zwykłego zarządu.
    Również zarząd może zatem rozwiązać umowę z firma zewnętrzną.
    Uchwała wspólnoty to wewnętrzna sprawa wspólnoty i nie wiąże w tej sytuacji podmiotu zewnętrznego, ani nie stanowi prawa na zewnątrz wspólnoty.
    Przykład na bezsens tej uchwały:
    Administrator może sam wypowiedzieć umowę, mając, przepraszam za słówko "gdzieś" taką uchwałę, która go w żaden sposób nie wiąże.
    Z tego powodu nie można go obłożyć żadną, najmniejszą nawet sankcją.
    Jeżeli natomiast administrator sam zerwie umowę, poniesie tego konsekwencje, ale dotyczące zerwania umowy, a nie zignorowania uchwały
    Zatem taka uchwała może być jedynie pośmiewiskiem lub nadgorliwością, czyli wynikać z nieznajomości Ustawy o Własności Lokali
    Czy potrafisz obronić sens takiej uchwały w świetle przepisów, w tym Ustawy o Własności Lokali?
    Komentarz edytowany Pani Beata
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] Pani Beata:[/cite] Ale czy któryś z Was odpowie w oparciu o UoWL na dowód,
    Art. 14. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności:
    ( katalog otwarty)
    Art. 22. 3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:
    ( katalog otwarty)
    :bigsmile:
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    To wszystko na co Cię stać w szczególności?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pani Beata , po co się wysilać i tak nie rozumiesz w szczególności ...
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Zgadza się .... w szczególności nie rozumiem popisywania się nieuctwem i podpierania kłamstwem (wklejając zmanipulowane cytaty orzeczeń sądowych)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Tu nie chodzi o zgodę, ale o interpretacje zapisów ustawowych . Ty zakładasz, że wybór usługodawców wspólnoty jest czynnością zwykła zarządu nieruchomością ... i z urzędu .... jak w SM.

    Ja ma odmienne zdanie ...
    W każdej uchwale winno być udzielone pełnomocnictwo dla członków Zarządu WM do wykonania takich czynności przez Zarząd WM.
    Umowę z firmą zewnętrzną podpisuje zarząd, a nie wszyscy współwłaścicieli.
    Również zarząd podpisuje np. bieżące przelewy finansowe, mimo że środki finansowe na koncie wspólnoty należą do właścicieli.

    Jeżeli w uchwale o wyborze Zarządu nie ma udzielonego dla członków wspólnoty pełnomocnictwa do dysponowana środkami finansowymi zgromadzonymi na kocie wspólnoty to takich czynności im nie wolno robić Z zasady, tego zapisu pilnują Banki, ale nie wszystkie.
    Przykład na bezsens tej uchwały:
    Również zarząd może zatem rozwiązać umowę z firma zewnętrzną.
    Administrator może sam wypowiedzieć umowę,
    Błędne założenie ... to miałoby sens, gdyby umowa była zawarta między ZARZĄDEM wspólnoty a Administratorem , ale tak nie jest ...
    Umowa jest zawierana między WSPÓLNOTĄ reprezentowaną przez członków zarządu ( co najmniej dwóch)
    Jeżeli natomiast administrator sam zerwie umowę, poniesie tego konsekwencje, ale dotyczące zerwania umowy, a nie zignorowania uchwały
    Zatem taka uchwała może być jedynie pośmiewiskiem lub nadgorliwością, czyli wynikać z nieznajomości Ustawy o Własności Lokali
    Uchwała nie jest dla administratora , bo on jest strona umowy, ale uchwała jest dla Członków Zarządu WM , by wiedzieli jaka jest wola większości właścicieli i komu chcą powierzyć wrażliwe dane ... swoje dane osobowe ...

    Znane są przypadki w orzecznictwie sądowym, gdy Zarząd WM był kilkuosobowy (7 członków)
    że Zarząd zawierał z kilkoma, w tym samym czasie , umowy na administrowanie i nie tylko....

    Twój punkt widzenia jest typowym dla osób wzorujących się na działalności spółdzielni mieszkaniowych ... zarządców Gminnych ...
    - JA ZARZĄD WM , Prezes wspólnoty .... jak to dumnie brzmi , kto mi podskoczy...:bigsmile:

    [cite] Pani Beata:[/cite]Zgadza się .... w szczególności nie rozumiem popisywania się nieuctwem i podpierania kłamstwem
    czyżby chwila szczerości ... rzadko się zdarza na forum :wink:
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    KubaP, to że mamy odmienne zdania akceptuję. Rozmawiało by nam się łatwiej gdybyś na poparcie swojego zdania cytował konkretne zapisy z UoWL.
    My tutaj przecież nie tworzymy prawa. Jeżeli reprezentujesz określony pogląd, to chyba potrafisz powiedzieć na jakiej podstawie go reprezentujesz i zacytować konkretny art.
    Używasz wielu górnolotnych słów i określeń, ale treści i konkretów mało, albo wcale...
    Jeżeli będziesz dokumentował swoje zdanie, wtedy ta dyskusja może być naprawdę ciekawa, zarówno dla nas jak i dla czytających ją.
    Prawa spółdzielczego proponuję do tego tematy nie mieszać, a jeżeli już chcesz to robić, to również warto zacytować konkretny jego art.
    Komentarz edytowany Pani Beata
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A może Ty udokumentujesz swoje tezy , błędne tezy...
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli w uchwale o wyborze Zarządu nie ma udzielonego dla członków wspólnoty pełnomocnictwa do dysponowana środkami finansowymi zgromadzonymi na kocie wspólnoty to takich czynności im nie wolno robić
    :smile:
    i komu chcą powierzyć wrażliwe dane ... swoje dane osobowe
    :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    ten się śmieje kto się ostatni śmieje ....:bigsmile::
    któregoś dnia wspomnisz te wyśmiewane cytaty .... w KOZ-ie
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pani Beata: (do KubyP) Jeżeli udokumentujesz swoje zdanie, wtedy ta dyskusja może być naprawdę ciekawa, zarówno dla nas jak i dla czytających ją
    Pani Beata wypowiada się jakby już była reprezentantką "narodu" (My, Nas...) :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] Pani Beata:[/cite]My tutaj przecież nie tworzymy prawa.
    Czyżby?????? ,
    Nie jeden "wybraniec narodu" i nie jeden sędzia czy młody urzędas "spragniony pochwały, kopa w górę " zagląda na fora ,
    bo wspólnota mieszkaniowa dla nich to świat science fiction,

    Od czasu do czasu sami przekonujemy o tym na własnej skórze jak sędzia pisze w uzasadnieniu, że ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych (!!!) zezwala na wykonanie takiej a takiej czynności przez zarząd WM.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Może faktycznie Cię uraziłam...? nie miałam takiego celu, w takim razie niech będzie:
    Ja nie tworzę prawa, a Ty jak tam chcesz...
    Jeżeli jest jak uważasz, że sędziowie czerpią wiedzę o wspólnotach z tego forum, to dbaj o to, żeby prezentowana tu wiedza była jak najbardziej rzetelna,
    poparta zapisami ustawowymi, a nie "własnymi teoriami" lub co gorsza zmyślonymi "zmanipulowanymi wyrokami", w czym celuje inny forumowicz, podkreślający w każdym poście, swoją "wiedzę najmojszą". Ja również uważam, że znajomośc UoWL jest niedostateczna w polskim społeczństwie, ale to nie powód, żeby publicznie kłamać.
    Ludzie często przegrywają postępowania przed sądami nie dlatego, że nie maja racji co do istoty problemu, ale dlatego, że nie potrafią jasno umotywować swojego stanowiska w świetle obowiązujących przepisów. Wiele wyroków zacytowanych na tym forum, również przez Ciebie, potwiedza tę smutną zasadę...
    Komentarz edytowany Pani Beata
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] Pani Beata:[/cite]Może faktycznie Cię uraziłam...? nie miałam takiego celu,
    To nie ma znaczenia jakie ty masz odczucia i co chciałaś osiągnąć a czego nie.
    Wypowiadając się na forum zabierasz głos w tworzeniu prawa ,( nieświadomie , ale jednak tworzysz je) :wink:

    Lenistwo "wybrańców narodu" osiągnęło już zenitu i przy przyklepywaniu prawa nie liczy się obywatel lecz Państwo - Rząd....i ci co z tego żyją ...rzesza urzędników , którzy mylą o jednym ile kasy mogą dla siebie zwinąc ( premie , dodtkowe gratyfikacje , że o kopertówka nie wspolne , a obywatel .... ten nie zadba o siebie sam - (niech się sam leczy, sam dba o emeryturę, sam wywija się ośmiornicy fiskalnej, ect) :wink:
    Jeżeli jest jak uważasz, że sędziowie czerpią wiedzę o wspólnotach z tego forum, to dbaj o to, żeby to była wiedza jak najbardziej rzetelna,
    poparta zapisami ustawowymi, a nie "własnymi teoriami" lub co gorsza zmyślonymi "zmanipulowanymi wyrokami", w czym celuje inny forumowicz, podkreślający w każdym poście, swoją "wiedzę".
    ty dalej swoje .... moje wywody to mikron zdarzeń dziejących się codziennie w Polsce,

    Dopiero jak sama stajesz w obliczu Wysokiego Sądu, dochodzisz do wniosku, że ty wiesz więcej niż ten, który wydaje postanowieni w imieniu Rzeczpospolitej polskiej.... to jest gangrena życia codziennego obywateli, która niszczy wspólnoty mieszkaniowe

    Żyjemy w czasach, gdzie tyran , krwiopijca, morderca ma większe prawa niż jego ofiary.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To temat na zupełnie inne forum i inny wątek...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.