inwestycja na terenie wspólnoty

krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
witam
mam nastepujący problem: wspólnotę tworza dwóch właścicieli i gmina a Zarząd jest złożony wyłącznie z przedstawicieli właścicieli mieszkań.
Ostatnio Energetyka zgłosiła prośbę do Gminy a nie do Zarządu o chęć poprowadzenia wzdłuż posesji przewódu energetycznego z tym, że przez obszar gdzie stoją garaże należące do tych dwóch rodzin (nie ma podziału przez geodetę tylko procentowy). Czy w tej sytuacji Zarząd Wspólnoty (po otrzymaniu oficjalnego pisma które chyba powinno do niej trafić )może odmówić energetyce lub wyznaczyć inne miejsce na poprowadzenie przewodów?
Prosze o poradę w tej kwestii

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ile lokali jest w twojej wspólnocie?
  • Opcje
    krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wspólnota składa się z 3 lokali (2 właścicieli prywatnych i Gmina - 28%).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] krzysp1982:[/cite]mam nastepujący problem:
    wspólnotę tworza dwóch właścicieli i gmina a Zarząd jest złożony wyłącznie z przedstawicieli właścicieli mieszkań.
    Ostatnio Energetyka zgłosiła prośbę do Gminy a nie do Zarządu o chęć poprowadzenia wzdłuż posesji przewódu energetycznego
    ktop jest administratorem waszej wspólnoty?
  • Opcje
    krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd składający się z dwóch prywatnych właścicieli
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] krzysp1982:[/cite]zarząd składający się z dwóch prywatnych właścicieli
    Zarząd to Zarząd ale ja się pytam kto administruje? ( nalicza zaliczki , rozlicza , prowadzi buchalterię wspólnoty)
  • Opcje
    krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jedna osoba z zarządu (jeden z właścicieli) ale bezpłatnie tzn. nie prowadzi działalności ale dobrowolnie to wykonuje
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli domniemam że nie macie administratora "zewnętrznego" a teren...
    wkoło budynku czyj jest .....Wasz właścicieli czy Gminy?
  • Opcje
    krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jest własnością wspólnoty bo teren był sprzedany procetowo wraz z lokalami mieszkalnymi
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] krzysp1982:[/cite]jest własnością wspólnoty bo teren był sprzedany procetowo wraz z lokalami mieszkalnymi
    teren pod budynkiem czy macie jeszcze coś swojego gruntu wkoło budynku ...
    i skąd wniosek do gminy o wyrażenie zgody na ułożenie tego kabla na waszym terenie?
  • Opcje
    krzysp1982krzysp1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    całe podwórko i ogrodki ale jak wspomniałem wcześniej jest to sztuczny podział gdzie stoją garaże. Co do wniosku to nie wiem dlaczego energetyka pyta o zdanie tylko gminę bo wiem to od człowieka z energetylki który był nawet oglądać nasz teren pod kątem tej inwestycji
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    [cite] krzysp1982:[/cite]całe podwórko i ogrodki ale jak wspomniałem wcześniej jest to sztuczny podział gdzie stoją garaże.
    Użytkowanie terenu / gruntu to użytkowanie terenu , nie musisz być właścicielem, aby go użytkować...
    ale dysponowanie na cele budowlane , to trzeba być właścicielem tego terenu ... lub mieć jego zgodę ...
    Co do wniosku to nie wiem dlaczego energetyka pyta o zdanie tylko gminę bo wiem to od człowieka z energetylki
    który był nawet oglądać nasz teren pod kątem tej inwestycji
    oglądał i pooglądał i co? tego sie tu nie dowiesz , iź do Gminy i zapytaj u źródła ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale dysponowanie na cele budowlane , to trzeba być właścicielem tego terenu ...
    Niekoniecznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.