oswietlenie na klatce schodowej

maksmaks Użytkownik
Mieszkam w domu w ktorym,jest wspolnota mieszkaniowa,ja jedyny nie wykupilem mieszkania.Na klatce schodowej na drugim pietrze nie ma mozliwosci zapalenia swiatla jezeli chce sie zejsc na dol.Kto jest w przypadku roszczen z tytulu nieszczesliwego wypadku strona wspolnota, czy zarzadca.Pisalem ,prosilem nic nie ma odpowiedzi.Lokatorzy ktorzy mieszkaja nizej korzystaja sporadycznie z oswietlenia na drugim pietrze,jedynie chodzac na strych.Mam male dzieci,swiatlo wylacza sie gdy dochodzi sie na 1 pietro,problem jest rowniez z zejsciem na pierwsze pietro,tylko czekac jak dojdzie do wypadku.Drugie moje pytanie jest czy moge zapytac sie o rachunek za prad z klatki schodowej nie bedac czlonkiem wspolnoty,podejrzewam ze lokatorzy mieszkajacy na parterze osiagaja korzysci z tego tytulu,ze na klatce schodowej jest zasilanie 230v,nie chca sie zgodzic na zmiane zasilania na 24v(zarowno przewodniczaca jak i jej zastepca maja wykupione pralnie w piwnicy)Jakie mam prawa jezeli nie wykupilem mieszkania,ale oplacam normalnie miesiecznie czynsz bez zadluzen.Kogo zgoda jest potrzebna jezeli chcialbym na dachu zamontowac zestaw solarow do ogrzewania wody w moim mieszkaniu.Serdecznie pozdrawiam krzysztof smajdor wroclaw

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety nie będąc właścicielem lokalu nie masz żadnych praw niezależnie od tego, czy ty opłacasz miesięczną zaliczkę za lokal, czy nie.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kto jest w przypadku roszczen z tytulu nieszczesliwego wypadku strona wspolnota, czy zarzadca.
    Wspólnota. Potem może mieć roszczenie regresowe do zarządcy, jeżeli wypadek wynikł z jego winy.
    Dlaczego nie ma światła na Twoim piętrze? Nigdy go nie było, czy jest jakaś awaria?
    Jakie mam prawa jezeli nie wykupilem mieszkania,ale oplacam normalnie miesiecznie czynsz bez zadluzen.
    Czynsz płacisz właścicielowi mieszkania, a nie wspólnocie. Dla wspólnoty partnerem jest właściciel mieszkania, w którym mieszkasz.
    Kogo zgoda jest potrzebna jezeli chcialbym na dachu zamontowac zestaw solarow do ogrzewania wody w moim mieszkaniu
    Wspólnoty w formie uchwały - dach jest częścią wspólną nieruchomości.
    Najlepiej niech do wspólnoty wystąpi właściciel mieszkania.

    Nowy doklejony: 28.02.12 22:01
    nie będąc właścicielem lokalu nie masz żadnych praw
    Jest obywatelem naszego pięknego kraju, więc jakieś prawa ma, jak każdy. :wink:
    Poza tym jest posiadaczem zależnym, więc z tego tytułu też ma pewne prawa - może korzystać z części wspólnych, nie może tylko brać udziału w zebraniach (chyba, że właściciele nie mają nic przeciwko temu) oraz w głosowaniach.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Posesja:[/cite]
    Ale mniejsza o to.
    Może doradź coś w sprawie tego oświetlenia.

    Brak mi pewnych danych.
    1. Przyczyna braku oświetlenia
    2. Kto domagał się, kiedy i od kogo by takie oświetlenie było?
    3. Czy WM posiada polisę i jaką?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    swiatlo wylacza sie gdy dochodzi sie na 1 pietro
    Czujkę trzeba wyregulować, pogadaj z administratorem albo jakimś znajomym elektrykiem
    Niestety, Posesja ma rację, dla wspólnoty nie istniejesz, ona "gada" z właścicielem twojego mieszkania, czyli gminą
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]
    swiatlo wylacza sie gdy dochodzi sie na 1 pietro
    Czujkę trzeba wyregulować, pogadaj z administratorem albo jakimś znajomym elektrykiem
    Niestety, Posesja ma rację, dla wspólnoty nie istniejesz, ona "gada" z właścicielem twojego mieszkania, czyli gminą

    Czy to znaczy, że z moim zdaniem się nie zgadzasz?
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    maks, zadzwoń do administratora i poproś o wymiane żarówki...
    albo podaj adres - wyślę Ci jedną... ewentualnie, o ile zrozumiałam prawdopodobnie zbyt szybko działa wyłącznik czasowy, więc musisz wchodząc, na I piętrze nacisnąć jeszcze raz przycisk włączający światło.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2012
    Chyba nie chodzi o żarówkę, a o brak wyłącznika:
    Na klatce schodowej na drugim pietrze nie ma mozliwosci zapalenia swiatla jezeli chce sie zejsc na dol. (...)
    swiatlo wylacza sie gdy dochodzi sie na 1 pietro,problem jest rowniez z zejsciem na pierwsze pietro
    Czyli: jak idzie się do góry, to światło można włączyć na parterze lub 1 piętrze, ale po wyjściu z mieszkania trzeba w tym celu zejść piętro niżej - po ciemku.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No to zostaje jedynie perswazja albo zakup noktowizora. Osobiście doradzam persfazję, przecież to chyba też ludzie - ci sąsiedzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.