Fundusz remontowy - "inwestycja"
Mx3c
Użytkownik
Witam,
Mam pytanko do was odnośnie funduszu remontowego .
Chcemy w kwietniu/maju ogrodzić naszą działkę , posadzić wokół działki tuje :)
Czy możemy uchwalić na spotkaniu wspólnoty że zakupimy drzewka z pieniędzy z funduszu ?
Jest to mała wspólnota , jest dwóch właścicieli reszta należy do gminy, czy gmina może nie wyrazić zgody na zakup drzewek i ogrodzenie działki ??
Od czego mamy zacząć?
Pzdr.
Mam pytanko do was odnośnie funduszu remontowego .
Chcemy w kwietniu/maju ogrodzić naszą działkę , posadzić wokół działki tuje :)
Czy możemy uchwalić na spotkaniu wspólnoty że zakupimy drzewka z pieniędzy z funduszu ?
Jest to mała wspólnota , jest dwóch właścicieli reszta należy do gminy, czy gmina może nie wyrazić zgody na zakup drzewek i ogrodzenie działki ??
Od czego mamy zacząć?
Pzdr.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Jak brzmi uchwała ustanawiająca fundusz remontowy? Moim zdaniem drzewek nie można kupować, chyba że wszyscy się zgodzą.
Pomocne orzecznictwo:
z uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 18 grudnia 2007 roku, sygn. akt: IACa 1226/07:
"Środki z tego funduszu mają na celu jedynie pokrycie wydatków niezbędnych dla zachowania substancji i prawidłowego funkcjonowania nieruchomości. Tworzenie takiego funduszu nie jest jednak obowiązkowe... Nie może on zatem służyć pokrywaniu wydatków na inne cele, w szczególności cele inwestycyjne. Dodać też trzeba, że poza kompetencjami sądu leży określanie katalogu wydatków, które winny być pokrywane z funduszu remontowego."
Treść orzeczenia na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
http://www.zarzadca.pl/content/view/491/94/#1
KubaP.
Dzisiaj byłem w Urzędzie Miasta dopytać o kilka rzeczy. Miła Pani powiedziała ze spory udział ma gmina nie wiem dokładnie ile , natomiast doradziła mi żeby teren wziąć w dzierżawę i nie będzie problemu z ogrodzeniem. Trzeba zaznaczyć tylko ile m2 chcemy wydzierżawić i uzasadnić sensownie dlaczego.
Zarządca - Jeżeli chodzi o drzewka to wygląda to tak że jest nas dwóch właścicieli i podjeliśmy wspólnie decyzję o ogrodzeniu i chcemy uchwalić to na najbliższym spotkaniu, inni lokatorzy również nie maja nic przeciwko temu pomysłowi, tylko nie wiadomo jak się zachowają kiedy przyjdzie do zapłaty za drzewka ,dlatego zakup drzewek chcemy pokryć z pieniędzy funduszu i koszt rozejdzie się według udziału % czy dobrze myślę :) ?
Pzdr.
Uważam, że możecie całe przedsięwzięcie zrealizować z FR wspólnoty. Wystarczy, że to zadanie będzie w planie na ten rok.
Domniemam, że wspólnota składa się z dwóch właścicieli lokali wyodrębnionych i Gminy, która reprezentuje pozostałych najemców lokali ( lokale niewyodrębnione)...
Tak właśnie jest ...
Nowy doklejony: 05.03.12 12:22 ...nie jestem tak do końca przekonany, że decyzję podejmie za wspólnotę Gmina.
Nowy doklejony: 05.03.12 12:23 a ile macie razem (oprócz gminy) udziału? .... więcej niż 1/5 z całości?
Przed momentem rozmawiałem z Pania z UM , i jest tak że spotkamy się omówić sprawę ogrodzenia , zakupu zieleni i nie powinno być najmniejszego problemu. Mało tego ,dowiedziałem się że miasto nasze będzie dotować do 800pln na zakup różnych sadzonek dla wspólnot i okazuje się że zakup tych własnie drzewek do naszego ogrodzenia będzie można podciągnąć pod to.
Jak zakończę sprawę ogrodzenia to dam wam znać jak to wyszło ..
Pzdr.
Twoja kasa, twoja decyzja, ale to bezprawie. Gmina chce kosztem prywatnych osób swój teren zagospodarować.
Niech ci dadzą tę dotację 800 zł a ty ją na ozdobienie gminnego terenu przeznaczysz. To też będzie niezgodne z prawem, ale nie dołożysz do tego szemranego interesu z własnej kieszeni
Faktycznie, to cudzy teren, dzięki Koziorożko.
Jak się wszyscy zgodzą, to mogą sobie sadzić, tylko że trzeba byłoby właścicielom to uświadomić.
1. Obowiązkiem organów administracji publicznej, osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych jest dbałość o przyrodę będącą dziedzictwem i bogactwem narodowym.
2. Organy administracji publicznej są obowiązane do zapewnienia warunków prawnych, organizacyjnych i finansowych dla ochrony przyrody.
3. Obowiązkiem organów administracji publicznej, instytucji naukowych i oświatowych, a także publicznych środków masowego przekazu jest prowadzenie
działalności edukacyjnej, informacyjnej i promocyjnej w dziedzinie ochrony przyrody.