Projekt AUTORSKI

rkrausrkraus Użytkownik
- czy w projektach technicznych np. instalacji stosowany jest termin "Projekt Autorski" czy jest to wymysł urzedników ?
- czy brak takigo dopisku na projekcie, pod którym podpisany jest projektant-autor, dołączone jego uprawnienia, specyfikacja zamowienia, zatwierdzenie przez właściwy nadzór budowlany skutkuje (co sugeruje zarzadca nieruchomości) jakimiś konsekwencjami ?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Rzeczywiście, zwyczajowo stosuje się ten termin, ale brak takiego zapisu nie może wywoływac ujemnych skutków prawnych dla strony, jeżeli organ ma wątpliwośc czy ma do czynienia z projektem autorskim może wezwac do uzupełnienia.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko, co powinien zawierać projekt budowlany, który załącza się do wniosku o pozwolenie na budowę (rozumiem, że chodzi Ci o taki, skoro wspominasz o urzędnikach i nadzorze budowlanym) jest wymienione w stosownym rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Nie ma w tym rozporządzeniu mowy o "projekcie autorskim", zatem należy potraktować wymóg zamieszczenia takiego sformułowania, jako wymysł urzędników. Brak takiego dopisku na projekcie nie skutkuje żadnymi konsekwencjami.

    Może komuś chodziło o kwestie związane z prawem autorskim i pomylił zagadnienia, ale te akurat kwestie nie są przedmiotem analizy w postępowaniu prowadzonym przez organ administracji architektoniczno-budowlanej. Rację ma więc Zarządca twierdząc, że "brak takiego zapisu nie może wywoływac ujemnych skutków prawnych dla strony". Ja dodam: w tym akurat postępowaniu :).
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2009
    [cite] czajnik5: "brak takiego zapisu nie może wywoływac ujemnych skutków prawnych dla strony". Ja dodam: w tym akurat postępowaniu :).
    Wydaje mi się, że zasada ta obowiązuje w każdym postępowaniu administracyjnym prowadzonym na zasadach ogólnych.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.