PODATKI I NIERUCHOMOŚCI - PIN

PINPIN Użytkownik
PODATKI I NIERUCHOMOŚCI PIN
UL. ŚCIEGIENNEGO 25/2
SZCZECIN
E-MAIL: biuro.pin@wp.pl
TEL. 508-46-45-42


Witam Państwa serdecznie

PODATKI I NIERUCHOMOŚCI to działalność oparta na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy w zakresie zarządzania, administrowania nieruchomościami oraz obsłudze prawnej, rachunkowo-finansowej.

Dlaczego warto z nami współpracować i co nas wyróżnia?
• wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości,
• znajomość potrzeb i wymagań naszych Klientów,
• elastyczność i dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb
• fachowa i rzetelna obsługa prawna, rachunkowo-finansowa, podatkowa
• racjonalne gospodarowanie funduszami zapewniające minimalizację kosztów utrzymania nieruchomości,
• atrakcyjne ceny usług

Oferujemy indywidualne pakiety usług w zakresie zarządzania bądź administrowania nieruchomościami dopasowane do potrzeb Wspólnoty i jej Właścicieli.
Dążymy do optymalizacji kosztów.
Dbamy o jasność i przejrzystość wydatków związanych utrzymaniem nieruchomości.
Zapewniamy kompleksową obsługę finansowo-księgową.
Tworzymy projekty uchwał oraz inne akty wspólnoty (statuty, regulaminy).
Prowadzimy dokumentację techniczną nieruchomości, w tym książki obiektu budowlanego zgodnie z wymogami prawa budowlanego.

PIN to wiedza, doświadczenie, profesjonalizm

Zapraszam Państwa do współpracy

Katarzyna Puchała

Komentarze

  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    Witam
    Pomijam już kwestie że JDG to najgorsza forma opodatkowania itd.
    Ale może ktoś mi doradzić czy firma która sama buduje i sprzedaje domy podlega pod stawkę ryczałtu 5,5 czy może 10%. Z tego co czytałem to jeśli sami budujemy to wytwarzamy towar* i powinniśmy być opodatkowani na 5,5%.
    Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc
  • Opcje
    borowskiborowski Użytkownik
    Marcin43 napisał użytkownik: »
    Witam
    Pomijam już kwestie że JDG to najgorsza forma opodatkowania itd.
    Ale może ktoś mi doradzić czy firma która sama buduje i sprzedaje domy podlega pod stawkę ryczałtu 5,5 czy może 10%. Z tego co czytałem to jeśli sami budujemy to wytwarzamy towar* i powinniśmy być opodatkowani na 5,5%.
    Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc

    Nawet jeśli, to jest to 5,5% od przychodu, zatem hipotetycznie sprzedając dom za 600 tys. zł, 5,5% podatku to 33 tys. zł. Ten sam dom przy założeniu, że koszt jego budowy to 450 zł, to podatek liniowy 19% od 150 tys zł to 28,5 tys zł. Wychodzi na to, że dopiero przy dochodzie 174 tys zł kwota podatku liniowego zrównuje się z podatkiem ryczałtowym. Moim zdaniem jest to raczej pytanie do biura rachunkowego:
    https://tactis.pl/
    Skontaktuj się z nimi, powinni doradzić co będzie najlepsze w tym przypadku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.