Zobowiązania do wspólnoty

adaxadax Użytkownik
Witam Państwa
Chciałbym przedstawić problem. Wpadłem w przejściwe kłopoty finansowe i z tego powodu zalegam z płatnościami do Wsplnotyi Mieszkaniowej.
Jest tego za ok 6 miesięcy. Zarządca straszy mnie sądem i eksmisją a astatnio w mojej skrzynce pojawiają się kartki z rozpisanymi zaległym płatnościami wszystkich lokatorów ,którzy zalegają z czynszem. Tym sposobem dowiedziałem się kto i ile zalega z czynszem w naszej Wspólnocie ale i moje zobowiązania zostały ubublicznione. Proszę o informację czy jest to zgodne z prawem .
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, jest zgodne z prawem. Każdy właściciel ma prawo wiedzieć, za kogo płaci.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    moje zobowiązania zostały ubublicznione
    Tak jak napisał Posesja - jak ty nie płacisz, to muszą to za ciebie robić inni, bo faktury, np. za dostarczenie wody wspólnota musi przecież zapłacić
    Zarządca nie straszy cię sądem, on tylko uprzedza, czym grozi niepłacenie uchwalonych sum
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca straszy mnie sądem i eksmisją a astatnio w mojej skrzynce pojawiają się kartki z rozpisanymi zaległym płatnościami wszystkich lokatorów ,którzy zalegają z czynszem. Tym sposobem dowiedziałem się kto i ile zalega z czynszem w naszej Wspólnocie ale i moje zobowiązania zostały ubublicznione.
    Proszę o informację czy jest to zgodne z prawem .
    jak najbardziej jest to zgodne z prawem .... jeżeli te informacje trafiły tylko do właścicieli lokali, a nie do np. najemców .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Pytania:

    "Czy członkowie wspólnoty uprawnieni są do uzyskania informacji o zaległościach innych członków? Czy poszczególni członkowie wspólnoty mieszkaniowej uprawnieni są do uzyskania informacji o zaległościach we wnoszeniu opłat eksploatacyjnych innych członków tej wspólnoty?"

    Odpowiedź Generalnego Inspektora Danych Osobowych :


    "Stosownie do art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali, jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości. Aby wspólnota mogła skorzystać z tego uprawnienia, jej członkowie powinni znać dane osobowe właściciela i wysokość jego zadłużenia wobec wspólnoty.Wobec powyższego należy stwierdzić, że dopuszczalność udostępnienia członkom wspólnoty mieszkaniowej danych dotyczących zaległości we wnoszeniu opłat przez innych jej członków wynika z przepisów prawa, a tym samym znajduje oparcie w przesłance określonej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych."

    Więcej na ten temat na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://www.zarzadca.pl/dane-osobowe/437-czy-czlonkowie-wspolnoty-uprawnieni-sa-do-uzyskania-informacji-o-zaleglosciach-innych-czlonkow
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.