jaki bank dla malej wspolnoty

hrupekhrupek Użytkownik
Witam.

Jestemy nowopowstala, mala wspolnota.
Jak bank byscie polecili do prowadzenia rachunku?
Zakladamy, ze bedziemy prowadzili jeden rachunek na koszty zarzadu i fundusz remontowy. (Zarzad we wlasnym zakresie)
Wplaty beda dokonywane przelewami.


Pozadane cechy:
1. niskie koszta
2. obsluga online
3. mozliwosc podpisania umowy przez kuriera - mala miejscowosc

W jaki sposob rozwiazuje sie kwestie przelewow w obsludze online? Czy wystarczy uchwala o upowaznieniu dla jednego z czlonkow zarzadu?
Czy warto klasc szczegolny nacisk by konto bylo w banku, w ktorym wspolnota bedzie sie pozniej starala o kredyt?

Ktore banki polecacie pod katem preferencyjnych kredytow, np. zw. z ochrona srodowiska?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O kredytach nic nie wiem
    Do bieżącej działalności
    http://www.ingbank.pl/male-firmy/konta-firmowe#tab=2
    http://www.aliorbank.pl/pl/wlasna_dzialalnosc/rachunki/rachunek_wspolnota
    http://www.pocztowy.pl/instytucje/mieszkalnictwo/pakiety/

    W ING Direct przelewy wprowadza administrator, akceptuje członek zarządu. Uchwała chyba niepotrzebna, niech się zarząd sam umówi, kto to będzie robił
  • Opcje
    hrupekhrupek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zaprzyjazniony zarzdca podsunal nam wzor uchwaly o bankowosci elektronicznej (upowaznienie dla jednej osoby) wiec ja podejmiemy.
    Nic nie zaszkodzi.
    Alior ma ciekawa a przede wszystkim tania oferte z tego co przeczytalem.
    Ceny proponowane przez PKO BP SA i inne spoldzielcze to jakies nieporozumienie...
    Meritum tez wyglada niezle, ale jakos podswiadomie wole miec bank ktorego placowka jest w miescie.
    Tak sobie teraz mysle, ze konto zawsze pod katem kredytu mozna zmienic z jednego banku do innego, teraz liczy sie cena +obsluga online.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] hrupek:[/cite]Zaprzyjazniony zarzdca podsunal nam wzor uchwaly o bankowosci elektronicznej (upowaznienie dla jednej osoby) wiec ja podejmiemy.
    Nic nie zaszkodzi.
    Uchwała w sprawie bankowości elektronicznej? Po co?
    Jak brzmi ta uchwała? Możesz ją zacytować?
    Kto ma być tą osobą upoważnioną?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    [cite] hrupek:[/cite]Ceny proponowane przez .... i inne spółdzielcze to jakieś nieporozumienie...
    możesz jaśniej ...w czym ten problem, że opłata za przelew to 1,40 z za prowadzanie rachunku dla WM to 15 zł/ m-c...
    Tak sobie teraz mysle, ze konto zawsze pod katem kredytu
    mozna zmienic z jednego banku do innego, teraz liczy sie cena +obsluga online.
    oj naiwny Ty naiwny...
  • Opcje
    hrupekhrupek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP:
    Wybacz, od ladnych kilku lat jestem nauczony ze przelewy online sa za free i niech tak pozostanie.
    Jak mam mala WM na poziomie okolo 450 m. kw. to kazde 10 pln kosztow stalych robi roznice.
    A z drugiej strony 20-30 pln nawet w skali duzej wspolnoty to jednak pieniadze. Po co mam placic, skoro (zakladam, ze w tej samej jakosci) mam cos za darmo?
    Bo bank stoi tu juz od 50 lat, i byl jak mnie jeszcze nie bylo? Haha... marny dowcip
    W malej WM konto zmienie w 24h, no maks 48h, zakladajac ze wszyscy beda obecni, a jak nie to przygotuje sobie odpowiednia uchwale wczesniej, a zmienie gdy zajdzie potrzeba. To tylko kwestia dobrej woli wlascicieli. A skoro dogadamy sie co do wziecia kredytu, to taki drobiazg jak ew. zmiana konta przejdzie automatycznie.

    Posesja:
    Uchwala upowaznia ( i obciaza odpowiedzialnoscia) jednego z powolanych czlonkow zarzadu do dostepu online do rachunku i dokonywania przelewow.
    Nie obracamy duzymi sumami, nie ma sensu by z kazdym przelewem jezdzic do banku w dwie osoby.
    Nawet jesli w wersji online mozna zrobic wielopis (tak to sie nazywa?) to wolimy by robila to tylko jedna osoba.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wielopodpis.
    Przelewy online to jedno, a sam dostęp (podgląd) to drugie. Będzie bardziej transparentnie, jeżeli również inne osoby z "zarządu" będą mogły śledzić operacje na koncie.
  • Opcje
    eeeeee Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mamy podobną wspólnotę i konto mamy w banku spóldzielczym- zero pln za prowadzenie rachunku , przelewy bezplatne - moze w takich jednostkach warto zobaczyc? My takie warunki wynegocjowalismy osobiscie porownujac oferty kilku bankow.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    [cite] hrupek:[/cite]KubaP:
    Wybacz, od ładnych kilku lat jestem nauczony ze przelewy online sa za free i niech tak pozostanie.
    Jak mam mala WM na poziomie okolo 450 m. kw. to kazde 10 pln kosztow stalych robi roznice..
    Wiesz ja mam inne doświadczenie życiowe, zwłaszcza z wirtualnymi bankami, gdzie gada się tylko "z maszyną", dla operacji osób fizycznych może i dobre rozwiązanie ale dla wspólnot nie polecam, to jest kasa wielu właścicieli lokali.... może z czasem zmienisz zdanie o wirtualnych rachunkach za zero zł.

    Nie obracamy duzymi sumami, nie ma sensu by z kazdym przelewem jezdzic do banku w dwie osoby.
    Ryzykanci .... do pierwszej awantury....
    Tu nikt nie piesze o jeżdżeniu do banku z przelewem przez dwie osoby, ale jego akceptację do realizacji przez dwie osoby ze wspólnoty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.