inwestycja a podatek

scalak1scalak1 Użytkownik
Witam
Jestem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Na zebraniu rocznym postanowiliśmy umieścic w planie gospodarczym montaż bramy oraz wykonanie części ogrodzenia. Podjęliśmy także uchwałę o przesunięciu części środków z funduszu remontowego na wykonanie powyższej inwestycji. I tu nasuwa mi się jedno pytanie - odnosnie podatku CIT. Czy w takim przypadku Wspólnota ma obowiązek zapłaty podatku od osób prawnych w związku z przeznaczeniem wpłaconych zaliczek na inne cele niż utrzymanie zasobu??

Komentarze

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    scalak1 - dlaczego twierdzisz ,że montaż bramy i wykonanie części ogrodzenia nie sluży utrzymaniu zasobu? Dla mnie jest to typowy koszt utrzymania części wspólnej.:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak jak ty i MirekL też jestem członkiem zarządu - w koszty utrzymania części wspólnej wrzucam wszystko
    Znasz kogoś, kto lubi płacić podatki? :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2012
    [cite] koziorozka:[/cite]Znasz kogoś, kto lubi płacić podatki? :wink:
    Są tacy np. : administratorzy gminni zajmujący się wspólnotami ....oni płaca podatki , wystawiają faktury na życzenie , a w ogóle prowadzą wspólnoty tak jak podmioty budżetowe - pełny "full wypas" podatkowy ...
  • Opcje
    scalak1scalak1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie ja tak sądzę. Pozostali członkowie zarządu za dużo się naczytali :(
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czytanie ma swoje zalety. Bardzo dobrze, że twoi sąsiedzi znają przepisy, ale czy nigdy nie przeszli jezdni na czerwonym? :wink:
    Przekonaj ich, że brama i ogrodzenie to jest normalne "utrzymanie zasobu"
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - niestety nie tylko ci gminni. To forum wyrażnie to wskazuje. Licencjonowani zarządcy płacą podatki dochodowe WM, wykorzystując "niewiedzę" właścicieli. tak dla świętego spokoju. Nie boją się swoich "pracodawców" ale i nie chcą "zatargów" z urzędnikami, bo zaczną ich kontrolować i jeszcze doczepią się ich firm.
    koziorozka -
    Czytanie ma swoje zalety. Bardzo dobrze, że twoi sąsiedzi znają przepisy, ale czy nigdy nie przeszli jezdni na czerwonym?
    To zly przyklad.On sugeruje ,że "świadomie" łamiemy przepisy podatkowe. To nieprawda.WM może zajmować się jedynie zarządzaniem częścią wspólną nieruchomości. Przyklad scalaka1 jest wręcz podręcznikowy, chyba ,że ta brama i ogrodzenie są poza ich gruntem. Jeżeli US będzie twierdzil ,że to wykracza poza zwolnienie podatkowe, to ma to udowodnić w postepowaniu administracyjnym, od ktorego WM będzie miala prawo się odwolywać. Ja nie wykluczam ,że jakiś "niedouczony" urzędnik stwierdzi ,że to nie sluży "utrzymaniu zasobow mieszkaniowych WM" (chyba specjalnie tak wymyślili, żeby kolidowalo to z zapisem uowl o utrzymaniu części wspólnych) bo brama takim zasobem wg niego nie jest, ale nie należy się poddawać i z uleglością płacić, a niech tam, po co mi problemy.:bigsmile:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Termomodernizacja też nie jest remontem tylko inwestycją, ale nikt nie myśli o tym, żeby jej nie zaliczać do gzm. Nawet fiskus uznaje premię termomodernizacyjną do gzm.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nasz fiskus jest bardzo "dobroduszny" ale jedynie w zakresie wydatków WM, w zakresie jej przychodów już nie. Wszystkie pieniądze jakie pochodzą spoza zaliczek wlaścicieli (nie udało się tu zachachmęcić) pochodzą z gzm, i na nieszczęście urzędników US są zwolnione z podatku. Ale już np. odpracowanie przez dlużnika zaliczki - nie. WM uzyskała przychod w formie uslugi, który latwo można przeliczyć po cenach rynkowych. WM powinna więc odprowadzić od tego "przychodu" podatek, jednocześnie wyslać odpowiedni formularz do US ,że Pan X osiągnął również przychod w postaci zwolnienia z oplat, od ktorego rownież powinien odprowadzić podatek. Podatek od pożytkow WM uważam za "bezprawną grabież", ale taki wlaśnie byl cel nowelizacji ustawy o podatku od osob prawnych w 2006 r. Ubawiłem się do lez jak przeczytalem , jak jakiś urzędnik US stwierdzil, że pieniądze otzrymywane przez WM z wynajmu/dzierżawy lokali użytkowych są opodatkowane. Czy ktoś zna taką WM , ktora posiada lokal użytkowy? To wykazuje calkowitą nieznajomość problematyki WM, ktorą utożsamia się ze spóldzielniami mieszkaniowymi.:bigsmile:
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy ktoś zna taką WM , ktora posiada lokal użytkowy?
    Mam taki przypadek! ale przyznaję, że to zjawisko jest prawie niemożliwe w przyrodzie :)) ...urzędas MirkaL prawdopodobnie faktycznie bredzi...

    Właściciel zmarł, brak spadkobierców, lokal popadał więc systematycznie w zadłużenie wobec WN. Wspólnota ustanowiła kuratora dla niego i zamierza go wyremontować i wynająć... I w tym przypadku nie widzę wyjścia -> przychód z wynajmu będzie pożytkiem wspólnoty podlegającym opodatkowaniu :(
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja znam takie przypadki gdzie w załomach korytarzy tworzy się lokale po to by podnająć je na punkty napraw, totka itp.
    Znam również przypadki przekształcania przez wspólnotę strychów w mieszkania i podnajmowania ich.
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to, to, to! a-z :))
    ale, ale!! mam właśnie świeżą interpretację IS w Katowicach, z której wnioskuję, że takie wynajęcie stryszku na cele mieszkaniowe jest zwolnione z dochodowego...

    >>
    http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?p=1&i_smpp_s_dok_nr_sek=210627&i_smpp_s_strona=1
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    abwehrstelle_breslau -
    Właściciel zmarł, brak spadkobierców, lokal popadał więc systematycznie w zadłużenie wobec WN. Wspólnota ustanowiła kuratora dla niego i zamierza go wyremontować i wynająć... I w tym przypadku nie widzę wyjścia -> przychód z wynajmu będzie pożytkiem wspólnoty podlegającym opodatkowaniu :(
    nadal jesteś w błędzie,co to znaczy WM postanowila go wyremontować?To jest jej własność? A może ma zamiar je kupić? A w jakiej formie prawnej, stowarzyszenia, spólki?
    Powtorze po raz kolejny na tym forum - pożytki we WM nie są opodatkowane.
    Jeżeli gdzieś WM adaptują strych do wynajęcia to wynajmują częśc wspólną, jest to klasyczny przyklad pożytku, tak jak wynajem elewacji czy dachu.
    Niestety link nie dziala więc trudno mi się odnieść do "nowej hipotezy jakiegoś urzędnika ".:bigsmile:
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nadal jesteś w błędzie,co to znaczy WM postanowila go wyremontować?
    wiesz? akurat dynda mi obojętnym kalafiorem czy jestem w błędzie czy też nie, w tej kwestii :)) bo to "wysoki, niezawisły i oświecony" sąd (na wniosek wspólnoty/właścicieli) powierzył mi kuratelę nad spadkiem (jak napisałem nie można było znaleźć innego chętnego) i zobowiązał do podjęcia czynności zapobiegającym dalszemu zadłużaniu lokalu... więc w moim rozumieniu (małego żuczka, a nie wielkiego mysliciela rangi MirkaL) działam jak najbardziej legalnie, wręcz pod presją właścicieli i sądu! kierując się szeroko rozumianą g o s p o d a r n o ś c i ą

    MirkuL, nawet milion razy powtórzenie, tutaj czy gdzieś indziej (poza ul.Wiejską), hasła "pożytki we WM nie są opodatkowane" nie zmieni prawa podatkowego. Prawo w tym kraju zmienia Ustawodawca innymi słowy Sejm, Senat itd... a ten, o ile pamiętam, w 2006 wyrzucił z ustawy PDOP szeroko rozumiane zwolnienie dla wspólnot mieszkaniowych :(
    W obecnych warunkach pozostaje jesynie szukanie furtki w stylu "GZM"
    _ _ _ _ _ _

    skoro link nie działa, to może na stronie MF w wyszukiwarce interpretacji podatkowych wskaż sygnaturę D6/8213/207/MNX/08/PK-467
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano maja 2012
    abwehrstelle_breslau -
    nadal się nie rozumiemy. Wytlumacz mi to pojęcie -
    powierzył mi kuratelę nad spadkiem (jak napisałem nie można było znaleźć innego chętnego) i zobowiązał do podjęcia czynności zapobiegającym dalszemu zadłużaniu lokalu
    W którym wroclawskim sądzie? Na jakiej podstawie prawnej? Na czym polega to dalsze zadlużanie lokalu? Operujmy tu faktami, wówczas możemy poważnie podyskutować.
    Niestety to dalszy ciąg "bezowocnej dyskusji" o podatkach.Ja nie chcę zmieniać prawa podatkowego. Ono jest skomplikowane ale w stosunku do WM jednoznaczne. WM NIE PLACA PODATKU DOCHODOWEGO.To urzędnicy fiskusa je "nadinterpretują" a zarządcy po szkoleniach rozpowszechniają tę wiedzę po kraju.A ustawy podatkowe należy umiejętnie czytać. W którym miejscu pisze tam o opodatkowaniu pożytków? W żadnym. W ktorym miejscu pisze tam o opodatkowaniu przychodów WM? W żadnym. Pisze tam tylko o dochodach nie pochodzących z GZM.Więc po raz setny pytam, proszę wskazać taką WM, która ma dochod spoza GZM.Przeanalizujemy ją na tym forum, podyskutujemy, doradzimy. Ale to bardzo niewygodny temat dla księgowych i zarządców, bo dotyczy pieniędzy wlaścicieli. Lepiej pouczać innych o prawidlowej terminologii i prawie wlasciciela do kontroli wszystkiego i wszystkich.I oczywiście ponarzekać jaka to będzie katastrofa jak wejdzie deregulacja zawodu, i zarządzać będą ludzie po podstawowkach.:bigsmile:
    Zapoznalem się z tą decyzją MF i polecam innym zarządcom tę lekturę. Jestem ciekaw czy ten Dyrekto IS w Katowicach nadal urzęduje, chyba tak, glupota u nas nie zwalnia z urzędów. A dlaczegoż to ta ważna dla WM informacja nie jest eksponowana na tym forum. Tam jest wzmianka o takiej interpretacji MF z 2008 roku, i co? Nic. Na kursach nadal "indoktrynowano" nowych adeptow zarządzania nieruchomościami ,że niestety podatki należy placić. Dura lex sed lex.
    Oczywiście wynajem dachu WM dla operatora komórki, w celu sfinansowania remontu tego dachu dla WM nie jest GZM, to uboczna dzialalność gospodarcza WM - uslugi telekomunikacyjne, a wynajem komórki dla wlasciciela na wozek i rowerek dziecięcy - uslugi magazynowania pojazdów niemechanicznych dla osób poniżej 6 roku życia.
    I tak się cieszę ,że pojawiają się coraz częściej "symptomy" rozumienia ideii powstania Wspólnot Mieszkaniowych.
    :bigsmile:Szkoda tylko ,że glownym adwersarzem są zarządcy.
    Komentarz edytowany MirekL
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mirek, masz jakieś pożytki w swojej wspólnocie?
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Forum jest publiczne, a ponieważ nie zostałem upoważniony - wybacz! niestety nie wskażę ani sądu ani sygnatury sprawy ani wspólnoty :))
    Ograniczę się jedynie do info, że sprawa jest postępowaniem spadkowym i już trochę się ciągnie i zapewne dłuuuugo to jeszcze potrwa? ...w końcu lokal przejmie prawdopodobnie Skarb Państwa lub samorząd, mniejsza o to. Zadłużenie pochodzi stąd, że jak wiesz właściciele muszą solidarnie ponosić koszty utrzymania NW (wg udziałów lub m2) ...i domyślasz się chyba, że od umrzyka trudno było wyegzekwować jakąkolwiek zaliczkę? a lata lecą :))

    Co do podatku dochodowego, to w obowiązującym stanie prawnym, niestety nie widzę powodu dlaczego jednostka jaką jest WN miałaby być uprzywilejowana? Może zobrazuję przykładem:
    Stoją sobie obok siebie dwie identyczne kamienice. Właścicielem jednej z nich jest jedna osoba (nieważne czy prawna czy fizyczna, czy wręcz Kowalski z imienia i nazwiska) druga jest wspólnotą mieszkaniową. Na obu agencja reklamowa wywiesza szerokoformatowe banery i zgodnie z umowami płaci czynsz dzierżawny.

    Nie widzę prawnego powodu, aby uzasadnić (Twoje) twierdzenie, że któryś z tych przychodów nie podlegałby opodatkowaniu.

    hmmm.... chyba, że miałoby to miejsce w Toruniu, właścicielem(jedymym) tej pierwszej kamienicy byłby zakon redemptorystów i Ojciec Tadeusz oświadczyłby że cały przychód jest przeznaczony na cele jego kultu! :)))
    (zdaje mi się, że póki co Sejm nie "wywalił"tego typu zwolnienia)
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] abwehrstelle_breslau:[/cite]jedna osoba (nieważne czy prawna czy fizyczna, czy wręcz Kowalski z imienia i nazwiska)
    Tak na marginesie: Kowalski z imienia i nazwiska to właśnie osoba fizyczna.
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak na marginesie marginesu: spółka osobowa (partnerska czy cywilna) Kowalskiego i Nowaka też jest (ta ich spółka) osobą fizyczną :)))
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano maja 2012
    [cite] abwehrstelle_breslau:[/cite]spółka osobowa (partnerska czy cywilna) Kowalskiego i Nowaka też jest (ta ich spółka) osobą fizyczną
    Nieprawda. Taka spółka nie jest osobą fizyczną.
    Osoba fizyczna to człowiek, a spółka osobowa to w języku prawa "jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej".
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano maja 2012
    :bigsmile:Szanowni zarządcy.
    Niestety nie rozumiemy się, ponieważ stoimy po przeciwnych stronach.
    Posesja - wcześniej już pisałem, że cholera niestety nie mam takich pożytkow, a szkoda , pieniądz by się przydal. Moglem postąpić trochę inaczej, i przysiądz na krycyfiks ,że oczywiście mam i to jakie, prawie tak samo wysokie jak u KubyP, ale ja jestem poważnym czlowiekiem, a nie megalomanem. I co to mialoby znaczyć? A , nie masz , więc nie masz pojęcia o ich opodatkowaniu. Przecież już wcześniej pisaleś , że piszę brednie, lamię prawo, wprowadzam innych szacownych czytelników w bląd i narażam ich na konsekwencje prawne, karne i moralne.Podaj mi przyklad pożytku we WM ,ktory podlega opodatkowaniu.
    abwehrstelle_breslau - łatwo jest wystepować anonimowo, można pisać rozne rzeczy, niemożliwe do zweryfikowania.
    Co ma WM do spadku własciciela? NIC.Ale Ty pisaleś coś o remoncie, wynajmowaniu i placenie podatku
    Wspólnota ustanowiła kuratora dla niego i zamierza go wyremontować i wynająć... I w tym przypadku nie widzę wyjścia -> przychód z wynajmu będzie pożytkiem wspólnoty podlegającym opodatkowaniu :(
    To bardzo ciekawa hipoteza.I to zrobisz Ty jako kurator? To bardzo ciekawa hipoteza.
    Pożartowaliśmy, a teraz możemy porozmawiać poważnie.
    Stoją sobie obok siebie dwie identyczne kamienice. Właścicielem jednej z nich jest jedna osoba (nieważne czy prawna czy fizyczna, czy wręcz Kowalski z imienia i nazwiska) druga jest wspólnotą mieszkaniową. Na obu agencja reklamowa wywiesza szerokoformatowe banery i zgodnie z umowami płaci czynsz dzierżawny.
    Tak Was szkolą na kursach zarządców?Jeżeli osoba prawna to ten przychod będzie wykazany w księgach i odpowiednio opodatkowany. Jeżeli właściciel powiesi sobie na swoim budynku jakiś baner, to jest jego sprawa i ewentualnie US. Niech mu spróbują udowodnić, że ma z tego zysk? Wydadzą decyzję ,będzie mógł się odwolać. Państwo prawa.
    Co do WM? Żadnego podatku, a w ostateczności, przychód z GZM, zwolniony z opodatkowania.
    Ja wierzę ,że coraz częściej będą orzezcenia sądowe korzystne dla WM.
    I na konic apel do Wspólnot. NIE ZGLASZAJCIE WNIOSKÓW DO IS O INTERPRETACJE PRZEPISOW PODATKOWYCH.
    To jest podawanie na tacy pieniędzy US. Walczcie o nawet 100 zl w imię zasad i poszanowania prawa.:bigsmile:
    A przepraszam, że się wtrącam.Podyskutujcie sobie o pryncypiach, czyli wlaściwej terminologii i nazewnictwie. Fascynujące.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]ja jestem poważnym czlowiekiem (...)
    Pożartowaliśmy
    No właśnie, pożartowałeś sobie. :smile:
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :bigsmile::bigsmile:Oczywiście, przecież każd:bigsmile:y licencjonowany zarządca wie ,że Wspólnoty Moieszkaniowe placą podatki od swoich pożytków.
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    abwehrstelle_breslau - łatwo jest wystepować anonimowo, można pisać rozne rzeczy, niemożliwe do zweryfikowania.
    pierwsze primo: niby w czym nick "abwehrstelle_breslau" jest gorszy (bardziej anonimowy?) od nicku "MirekL" ??
    drugie primo: widzę że jesteś zawziętym w e r y f i k a t o r e m ...pozwól, że zapytam: zawodowo? czy tak z zamiłowania?? :))
    Co ma WM do spadku własciciela? NIC.Ale Ty pisaleś coś o remoncie, wynajmowaniu i placenie podatku
    Nie przyjmujesz, nie chcesz przyjąć słów, które wypisałem... lub udajesz, że nie rozumiesz...
    Więc spokojnie (niczym krnąbrnemu łobuziakowi) postaram się powoli wyłuszczyć:

    WM nie jest stroną w toczącym się postępowniu spadkowym. WM ma R O S Z C Z E N I E do spadkobierców z tyt.ogromnego zadłużenia lokalu po zmarłym właścicielu. Spadkobierców B R A K ...impas w dochodzeniu R O S Z C Z E N I A przerwał sąd, ustanawiając kuratorem spadku zarząd wspólnoty. Kuratorem spadku MirkuL, to taki gościu, który w ograniczonym zakresie dysponuje powierzonym majątkiem. Więc zlecenie remontu i zawarcie umowy najmu lokalu po umarlaku, leży w kompetencjach takiego gościa... Może to także będzie ciężko Tobie zrozumieć, ale całą kasę z wynajmu (która będzie wpływać na rachunek bankowy kuratora spadku - zarządu wspólnoty) skompensować z zadłużeniem lokalu po zmarłym wobec WM, po rozliczeniu kosztów remontu oczywiście.

    Nowy doklejony: 10.05.12 10:29
    Sprawa podatku: ponieważ ów lokal jest użytkowy, nie widzę uzasadnienia aby nie potraktować czynszu dzierżawnego jako przychodu do opodatkowania ...jeszcze to sobie jednak przemyślę :)

    Acha ...MirkuL, daruj sobie może te okrzyki typu "WM nie płaci żadnego podatku, bo ...nie!"
    może odrobinkę się wysil untelektualnie wtedy z chęcią wysłucham Twej rady! ...bo jeszcze przyrównam Cię, to tego twardziela ze złotym łańcuchem na monstrualnym karku, w czarnej beemie z bejsbolem w bagażniku... On także nie płaci żadnego podatku "bo ...nie" mimo, że posiada lokal z czerwoną latarnią i czerpie z niego pożytki ...prawdopodobnie także w naturze! :))))
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kodeks postępowania cywilnego:
    Rozdział 7. Zarząd spadku nie objętego

    Art. 666. § 1. Do czasu objęcia spadku przez spadkobiercę sąd czuwa nad całością spadku, a w razie potrzeby ustanawia kuratora spadku.

    § 2. Jeżeli inwentarz nie był przedtem spisany, sąd wyda postanowienie o sporządzeniu spisu inwentarza.

    Art. 667. § 1. Kurator spadku powinien starać się o wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku.

    § 2. Kurator spadku zarządza majątkiem spadkowym pod nadzorem sądu spadku. Do sprawowania zarządu stosuje się odpowiednio przepisy o zarządzie w toku egzekucji z nieruchomości.

    Art. 668. Sąd spadku może nakazać sprzedaż należących do spadku rzeczy ruchomych, które są narażone na zepsucie albo których przechowanie pociąga za sobą nadmierne koszty. Sprzedaż nastąpi w sposób przewidziany dla sprzedaży ruchomości w toku egzekucji, chyba że sąd określi inny sposób sprzedaży.
    Wzór wniosku o ustanowienie kuratora spadku: http://www.zarzadca.pl/wzory-pism-sadowych/wnioski/679-wniosek-o-ustanowienie-kuratora-spadku
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rzeczywiście to nie ma sensu.
    abwehrstelle_breslau - przeczytaj sobie najpierw Twoje pierwsze wpisy o podatkacH. Ty jesteś za, a nawet przeciw. Czy na tym forum leczycie się z jakiś kompleksów?
    Wspólnota Mieszkaniowa jest kuratorem spadku, bo sąd ją do tego wyznaczyl z braku chętnych?
    Sprawa podatku: ponieważ ów lokal jest użytkowy, nie widzę uzasadnienia aby nie potraktować czynszu dzierżawnego jako przychodu do opodatkowania ...jeszcze to sobie jednak przemyślę :)
    Megalomania do kwadratu. I co postąpisz wbrew prawu, czy laskawie nie odprowadzisz podatku.A może przejrzysz stronę MF i odnajdziesz nastepne "perelki" w postaci decyzji ,że WM nie placą podatków. Ta z przed 3 lat trochę Cię zaskoczyla, cala Twoja wiedza o podatkach runęła w gruzach. Ale najlepszą obroną jest atak. Apeluj do admina o wycięcie moich wpisow, krzycz o belkocie, bezprawiu, wprowadzaniu w błąd. I cytujcie sobie przepisy, ktorych nie rozumiecie, albo interpretujecie tak jak Wam wygodnie.Niestety zgodnie z klasykiem - "Narod glupi wszystko kupi".:bigsmile:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MirekL, nie brnij dalej, bo się totalnie kompromitujesz... :confused:
    Napisałeś:
    "Wytlumacz mi to pojęcie -
    powierzył mi kuratelę nad spadkiem (jak napisałem nie można było znaleźć innego chętnego) i zobowiązał do podjęcia czynności zapobiegającym dalszemu zadłużaniu lokalu
    W którym wroclawskim sądzie? Na jakiej podstawie prawnej?"
    Czyli nie znałeś pojęcia "kurator spadku". Dzięki forum już je znasz. Zamiast podziękować, prawisz dziecinne złośliwości.
    Podstawę prawną też już znasz. Ale nadal idziesz w zaparte.
    Po co drążysz temat kuratora? Idź na szkolenie, dowiesz się więcej. Ale czy zrozumiesz? Czy nie nazwiesz wszystkich, którzy wiedzą więcej od ciebie, megalomanami, szkodnikami itp? Pewnie tak. Więc lepiej nie idź na szkolenie, szkoda kasy. Nie czytaj wpisów innych - przecież ty - według swojego mniemania - wiesz już wszystko, tylko inaczej. :smile:
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale tak w ogóle ...fajnie gadasz :)))

    Nowy doklejony: 10.05.12 11:39
    W mordkę jeża! wciłąłeś/wcięłaś mi się Posesjo :))

    ale tak w ogóle ...fajnie gadasz :))) <- było do MirkaL
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja - świetnie się z Tobą dyskutuje, a ile rzeczowych argumentów.
    My na tym forum dyskutujemy o WM a nie kuratorach spadku. Twierdzenie ,że sąd wyznaczyl WM na kuratora to BZDURA.Ale nie czuje misji , zeby Ciebie do tego przekonac.
    abwehrstelle_breslau + Ciesze sie, ze Ci sie podoba. Ty tez fajnie gadasz, masz bujna wyobraznie. Amen.:bigsmile:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    My na tym forum dyskutujemy o WM a nie kuratorach spadku.
    Ale tupet. Przecież to ty zacząłeś ten wątek i ciągle dopytujesz o kuratora.
    [cite] Posesja:[/cite]Po co drążysz temat kuratora? Idź na szkolenie, dowiesz się więcej.
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pomimo mej bujnej wyobrazni, nie mogę znaleźć tego miejsca, gdzie napisałem, że "sąd wyznaczyl WM na kuratora" :(

    Chyba, że jest tak, iż wyobraźnia MirkaL nie jest w stanie ogarnąć różnicy pomiędzy pojęciem "współnota mieszkaniowa" a pojęciem "zarząd wspólnoty mieszkaniowej" ... a to akurat, czyli brak zrozumienia tych spraw przez niektóre osoby, zaczynam powoli łapać po lekturze tutejszych postów :))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.