ODSTĄPIENIE OD PŁATNOŚCI

arkadiuszarkadiusz Użytkownik
edytowano marca 2012 w Wolne tematy
CZY JAKO ZARZĄDCA WM. MOGĘ ODSTĄPIĆ OD NALICZANIA OPŁAT OD OSOBY CZYLI ZA ENERGIE I ŚMIECI JEŻELI WŁAŚCICIEL MNIE POINFORMUJE WCZEŚNIEJ ŻE W DANYM MIESIĄCU NIKT NIE MIESZKA. A CO Z TABELĄ OPŁAT UCHWALANĄ NA POCZĄTKU ROKU PRZECIEŻ JAK ODSTĄPIĘ TO BRAKNIE PIENIĘDZY NA RACHUNKI KTÓRE NALICZANE SĄ OD OSOBY. A CO Z SYTUACJĄ KIEDY WŁAŚCICIEL POINFORMUJE MNIE PARĘ MIESIĘCY PÓŻNIEJ ŻE W DANYCH LATACH CZY MIESIĄCACH NIKT W LOKALU NIE MIESZKAŁ I ZAŻĄDA ZWROTU KOSZTÓW ZA ZALICZKI OD OSOBY.

Komentarze

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    arkadiusz - należy wyjaśnić właścicielowi, że on nie placi za to ,że mieszka, ale za to ,że jest wspólwłascicielem części wspólnej nieruchomości, na utrzymanie których zobowiązany jest ustawowo wplacać zaliczki (art. 15 ustawy). Jak jest innego zdania niech poda podstawę prawną.:bigsmile:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Koszty energii elektrycznej w częściach wspólnych rozliczasz od osoby?
    Co to znaczy "zarządca WM? Czy jesteś zarządcą zawodowym z licencją?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie możesz zwolnić nikogo z płatności. Choćby powód był jak najbardziej słuszny. Ten takim nie jest, a logiczne uzasadnienie podał Ci MirekL.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Właściciel we wspólnocie płaci za to że posiada, a nie za to że używa (tak w skrócie).
    Za użytkowanie płaci najemca. "Arkadiusz" - na poważnie jesteś administratorem?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano marca 2012
    [cite] arkadiusz:[/cite]CZY JAKO ZARZĄDCA WM. MOGĘ ODSTĄPIĆ OD NALICZANIA OPŁAT OD OSOBY CZYLI ZA ENERGIE I ŚMIECI JEŻELI WŁAŚCICIEL MNIE POINFORMUJE WCZEŚNIEJ ŻE W DANYM MIESIĄCU NIKT NIE MIESZKA. A CO Z TABELĄ OPŁAT UCHWALANĄ NA POCZĄTKU ROKU PRZECIEŻ JAK ODSTĄPIĘ TO BRAKNIE PIENIĘDZY NA RACHUNKI KTÓRE NALICZANE SĄ OD OSOBY. A CO Z SYTUACJĄ KIEDY WŁAŚCICIEL POINFORMUJE MNIE PARĘ MIESIĘCY PÓŻNIEJ ŻE W DANYCH LATACH CZY MIESIĄCACH NIKT W LOKALU NIE MIESZKAŁ I ZAŻĄDA ZWROTU KOSZTÓW ZA ZALICZKI OD OSOBY.


    Korekta może dotyczyć wody dostarczanej do lokalu, co do wywozu nieczystości, to kwestia jest dość dyskusyjna, ponieważ do kontenerów trafiają również nieczystości z nieruchomości wspólnej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Korekta może dotyczyć wody dostarczanej do lokalu,
    co do wywozu nieczystości, to kwestia jest dość dyskusyjna,
    ponieważ do kontenerów trafiają również nieczystości z nieruchomości wspólnej.
    czyli preferowany jest koszt produkcji odpadów, a nie wywóz z części wspólnych....:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.