WYPŁATA DLA CZŁONKA ZARZĄDU I KSIĘGOWEJ

LUCYNALUCYNA Użytkownik
Witam mam uchwałę że jako członek zarządu będę pobierała 900zł miesięcznie netto .
W planie gospodarczym jest podana kwota za cały rok , dwa miesiące nie brałam wypłaty ponieważ pieniądze nie były mi potrzebne.
Natomiast w miesiącu grudniu wyrównałam sobie całą kasę tak aby zgadzał się plan gospodarczy i mi kasa .Komisja Rewizyjna zarzuciła mi że nie miałam takiego prawa ,gdyż w uchwale mam napisane że jako członek zarządu będę pobierała wypłatę w kwocie 900zł netto co miesiąc .Nie trafiają do nich żadne argumenty że przecież plan gospodarczy jest rozliczany raz w roku .
Czy to jest złamanie prawa? Jeśli tak to jak to poprawić?:shocked:
Jest jeszcze jeden problem na pensję księgowej nie mam uchwały , a ta pani również bierze wypłatę jest u nas zatrudniona na umowę zlecenie.Czy potrzebna mi jest taka uchwała?

Komentarze

  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Moim zdaniem, na każdy wydatek (ewentualnie grupę, rodzaj wydatków wg planu) musisz mieć uchwałę. A może jest uchwała o pokrywaniu kosztów prowadzenia ewidencji pozaksięgowej, "księgowości"? W takim przypadku to wystarczy, choć dobrze byłoby mieć upoważnienie Wspólnoty do wyboru firmy (osoby) i podpisania umowy... No i jeszcze pozostaje płacenie tzw. kosztów towarzyszących (podatek, ZUS - jeśli to WY zatrudniacie księgowego).
    Jeśli chodzi o Twoją sprawę, to moim zdaniem nie ma w tym przestępstwa, a nawet wykroczenia. Zbyt dosłownie chyba czytacie swoje uchwały, a ważna jest raczejich intencja :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] LUCYNA:[/cite] mam uchwałę że jako członek zarządu będę pobierała 900zł miesięcznie netto .
    W planie gospodarczym jest podana kwota za cały rok ,Komisja Rewizyjna zarzuciła mi że nie miałam takiego prawa ,
    gdyż w uchwale mam napisane że jako członek zarządu będę pobierała wypłatę w kwocie 900zł netto co miesiąc .
    Wszytko jest OK. Jak wzięłaś 12 X 900 zł niezależnie, w którym miesiącu a tak na marginesie....
    Co Komisja rewizyjna ma do roboty w twojej wspólnocie . Struktury ustawowe wspólnoty nie przewidują takiego ciała we wspólnocie jest to sprzeczne z art. 27 UoWL
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Nie rozumiem, co ta komisja Pani zarzuca? Że pobrała Pani pieniądze dla siebie z opóźnieniem?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    komisja zarzuca mi to że uchwałę mam na 900 zł co miesiąc ,a w grudniu zrobiłam sobie wyrównanie na wyższą kwotę niż jest to w uchwale
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To kolejny przyklad radosnej tworczości uchwalodawczej we WM. Komisja Rewizyjna będzie teraz rozkladac na czynniki pierwsze każde zdanie uchwaly, czy miesięcznie to jest to samo co w miesiącu. Wspólczuję tej wspólnocie, sami się zagryzą.:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A nie ma pretensji, że przez dwa miesiące nie dostawałaś kasy? Dziwne...
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie dla nich nie jest to problem ,że nie brałam kasy przez 2 miesiące.Płakać się chce jak się słucha takich zarzutów .To co ja mam zrobić?????:cry:
  • Opcje
    AsintaAsinta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żadnego wykroczenia nie popełniłaś....
    Po pierwsze: skoro macie księgową to powinna ona co miesiąc po stronie kosztów księgować wynagrodzenie zarządu (zgodnie z uchwałą), jeśli to robiła a kasy nie wypłacała to na koniec poszczególnych miesięcy powstawało saldo: zobowiązanie wb zarządu - narastało w poszczególnych miesiącach gdy wypłata nie była realizowana) i to że wypłata nastąpiła później nie ma żadnego znaczenia.....
    Ale zastanawia mnie inna kwestia, jak to jest z tą twoją kwotą wynagrodzenia, dlaczego ona została ustalona w kwocie netto a nie brutto?????
    Kwota wynagrodzenia dla zarządu - wg mnie powinna być ustalana w wysokości brutto i tyle powinno być przelewane do ciebie na konto, ty w rozliczeniu rocznym na PIT 36 sama powinnaś wykazać podatek do zapłaty i w odpowiednim terminie zrobić przelew do US :-)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To co ja mam zrobić?
    Nie przejmować się. Ta komisja nie ma żadnego umocowania prawnego, żadnej mocy sprawczej.
    Konkretnie, to czego oni chcą?
    Ile lokali jest w twojej wspólnocie?
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U nas jest 95 lokali
  • Opcje
    AsintaAsinta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiesz Lucyno, ja tak na dobrą sprawę nie rozumiem czym ty się martwisz?????
    Ten wasz wymysł....komisja rewizyjna :confused:....zarzuca ci coś o czym nie ma zielonego pojęcia. Prawda jest taka, że to co było zapisane w uchwale należy ci się bez dwóch zdań, skoro miałaś zapisane wynagrodzenie to masz je dostać i tyle, w terminie czy nie - należy ci się......
    więc weź wyluzuj i nie przejmuj się pierdołami, bo szkoda na to czasu :cool:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    95 lokali to niewiele więcej niż u mnie, roboty naprawdę nie ma wiele. Po kiego grzyba wam ta komisja?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano marca 2012
    LUCYNA. Niech ta "ważna" komisja idzie do sądu jak uważa, że okradłaś wspólnotę.
    Nie wzięłaś ani grosza więcej niż trzeba.
    Postaw im na forum walnego zebrania pytanie: chcą współpracować czy rzucac kłody pod nogi?
    Bo Ty chcesz pracowac dla dobra wspólnoty, a oni co? Nudzą się? Chcą pokazać jacy sa ważni?
    Jesli to jedyny zarzut jaki mają do Ciebie to świetnie. Jesteś dobra w tym co robisz....
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli nie pobrała Pani dla siebie wynagrodzenia w terminie mimo, że na rachunku były środki, to jedynie nie może naliczać odsetek za opóźnienie- to wszystko.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Koziorozka we wm jestem od dwóch lat i taka komisja była już wcześniej sprawdzają czy zarzad nie robi lewych przelewów:bigsmile:
    No bo tyle kasy rocznie to pewnie coś kręcimy.:cool:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sprawdzają czy zarzad nie robi lewych przelewów
    To niezdrowe. Albo właściciele mają zaufanie do członków zarządu, albo ich wymieniają na innych
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]
    sprawdzają czy zarzad nie robi lewych przelewów
    To niezdrowe. Albo właściciele mają zaufanie do członków zarządu, albo ich wymieniają na innych
    to powiedz to właścicielom a nie nam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.