Rezygnacja Członka Zarządu

LUCYNALUCYNA Użytkownik
wiem że ten temat jest wałkowany kolejny raz , ale mam kolejne pytanko:
Jestem członkiem zarządu trzyosobowego .Zarząd składa się z przewodniczącego i dwóch członków . to ja jestem przewodniczącą i tylko ja pobieram wynagrodzenie(taką mam uchwałę).
Po zebraniu w marcu 2011 roku jeden z członków napisał rezygnację bycia w zarządzie . Kolejne zebranie odbyło się w czerwcu i przedstawiłam uchwałę odnośnie rezygnacji -na zebraniu nie była ona wzięta wogóle pod uwagę .Osoba rezygnująca została w zarządzie do końca 2011 roku .Tylko moja niewiedza pozwoliła na coś takiego ,gdyż powinnam przejść po lokalach i zrobić uchwałę większością głosów - co zamierzam zrobić w tym roku. Natomiast w tym roku również i ja podziękuję za współpracę :confused:
W zawiadomieniu o zebraniu oraz projektach uchwał przedstawię rezygnację dwóch członków zarządu
1)Jeśli nie będzie chętnego na moje miejsce czy właściciele mogą mnie zmusić do bycia w zarządzie ?
2)Czy z zarządu trzyosobowego może powstać zarząd jednoosobowy?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/3939/rezygnacja-czlonka-zarzadu/#Item_3
    uowl - Art. 20
    1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] LUCYNA:[/cite]Po zebraniu w marcu 2011 roku jeden z członków napisał rezygnację bycia w zarządzie . Kolejne zebranie odbyło się w czerwcu i przedstawiłam uchwałę odnośnie rezygnacji -na zebraniu nie była ona wzięta wogóle pod uwagę .Osoba rezygnująca została w zarządzie do końca 2011 roku .
    Została w zarządzie mimo złożonej i ogłoszonej rezygnacji? Z przymusu?
    Rezygnacja nie podlega głosowaniu, to jednostronne oświadczenie woli osoby rezygnującej. To jest decyzja tej osoby, właściciele nie muszą się z tą decyzją zgadzać, ale nie mogą nikogo zmusić do zostania w zarządzie.
    Zarząd może być jednoosobowy.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Lucyna: Osoba rezygnująca została w zarządzie do końca 2011 roku
    Figurowała w składzie Zarządu WM, czy brała udział w jego pracach, ponieważ nie było - według niej - właściwej uchwały ?
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie brała udziału w pracach tylko podpisywała wypłaty
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli brała pieniądze za nic?
    Brała wynagrodzenie z tytułu wyboru do zarządu po złożeniu rezygnacji z członkostwa w zarządzie? Masakra...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Lucyna: Nie brała udziału w pracach tylko podpisywała wypłaty
    Czyli brała... :tongue:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.