WYPŁATA NA ZWOLNIENIU

LUCYNALUCYNA Użytkownik
Czy osoba z zarządu przebywająca na zwolnieniu lekarskim (zwolnienie ginekologiczne)wystawionego na inny zakład pracy ,może pobierać pensję we wm za wykonywaną pracę?
Z tego co wiem zwolnienie to zwolnienie i taka osoba nie powinna wykonywać żadnych obowiązków .Ale osoba przebywająca na zwolnieniu jest niezbędna we wm choćby do przelewania opłat,lub załatwieniu niewielu spraw urzędowych.Wydaje mi się że z tego tytułu należy się wynagrodzenie które jest ustalone .Zdaje sobie sprawę że jeśli ktoś"życzliwy"doniesie do ZUSU to tej osobie zostaną cofnięte wszystkie dotychczas wypłacone chorobowe .Ale i tak jest to osoba która musi brać udział w czynnościach zarządu. Bardzo proszę o odpowiedz .

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jaki to rodzaj zatrudnienia? Umowa o pracę, wynagrodzenie członka zarządu przyznane przez wspólnotę, zlecenie, coś innego?
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Umowa zlecenie -jest uchwała że będę pobierała wynagrodzenie w kwocie 900zł miesięcznie
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz za duzo pieniędzy, skoro chcesz paść ZUS i US Twoimi pieniędzmi.
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie mam za dużo pieniędzy- tylko jak napisałam niewiedza że nie mogę pobierać wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia .Moja praca jest niezbędna bo czy zrobienie przelewów to nie jest wykonana usługa?Czy powinnam w takim układzie brać wypłatę ,czy też pracować charytatywnie ?Bo jeśli będę pracowała choćby godzinkę miesięcznie za darmo (a jest to nieuniknione),a ktoś doniesie na mnie to i tak będzie przechlapane tak czy nie?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a-z chyba ma na myśli to, że powinnaś mieć wynagrodzenie przyznane uchwałą jako członek zarządu, bez żadnej umowy. Takie wynagrodzenie nie podlega ubezpieczeniu społecznemu (ZUS). Dostajesz wynagrodzenie w kwocie brutto, doliczasz do swoich przychodów i rozliczasz łącznie z innymi przychodami raz w roku. Wspólnota nie ponosi w związku z tym wynagrodzeniem żadnych dodatkowych kosztów.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wazelinę czuć nawet w Szczecinie.
    a-z
    Masz za duzo pieniędzy, skoro chcesz paść ZUS i US Twoimi pieniędzmi.
    A może coś tak więcej jak to powinno wygladać w świetle prawa. Posluchajmy księgowego, my "amatorzy" z zarządu wlascicielskiego wiele się mozemy nauczyć. To bardzo ciekawe forum, tu rozwiazanie zależy od tego kto pyta.:bigsmile:
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja sprawa wygląda następująco :Wchodząc w skład zarządu jestem powołana uchwałą gdzie jest zapis o mojej pensji miesięcznej.Natomiast od tego samego dnia mam umowę zlecenie podpisaną z pozostałym zarządem.Rachunek mój jest wystawiany do umowy zlecenie na pełnienie funkcji przewodniczącego zarządu wm i pozostali członkowie popisują mi ten rachunek co miesiąc że pobieram wypłatę
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] LUCYNA:[/cite]w skład zarządu jestem powołana uchwałą gdzie jest zapis o mojej pensji miesięcznej.
    I to w zupełności wystarczy, nie trzeba było zawierać żadnej umowy.
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    NO tak ale teraz to już jest po sprawie -pewnych spraw nie cofnę .Tylko moje pytanie jest czy powinnam brać kasę czy nie?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano marca 2012
    Bierz! Masz do tego prawo. Członkom "komisji rewizyjnej" wybacz, bo nie wiedzą, co czynią.
    Umowę powinniście rozwiązać. Wynagrodzenie nadal będziesz mogła pobierać, bo podstawę do jej wypłaty masz w uchwale. Umowa zlecenia nie jest Ci do niczego potrzebna, a wspólnocie wręcz szkodzi, bo generuje dodatkowe koszty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.