raport dla właściciela nieruchomości - stan bezpieczeństwa

niwkaniwka Użytkownik
edytowano marca 2012 w Wolne tematy
Witam,
Jestem osobą zaczynającą zgłębiać tajniki zawodu zarządcy. Mam za zadanie przygotować (jako zarządca nowo przejętej nieruchomości komercyjnej - biurowej) raport dla właściciela nieruchomości. W ramach którego mam zaproponować plan działania w związku ze sprawdzeniem aktualnego stanu bezpieczeństwa budynku oraz przedstawić zmiany, które należy wprowadzić niezwłocznie w związku z istniejącym stanem ochrony przeciwpożarowej tego budynku oraz takie, które mogą poprawiać jego bezpieczeństwo.
Nie wiem jak bardzo precyzyjnie opisać plan działania. Czy wystarczy zaproponować kontrolę istalacji elektrycznych itd. czy przedstawić to w rozbiciu na lata. Teoretycznie jestem zarządcą zapoznanym ze stanem technicznym nieruchomości, ale danych o tym kiedy kontrole zostały przeprowadzone - brak.
Czy mogłabym liczyć na jakieś wskazówki od Was. Czy raport ma odgórnie narzuconą formę czy po prostu ma być jasny, zwięzły (ewentualnie w punktach)
Z góry dziękuję :)

Komentarze

  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano marca 2012
    oraz przedstawić zmiany, które należy wprowadzić niezwłocznie w związku z istniejącym stanem ochrony przeciwpożarowej tego budynku
    Przejrzyj punkty poniżej pod kątem oceny stanu bezpieczeństwa pożarowego w budynku:
    - cykliczne sprawdzanie stanu bezpieczeństwa pożarowego,
    - prowadzenie dokumentacji ochrony przeciwpożarowej,
    - przeglądy gaśnic - przegląd raz w roku i serwisowanie raz na 5 lub 10 lat w zależności od typu gaśnicy,
    - przeglądy hydrantów - raz w roku,
    - próby ciśnieniowe węży hydrantowych - raz na 5 lat,
    - plany ewakuacji, procedury ewakuacyjne,
    - instrukcja bezpieczeństwa pożarowego,
    - szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa pożarowego,
    - weryfikacja zarządzeń, regulaminów i instrukcji ppoż.,
    - oznakowanie dróg ewakuacyjnych.
    Najlepiej zlecić stale doradztwo inspektora ppoż.
    Teoretycznie jestem zarządcą zapoznanym ze stanem technicznym nieruchomości, ale danych o tym kiedy kontrole zostały przeprowadzone - brak.
    Zacznij kontrole techniczne od początku. Rodzaje kontroli w art. 62 ust. 1 ustawy Prawo budowlane.
    Komentarz edytowany Tsuda
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] niwka:[/cite]
    Jestem osobą zaczynającą zgłębiać tajniki zawodu zarządcy.

    Mam za zadanie przygotować (jako zarządca nowo przejętej nieruchomości komercyjnej - biurowej) raport dla właściciela nieruchomości. W ramach którego mam zaproponować plan działania w związku ze sprawdzeniem aktualnego stanu bezpieczeństwa budynku oraz przedstawić zmiany, które należy wprowadzić niezwłocznie w związku z istniejącym stanem ochrony przeciwpożarowej tego budynku oraz takie, które mogą poprawiać jego bezpieczeństwo.
    Nie wiem jak bardzo precyzyjnie opisać plan działania.
    Umów się ze strażakiem on ci wszystko wyjaśni , co gdzie i w jaki sposób ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.