czy uchwała jest ważna?

sarasara Użytkownik
edytowano września 2008 w Zarządzanie Nieruchomościami
Wspólnota mieszkaniowa, której jestem członkiem, podjęła uchwałę dotyczącą remontów parkingów, które leżą na działce sąsiadów. Mówią, że już nic nie mogę zrobić, bo jej nie zaskarżono, że mam zapłacić . czy taka uchwała jest w ogóle ważna? moim zdaniem to jakiś nonsens

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Uchwała, która wykracza poza zakres zarządu nieruchomością wspólną, a z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w omawianym stanie faktycznym, nie wywołuje skutków prawnych. Oznacza to, iż niezależnie od tego czy została zaskarżona czy nie - zarząd nie ma uprawnień do jej wykonania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    sarasara Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Co mam teraz zrobić? Czy powinnam napisać jakieś pismo do zarządu wspólnoty mieszkaniowej?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Proszę napisać pismo do Zarządu, w którym przedstawi Pani swoje stanowisko w tej sprawie. Zarząd winien skorygować naliczenia. Jeżeli tego nie uczyni, niestety pozostanie tylko droga sądowa.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Proszę napisać pismo do Zarządu, w którym przedstawi Pani swoje stanowisko w tej sprawie. Zarząd winien skorygować naliczenia. Jeżeli tego nie uczyni, niestety pozostanie tylko droga sądowa.
    Jeżeli uchwała nie wywołuje skutków prawnych (z czym się zgadzam), to sara nie musi wstępować na drogę sądową. Wystarczy, że odmówi zapłacenia przypadającej na nią części kosztów remontu cudzego parkingu. Niech wspólnota wystąpi do sądu z pozwem o nakaz zapłaty, niech poniesie koszty postępowania i próbuje udowodnić swoje racje. Życzę jej powodzenia...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.