rezygnacja z zarządu
elunia
Użytkownik
Jestem w 9-ciorodzinnej wspólnocie. W ubiegłym roku Zarząd i wszyscy lokatorzy zerwali umowę z Zarządcą. Od tamtej pory Wspólnotą próbował kierować Zarząd 3 osobowy. Niestety 2 panie z zarządu zrezygnowały i zostałam sama. Mimo moich starań widzę,że potrzebny jest bat na lokatorów by jednak zaczęli wypełniać swoje obowiązki (wpłacanie zaliczek na fundusz, utrzymywanie porządku w budynku i wokół niego itp). Dla mnie jest to uciążliwe w tym sensie, że pracuję zawodowo, wracam późno do domu i nie mam za wiele czasu by właściwie zajmować - jako "zarządca" - wspólnotą. W jaki sposób należy "pożegnać" się z tą funkcją i czy potrzebna jest Uchwała Wspólnoty? Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
W zawiadomieniu o zebraniu podaj przyczynę - lepiej omówić sprawę na zebraniu i jeśli się uda, powołać nowy zarząd (choćby 1-osobowy). Ktoś musi prowadzić bieżącą ewidencję finansową, dokumentację techniczną (właśnie jest pora przeglądów) - komuś to musisz przekazać.
czy ja napisałem, że data wypowiedzenia ma być przed terminem zebrania ?
Nie , to po co te "umizgi" do klaki...
Reszta to sprawy techniczne rozstania się ze "kieratem"...
A tu masz link do wniosku o jego ustanowienie http://www.zarzadca.pl/content/view/81/89/
Nowy doklejony: 25.04.12 17:52
mam jeszcze inny problem. Jeden z lokatorów ma niedrożny przewód kominowy. Opinia kominiarza brzmi, że należy usunąć sadzę szklistą przez wyfrezowanie przewodu. Wiem, że to należy wykonać na koszt Wspólnoty. Czy firmę do wykonania tego zadania należy wybrać przez zapytanie o cenę, czy powinna być Uchwała wspólnoty i czy koniecznie trzeba jeśli nawet stan konta wspólnoty jest mizerny. Istniejemy dopiero od 3 lat a część lokatorów nie wpłaca:sad:mam same problemy:cry:
Powtórzę:
Jak właściciele nie płacą, to skup się na windykacji a nie na remontach, bo to ważniejsze, żeby się nie przedawniły
Jak sąsiadowi na remoncie jego komina zależy, to niech sam tyłek ruszy i znajdzie kilka ofert a potem z uchwałą pogania po ludziach. To, że będzie uchwała nie znaczy, że zaraz musisz ją wykonywać - musisz mieć na to kasę i czas (przetrzymaj go trochę). Bywają uchwały nigdy nie zrealizowane i wspólnota się od tego nie zawali.
Pamiętaj, że
a) od zaległości wspólnocie przysługują odsetki ustawowe (teraz 13%) oraz wszelkie inne powstałe przy ich obsłudze koszty (wezwań, złożenia pozwu, prawnika itp.)
b) zaległości przedawniają się po 3 latach, więc przy opornych właścicielach nie ma na co czekać
To dziwne, że w tak niewielkiej wspólnocie macie tyle kłopotów...
Ja to bym wymyśliła coś takiego, żeby sąsiadami lekko potrząsnęło, żeby jakaś mała ale dokuczliwa szkoda postała
Może zamiast zarządcy sądowego powierzony był lepszy?
https://forum.zarzadca.pl/wiki/zarzad
Choć jeden czy drugi i tak was sporo będzie kosztować...
Podstawa prawna?
To co przysługuje wspólnocie, w przypadku wygranej oczywiście, to jedynie:
- odsetki ustawowe za zwłokę
- Zwrot kosztów procesu(czyli wpis)
- Zwrot kosztów zastępstwa procesowego (czyli kwota, którą sądy zasądzają w pewnych widełkach, zazwyczaj śmiesznie niska; adwokat się z niej nie wyżywi).
Więcej na ten temat w artykule na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/1541-czy-mozna-odwolac-wypowiedzenie-czlonkostwa-w-zarzadzie-wspolnoty-mieszkaniowej
Nowy doklejony: 12.05.12 18:31
jak wygląda pozew w trybie upominawczym? chciałabym zakończyć sprawę z dłużnikami, którzy nie płacą na fundusz remontowy mimo kilkukrotnych wezwań do zapłaty oraz nie wykorzystanie okazji na tzw odrobienie w czynie społecznym na rzecz wspólnoty.
Nowy doklejony: 24.08.12 13:22
W wypełnionym wzorze pozwu o zapłatę w postępowaniu upominawczym (III. Formularze sądowe 1. Postępowanie upominawcze) nadal "Zarząd w osobie Andrzeja Nowaka" jest wpisany w rubryce 3.1.2 Pełnomocnik powoda. To jest błąd! Jeżeli wspólnotę przed sądem reprezentuje samodzielnie zarząd, ta rubryka powinna być pusta, a zarząd powinien podpisać się za wspólnotę pod pozwem w rubryce 13.