czy zarządca nieruchomości może być członkiem rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej?

pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
edytowano kwietnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
wprowadzono zakaz wyboru do rady nadzorczej członków spółdzielni będących jej pracownikami, a czy zarządca może być jednocześnie członkiem rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej i zarządzać prywatnie mieniem komunalnym.

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jest forum wspólnot mieszkaniowych.
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja o tym doskonale wiem ,ze to forum wspolnot mieszkaniowych, ale moze ktos jest taki co pelni funkcje w spoldzielni i we wspolnocie :)
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja nie widzę sprzeczności i u nas jest taka sytuacja:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zakaz wyboru do rady nadzorczej członków spółdzielni będących jej pracownikami
    To unikniecie konfliktu interesów, bo jak członek rady nadzorczej ma kontrolować pracownika s-ni, gdy jest to jedna i ta sama osoba?
    Praca na etacie w s-ni nie koliduje z działalnością jako zarządca, gdy NIE zarządzasz zasobami spółdzielni
  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje bardzo za odpowiedzi tez tak myslalem ,ze można łączyć te obydwie funkcje ,ale wolałem się upewnić.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z korzyścią dla spółdzielni jest fakt, że członek RN wie więcej niż mniej na temat zarządzania nieruchomościami.
  • Opcje
    comperiacomperia Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    Sądzę, że takie sprawy to do mecenasa lepiej iść...
    .
    Super promocja hipoteki w PLN.
    .
    Komentarz edytowany comperia
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiedza merytoryczna (sumaryczna) uczestników tego forum jest olbrzymia. Warto z niej korzystać. Prawnicy wielu rzeczy nie wiedzą (nie mówię tu o kimś konkretnym) a ponadto kosztują czas i pieniądze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.