stan techniczny pomieszczenia przynależnego

dziania1dziania1 Użytkownik
Mieszkam w kamienicy w której znajdują się 4 lokale mieszkalne - Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości. Od 1999 roku jestem najemcom lokalu komunalnego, który dostałem w ramach samodzielnego remontu (pokój z kuchnią) sam w miarę możliwości troszkę wyremontowałem sobie pomieszczenia mieszkalne. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze którego stan techniczny od początku pozostawia wiele do życzenia. Zwracałem się dwukrotnie z prośbą do TBS-u o remont komórki jednak mi odmówiono powołując się na wniosek który mówi o przydziale lokalu do samodzielnego remontu. Czy pomieszczenia gospodarcze muszę remontować samodzielnie? Prezes pokazał mi kosztorys na 9000 zł nie jestem w stanie tego zapłacić - obecnie jestem na kuroniówce. Kiedy odmówiłem z przyczyn finansowych prezes zaproponował bym się zrzekł komórki na rzecz właścicieli. Nie mogę tego zrobić ponieważ muszę mieć pomieszczenie na przechowanie drzewa - w domu są piece. Czy powinienem opisać problem burmistrzowi? Prezes twierdzi ze nie ma na taki cel funduszy a ja nie dbałem o komórkę chociaż ona od początku była w nie najlepszym stanie o czym informowałem ze skutkiem odmownym jeżeli chodzi o remont.Prezes już sugerował oddanie pomieszczenia innemu właścicielowi.Teraz muszę napisać jakieś pismo do prezesa w związku ze sprawą bo powiedział, że nie można tego tak zostawić.
Proszę o pomoc. Jak rozwiązać problem.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zwracałem się dwukrotnie z prośbą do TBS-u o remont komórki jednak mi odmówiono powołując się na wniosek który mówi o przydziale lokalu do samodzielnego remontu.
    Czy pomieszczenia gospodarcze muszę remontować samodzielnie?
    a kto niby twoim zdaniem za remont pomieszczenia gospodarczego maiłby zapłacić?
  • Opcje
    dziania1dziania1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem właściciel
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziania - jesteś najemcą, właścicielem jest gmina
    Piszesz, że "do lokalu przynależy" pomieszczenie gospodarcze. Rozumiem, że jest ono wymienione w twojej umowie najmu. Tak?
    TBS jest administratorem/zarządcą budynku, w którym mieszkasz. Tak?
    Jak 2 x tak, to wszystkie sprawy załatwiasz z właścicielem a nie z administratorem
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Skoro najemca przyjął mieszkanie do "samodzielnego remontu", to komórkę jako pomieszczenie przynależne do mieszkania przyjął na takich samych zasadach.
    Chyba, że właściciel zgodzi się ponieść koszt remontu.
  • Opcje
    dziania1dziania1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przy przekazaniu lokalu wspominano w protokole o zabezpieczeniu jedynie szybek - to zrobiłem. Ja nie posiadam pieniążków na remont takiej komórki. Już w 2003 roku pisałem o wsparcie w remoncie lub rozebranie góry bo ona jest w złym stanie technicznym. Jeśli nie dam rady wyremontować to co może zrobić admin.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Już w 2003 roku pisałem o wsparcie w remoncie lub rozebranie góry bo ona jest w złym stanie technicznym.
    to znaczy, że to pomieszczenie gospodarcze przynależne jest poza budynkiem , komórka lokatorska składzik na węgiel.
  • Opcje
    dziania1dziania1 Użytkownik
    edytowano maja 2012
    Tak to osobne jedno z pomieszczeń gospodarczych z przeznaczeniem na przechowanie drewna, w budynku na podwórzu. W domu jest piec opałowy
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    co może zrobić admin.
    Admin niewiele, decyzja należy do właściciela
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bez wiedzy, jak w Twojej umowie najmu jest uregulowana kwestia komórki, ciężko będzie cokolwiek powiedzieć. Widziałem kilka takich umów na komunalne mieszkania i w każdej było "najemca jest zobowiązany utrzymywać lokal i pomieszczenia przynależne w dobrym stanie technicznym", ale u Ciebie może być inaczej.
    Potem powstają raporty, że w mieście x ileś tam procent budynków jest w stanie awaryjnym, a zasoby mieszkaniowe niszczeją. :devil:
  • Opcje
    dziania1dziania1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pomieszczenie było od początku w opłakanym stanie samo utrzymanie w dobrym stanie technicznym nic by nie dało. Nie wiedziałem że sam będę musiał je remontować (to była skomplikowana sprawa)- 24 m2 to duże koszty, jak pierwszy raz zwróciłem się o pomoc to wówczas się dowiedziałem że sam powinienem podjąć działania - nie miałem kasy. Chodzi o to czy właściciel może nie zgodzić się na jego remont i mi je odebrać na rzecz innego właściciela. Czy może mnie zmusić do remontu. komórka jest niezbędnym pomieszczeniem do przechowywania drewna na zimę. Podwórko dla właścicieli całej wspólnoty jest niewielkie i nie ma gdzie składować opału.
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No więc po raz kolejny powiem, że prawdopodobnie masz to uregulowane w swojej umowie najmu. My z kuli nie wywróżymy, na jakich warunkach wynajmujesz lokal z pomieszczeniem przynależnym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.