Właściciel większościowy i głosowanie nad uchwałami

szulo29szulo29 Użytkownik
Witam. Mam takie pytanko,mam nadzieje że ktoś mi doradzi. W mojej kamienicy która została wybudowana 3lata temu, zarządza pani która prowadzi firmę zarządzającą,a jednocześnie ma w naszej kamienicy swoje biuro ponieważ dwie kondygnacje to lokale usługowe.Niby nic dziwnego ale po ostatnim zebraniu wspólnoty okazało się, że jej mąż posiada resztę lokali usługowych i tak naprawdę mają wspólnie 55% udziałów w naszej wspólnocie i wszystkie uchwały wspólnoty łącznie z wysokością czynszu,wypłatą dla zarządcy,itd. podejmują wspólnie. Ostatnio nawet został otwarty w Kamienicy sklep nocny i nocny klub,kiedy poszedłem do administratorki powiedziała mi że była podjęta uchwała w 55% na tak (oczywiście tylko przez nich bez poinformowania innych udziałowców bo to i tak by nic nie zmieniło). Dlatego proszę o pomoc co można w takiej sytuacji zrobić.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarządza pani która prowadzi firmę zarządzającą,a jednocześnie ma w naszej kamienicy swoje biuro ponieważ dwie kondygnacje to lokale usługowe.
    Niby nic dziwnego, ale po ostatnim zebraniu wspólnoty okazało się, że jej mąż posiada resztę lokali usługowych i tak naprawdę mają wspólnie 55% udziałów w naszej wspólnocie i wszystkie uchwały wspólnoty łącznie z wysokością czynszu,wypłatą dla zarządcy,itd. podejmują wspólnie.
    Dlatego proszę o pomoc co można w takiej sytuacji zrobić.
    tak praktycznie a no nic ... nie ma u was właściciela większościowego ....
    możecie tylko nękac ich że zakłócają cisze nocna jeżeli takie sytuacje mają miejsce ...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano maja 2012
    To zależy, czy te udziały w waszej wspólnocie mają odrębnie (ona swoje, on swoje), czy wspólnie, np. jako małżeństwo
    Jak to drugie, to głosowanie 1 właściciel = 1 głos
    https://forum.zarzadca.pl/wiki/glosowanie_1_wlasciciel_1_glos
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...a jak to pierwsze, to nie macie właściciela większościowego i nic się nie da zrobić.
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A może wystąpić do sądu o zarządcę przymusowego?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Można taką uchwałę zaskarżyć i jeżeli rzeczywiście narusza prawo czy interesy właścicieli - warto to zrobić.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.