zadłużenie kupionego mieszkania

arkadiuszarkadiusz Użytkownik
edytowano czerwca 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry, mam mały problem i proszę o pomoc. Kupiłem mieszkanie w Wspólnocie Mieszkaniowej od prywatnego właściciela który przed podpisaniem aktu notarialnego cztery dni temu twierdził że mieszkanie nie jest zadłużone. Jak się dziś okazało mieszkanie ma zadłużenie w kwocie 300 zł. Nie mam jeszcze nawet kluczy do tego mieszkania ponieważ bank nie przelał jeszcze pieniążków a tu księgowa twierdzi że muszę zapłacić zadłużenie. Co mam robić? Czy zadłużenie nie powinien spłacić poprzedni właściciel mieszkania to przecież on powinien rozliczyć się ze Wspólnotą za ten miesiąc. Czy Wspólnota nie powinna ścigać poprzedniego właściciela a jak tak to w jaki sposób.

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie rozumiem.
    To ty przed kupnem nie "zdobyłeś" zaświadczenia od zarządzających wspólnotą, że lokal który kupujesz jest niezadłużony?
    Kupując auto na giełdzie nie sprawdzasz dokumentów, właściciela itd czy nie jest kradzione?
    To tylko tak bo musiałem "wylać" swoje oburzenie nieodpowiedzialnością.
    Nie wiem dokładnie ale zdaje się, że będziesz musiał to wszystko zapłacić i pocieszyć się, że to tylko 300 zł a a nie np. 7000 zł.
    Dojdzie jeszcze rozliczenie z podzielników pewnie.
    Specjaliści na forum ci wyłuszczą dokładnie kto ma zapłacić.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    arkadiusz
    Nie przejmuj się.
    Dług idzie za właścicielem, a nie za mieszkaniem.
    Za mieszkaniem by poszedł tylko wtedy gdy obciąża hipotekę.
    I TO WŁAŚNIE HIPOTEKĘ MIAŁEŚ SPRAWDZIĆ.
  • Opcje
    arkadiuszarkadiusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak nie wziełem zaświadczenia ze wspólnoty i teraz nie rozumiem waszych odpowiedzi to kto ma teraz zapłacić te zaległości ja czy poprzedni właściciel
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Długi ma właściciel a nie lokal z jednym wyjątkiem. Tym wyjątkiem jest dług (obciążenie) wpisany do hipoteki
  • Opcje
    tajgitajgi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a masz protokół zdawczo - odbiorczy przejęcia lokalu ? spisane stany liczników itd. ? bo takie rzeczy zanosi się później do administratora i on Ciebie " zaczyna" liczyć od dnia w którym odebrałeś lokal protokołem. Poza tym w akcie też on powinien oświadczyć coś w stylu, że lokal jest wolny od obciążeń itd. Swoją drogą to ja mam taką panią rejent, że ona pierwsza krzyczy na akcie o zaświadczenia o niezaleganiu od sprzedającego ;)
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] arkadiusz:[/cite]Dzień dobry, mam mały problem i proszę o pomoc. Kupiłem mieszkanie w Wspólnocie Mieszkaniowej od prywatnego właściciela który przed podpisaniem aktu notarialnego cztery dni temu twierdził że mieszkanie nie jest zadłużone. Jak się dziś okazało mieszkanie ma zadłużenie w kwocie 300 zł. Nie mam jeszcze nawet kluczy do tego mieszkania ponieważ bank nie przelał jeszcze pieniążków a tu księgowa twierdzi że muszę zapłacić zadłużenie. Co mam robić? Czy zadłużenie nie powinien spłacić poprzedni właściciel mieszkania to przecież on powinien rozliczyć się ze Wspólnotą za ten miesiąc. Czy Wspólnota nie powinna ścigać poprzedniego właściciela a jak tak to w jaki sposób.

    Decyduje data nabycia lokalu -od tego momentu wspólnota winna obciążać nabywcę. Jeżeli nawet strony umowy umówiły się inaczej (że Pan X ponosi koszty od tej daty a Pan Y od tamtej), to nie jest to wiążące dla wspólnoty mieszkaniowej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odpowiadasz tylko za opłaty i stany liczników od dnia zakupu mieszkania, reszta cię nie interesuje.
    Jak spisaliście stany liczników to nie ma problemu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] a-z:[/cite]arkadiuszNie przejmuj się.
    Dług idzie za właścicielem, a nie za mieszkaniem.
    Za mieszkaniem by poszedł tylko wtedy gdy obciąża hipotekę. I TO WŁAŚNIE HIPOTEKĘ MIAŁEŚ SPRAWDZIĆ.
    Nie jest to do końca prawda . Wszytko zależy czy jest zapis w akcie notarialnym "o ciężarach, które przechodzą na kupującego "
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - tą dyskusję już przerabiałeś z Zarządcą :bigsmile:.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] a-z:[/cite]KubaP - tą dyskusję już przerabiałeś z Zarządcą :bigsmile:.
    i jaki z tego wniosek dla siebie wysnułeś ?
  • Opcje
    zarzadca.wroclawzarzadca.wroclaw Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawdź w akcie notarialnym czy lokal jest wolny od obciążeń. Zazwyczaj dług idzie za właścicielem i jak wiesz co podpisywałeś, to on powinien go uregulować.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i jaki z tego wniosek dla siebie wysnułeś ?
    Że Ty wiesz swoje...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.