Czy zamiana użytkowania wieczystego na własność ma wpływ na uchwały

Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
edytowano czerwca 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Komentarze przeniesione z wątku "Duża wspólnota mieszkaniowa: uproszczony schemat funkcjonowania": https://forum.zarzadca.pl/discussion/4201/duza-wspolnota-mieszkaniowa-uproszczony-schemat-funkcjonowania/#Item_1 (admin)

Zarządca bardzo ładnie to pokazałeś nie wiem czy mogę w tym wątku ale mam pytanie
Czy wykupienie gruntu albo inaczej zamiana użytkowania wieczystego na własność ma wpływ na uchwały dotyczące np termoizolacji lub kredytu inwestorskiego na to docieplanie jeżeli tak to jaki ?

Komentarze

  • Opcje
    pawlikp80pawlikp80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie jestem adm tej strony ,ale uważam że taki przykład powinien dotyczyć stricte tematu jak w wątku, a nowe tematy powinny zostać rozpoczęte w nowych wątkach. Za chwilę ja zadam pytanie "Dlaczego nie można ustanowić zarządu we wspólnocie przy udziałach 2/10 ?" i temat będzie wałkowany jak jedno wielkie forum jak w przykładzie można podpiąć tu wszystkie problemy dużej wspólnoty zrobi się w ten sposób "chaos" takie jest moje zdanie.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano czerwca 2012
    [cite] Krzysztof_cwikla:[/cite]Czy wykupienie gruntu albo inaczej zamiana użytkowania wieczystego na własność ma wpływ na uchwały dotyczące np termoizolacji lub kredytu inwestorskiego na to docieplanie jeżeli tak to jaki ?
    Nie ma wpływu na żadne uchwały.
    Udziały właścicieli nie ulegają zmianie. Zmienia się tylko ich tytuł prawny do gruntu: z prawa użytkowania wieczystego na prawo własności. Uchwały właścicieli lokali dotyczą zarządu nieruchomością wspólną, nie mają związku z tytułem prawnym do gruntu.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja dzięki za informacje i jeszcze raz przepraszam że wtrąciłem pytanie w tym wątku .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.