Budowa placu zabaw na terenie wspólnoty

szybowcowa53szybowcowa53 Użytkownik
edytowano czerwca 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Pytanie jest bardzo proste. Chcemy zrobić plac zabaw na terenie wspólnoty. Teren jest ogrodzony, jednak nie mamy zbyt wiele miejsca. Jedyny wolny teren to kawałek trawnika miedzy miejscami parkingowymi. W akcie mamy napisane że na terenie wspólnoty jest 11 miejsc parkingowych oraz 19 garaży i tak jest. Zarządca twierdzi że niemożliwe jest postawienie placu zabaw w tym miejscu gdyż nie będzie on oddalony od miejsc parkingowych o 10m. Odległość od okien oraz nasłonecznienie jest odpowiednie. Pod trawnikiem na głębokości 30cm jest ułożony zbiornik rozsączania wody deszczowej Azuro natomiast w rogu jest zbiornik przelewowy.

Pytanie jest następujące - czy można tam postawić plac zabaw (osobiście jestem sceptyczny) - i czy będzie to zgodne z prawem?

poniżej zdjęcie terenu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7956fb320af19b1c.html

Komentarze

  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Piaskownica dla dzieciaków może się zmieści, na inne atrakcje trochę za mało miejsca,
    poniżej masz przepisy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

    19. 4) 1. Odległość wydzielonych miejsc postojowych, w tym również zadaszonych, lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym, budynku zamieszkania zbiorowego, z wyjątkiem hotelu, budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw i boiska dla dzieci i młodzieży, nie może być mniejsza niż:
    1) 7 m - w przypadku 4 stanowisk włącznie,
    2) 10 m - w przypadku 5 do 60 stanowisk włącznie,
    3) 20 m - w przypadku większej liczby stanowisk, z uwzględnieniem § 276 ust. 1.

    3. Odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, stosuje się do sytuowania wjazdów do zamkniętego garażu w stosunku do okien budynku opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także placów zabaw i boisk dla dzieci i młodzieży.
    4. Zachowanie odległości, o których mowa w ust. 1 i 2, nie jest wymagane przy sytuowaniu miejsc postojowych między liniami rozgraniczającymi ulicę.

    40. 4) 1. W zespole budynków wielorodzinnych objętych jednym pozwoleniem na budowę należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidzieć place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych, przy czym co najmniej 30 % tej powierzchni powinno znajdować się na terenie biologicznie czynnym, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.
    2. Nasłonecznienie placu zabaw dla dzieci powinno wynosić co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21 marca i 21 września) w godzinach 1000-1600. W zabudowie śródmiejskiej dopuszcza się nasłonecznienie nie krótsze niż 2 godziny.
    3. Odległość placów i urządzeń, o których mowa w ust. 1, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.