ZARZADCA REMONTUJE SWOJ TARAS, A MI PRZECIEKA WODA DO MIESZKANIA A REMONTU MIEC NIE BEDE... POMOCY

agahappyagahappy Użytkownik
edytowano czerwca 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, kilkukrotnie zgłaszałam iż od pewnego czasu podczas ulewnych dni mam przecieki do mieszkania spowodowane najprawdopodobniej złą izolacją balkonu. Poziom balkonu jest wyższy niż drzwi balkonowe (ewidentny błąd dewelopera). Balkon jest niewielki (1,5m2). Ostatnio administratorka powiadomiła mnie że będą wykonywane remonty balkonów i jak się okazało... jej 2 tarasy wielkości mojego mieszkania sa skute i robione przez ekipe remontową a na moj juz chyba nie wystarczy pieniedzy. To jakaś paranoja! Mój balkon jest mniejszy kilkunastokrotnie, a podłoga już podnosi się od ilości wody po każdym deszczu! Co ja mam zrobić? jakie i do kogo pismo wystosować? Bartdzo serdecznie proszę o poradę... Będę wdzięczna za każdą udzieloną informację. Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O tym, jakie remonty wykonywane są na koszt wspólnoty decyduje wspólnota, czyli właściciele (uchwałą) a nie administratorka
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano czerwca 2012
    Abyś mogła otrzymać rzetelną odpowiedź potrzebne są na początek pewne informacje.
    1) Mieszkasz we wspólnocie czy spółdzielni?
    2) Jesteś właścicielką czy lokatorką?
    3) Jeżeli to wspólnota to czy to jest mała czy duża?
    3) Jeżeli duża to jak macie określony sposób zarządu NW?
    4) Czy byłaś na ostatnim zebraniu właścicieli, głosowałaś nad jakąś uchwałą o remontach?
    5) Wszelkie usterki (np. przeciekający strop nad balkonem) należy zgłosić pisemnie do zarządu wspólnoty, zrobiłaś to?
    Dopiero znawca zagadnień budowlanych, fachowiec jest w stanie ocenić co jest przyczyną przecieków.
    Administratorka nie decyduje o pieniądzach właścicieli - to właściciele decydują ile i czyich pieniędzy na co przeznaczyć w danym roku podejmując stosowną uchwałę.
    W Twojej sytuacji masz prawdopodobnie rację bo takie przecieki to najczęściej wina złej izolacji lub nieprawidłowej obróbki blacharskiej balkonu.
    Również tu prawdopodobnie taras nad Tobą jest zadaszeniem Twojego balkonu a więc choć to taras zarządcy, jest najprawdopodobniej częścią wspólną (konstrukcyjną budynku).
    Co masz zrobić? Zakładam, że jesteś właścicielką w dużej wspólnocie a więc koniecznie pisemne zawiadomienie zarządu z opisem usterki i ponagleniem w sprawie jej usunięcia. Jeżeli masz ubezpieczone mieszkanie zgłoś sprawę zalewania do ubezpieczyciela - bedzie wiedział jak wyegzekwować sprawę.
    Komentarz edytowany daarek
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Również tu prawdopodobnie taras nad Tobą jest zadaszeniem Twojego balkonu a więc choć to taras zarządcy, jest najprawdopodobniej częścią wspólną (konstrukcyjną budynku).
    Z tarasami chyba jest jeszcze gorzej (niejasności prawnie), niż z balkonami
    https://forum.zarzadca.pl/wiki/granica_czesci_wspolnej
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    agahappy: ewidentny błąd dewelopera
    Czy minęły 3 lata od czasu odbioru mieszkania od dewelopera?
  • Opcje
    agahappyagahappy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mieszkam w niewielkiej wspólnocie i jestem lokatorką. Wspólnota liczy ok 140 rodzin. Na osttnim zebraniu głosowałam m.in: na pozwolenie na remonty balkonów. Minęły 3 lata od odbioru mieszkania od developera. Liczę na wypowiedz daarek:):cool:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    [cite] agahappy:[/cite]Mieszkam w niewielkiej wspólnocie i jestem lokatorką...
    Na ostatnim zebraniu głosowałam ....
    jak to możliwe, że lokatorzy głosują na zebraniu właścicieli lokali ? miałaś pełnomocnictwo właściciela lokalu?
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    agahappy
    Dalej kilka rzeczy niejasnych.
    Mieszkam w niewielkiej wspólnocie i jestem lokatorką. Wspólnota liczy ok 140 rodzin...
    Wielkość wspólnoty zależy od ilości lokali a nie rodzin - do 7 lokali mała wspólnota, powyżej siedmiu duża.
    Nie sądzę żeby 140 rodzin zmieściło się w 7 lokalach, więc napewno jest to duża wspólnota.
    Prawdopodobnie zarząd sprawuje deweloper, nie wiemy dalej czy macie wybrany zarząd spośród właścicieli (takie gdybania najczęściej prowadza na manowce wiec należałoby to uściślić.
    Czy czytałaś kiedyś Ustawę o własności lokali?
    Jeżeli jesteś lokatorką to wszelkie sprawy i wątpliwości jakie masz musisz zgłaszać do wynajmującego ci lokal czyli do tego z kim masz podpisaną umowę najmu.
    Czy masz AN lokalu w którym mieszkasz?
    Słusznie Kuba P wyraża zdziwienie, bo jako lokatorka nie miałaś nawet prawa brać udziału w zebraniu właścicieli we wspólnocie o głosowaniu uchwał już nie mówiąc.
    Jako lokatorka nie masz praktycznie żadnego wpływu na to co postanowią właściciele we wspólnocie.
    Majac powyższe na uwadze, nie mogę Ci udzielić konkretnej rady bo ....nie wiem dalej jaka jest Twoja sytuacja prawna w tej wspólnocie gdyż nie chce mi sie wierzyć że jesteś lokatorką w nowym budynku wybudowanym przez dewelopera?
    Kupując samochód w salonie czy na giełdzie też nie wiesz czy to Ty jesteś jego właścicielem?
    Sprawdź to dokładnie i potwierdź moje (nasze) wątpliwości a napewno znajdziesz tu na forum pomoc.
    pisałem poprzednio:
    Co masz zrobić? Zakładam, że jesteś właścicielką w dużej wspólnocie a więc koniecznie pisemne zawiadomienie zarządu z opisem usterki i ponagleniem w sprawie jej usunięcia. Jeżeli masz ubezpieczone mieszkanie zgłoś sprawę zalewania do ubezpieczyciela - bedzie wiedział jak wyegzekwować sprawę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.