Ubezpieczenie budynku wspólnoty /spółdzielni mieszkaniowej w Allianz

LaskinLaskin Użytkownik
Jestem przedstawicielem Allianz, specjalizującym się w ubezpieczeniu mienia i OC wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.
Działam głównie na terenie woj. mazowieckiego. Znam silne i słabe strony Towarzystwa, dlatego wiem, jak dobrać ubezpieczenie, by nie czekać na wypłatę za szkodę pół roku, jak dzieje się to pośród ubezpieczycieli. Gwarantuję, że każda należna szkoda zostanie zapłacona w ciągu 30 dni od dnia złożenia kompletu dokumentów szkody: (protokół szkody sporządzony przez administratora, oświadczenie poszkodowanego o wielkości szkody, wstępny kosztorys prac) do Allianz. Jeśli nie zapłacimy odsetki za zwłokę.
Zadowoleni klienci, polecą mnie swoim znajomym, dlatego PROFESJONALIZM jest istotny.
Zapraszam do kontatku:
UBEZPIECZYCIEL@ORANGE.PL
Allianz ubezpiecza:
- budynki wraz ze stałymi elementami wykończeniowymi,
- mienie wspólnoty /spółdzielni jako element wyposażenia: dźwigi, elementy bramy wjazdowej do garażu, monitoring, kotły, piece, bojlery oraz inne instalacje np. kolektory słoneczne, rekuperatory itd,
- Odpowiedzialność Cywilną OC Wspólnoty /spółdzielni, członków wspólnoty /spółdzielni, zarządu wspólnoty /spółdzielni, zarządców nieruchomości,
- włączamy odpowiedzialność z tytułu OC za posiadanie placów zabaw, parkingów garaży, miejsc postojowych, drobnych prac remontowo-budowlanych zleconych przez osoby trzecie - W STANDARDZIE,
- koszty ochrony prawnej wspólnoty /spółdzielni.

Allianz posiada szczególnie interesujące pakiety ubezpieczeń dla budynków murowanych o dobrym stanie technicznym wybudowanych po 1990 roku.
Więcej informacji również via e-mail: UBEZPIECZYCIEL@ORANGE.PL

Mariusz Laskowski

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystarczyło raz... :-(
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Allianz ubezpiecza:
    - budynki wraz ze stałymi elementami wykończeniowymi,
    - mienie wspólnoty...oraz inne instalacje np.
    Pytanie czysto praktyczne do jakiego miejsca danej instalacji (gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej, domofonowej...) bierzecie na siebie odpowiedzialność za szkody? Inaczej, w którym miejscu tych instalacji kończy się zakres obowiązywania waszego ubezpieczenia?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tym pytaniem nie rozstrzygniesz kwestii granic własności instalacji.
    Firmy ubezpieczeniowej nie interesuje, kto płaci. Możesz ubezpieczyć nie tylko swoje mienie, ale i cudze.
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    Przecież w przedstawionej 'reklamówce' Allianz mowa jest o ubezpieczaniu Wspólnot, budynków wraz z instalacjami.
    Nie ma pojęcia granica prawna instalacji bo definicja instalacji jest jedna - określa ją ustawa-prawo budowlane wraz z rozporządzeniami wykonawczymi i nie mam co rozstrzygać.
    Mnie interesuje od jakiego miejsca jako właściciel lokalu mam ubezpieczyć swoje mienie czyli mówiąc prościej dokąd Wspólnota za pośrednictwem Allianzu ubezpieczyła budynek wraz z daną instalacją.
    Pytanie do Allianzu było czysto praktyczne a nie prawne. Jak przykładowo zaleję sąsiada to czy zalała go jeszcze wspólnota (Alllianz) czy ja (np.PZU).
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    Nie ma pojęcia granica prawna instalacji bo definicja instalacji jest jedna
    Prawo budowlane nie reguluje kwestii własności, nie zajmuje się tym - stosunki własnościowe są to stosunki cywilnoprawne, a nie administracyjne. Stosunki te reguluje prawo cywilne (ustawa o własności lokali, ustawa kodeks cywilny).

    Definicje Prawa budowlanego i rozporządzeń wykonawczych opisują instalacje jako całość, abstrahując od różnic własnościowych (bo od tego jest prawo cywilne).
    Definicja budynku w prawie budowlanym też jest jedna, a nie zaprzeczysz chyba, że istnieje granica prawna między odrębnym lokalem a częściami wspólnymi budynku. W swoim poście pytasz o przebieg tej granicy w odniesieniu do instalacji.
    Pytanie do Allianzu było czysto praktyczne a nie prawne. Jak przykładowo zaleję sąsiada to czy zalała go jeszcze wspólnota (Alllianz) czy ja (np.PZU).
    Czysto praktyczne dylematy, w razie braku zgody stron, znajdują finał w sądzie i są rozstrzygane na podstawie przepisów prawa - bo jakże inaczej?. To jest kwestia prawna: jakie są granice odpowiedzialności wspólnoty. Wspólnocie nie wolno ubezpieczać majątku odrębnych lokali (ani należących do nich instalacji), bo nie jest to nieruchomość wspólna. Zatem granica odpowiedzialności wspólnoty pokrywa się z granicą własności instalacji, z granicą między tym, co wspólne, a tym co odrębne (co służy wyłącznie danemu lokalowi).
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    Wykład (niepotrzebny i nie na temat) ma na dodatek pewne braki i nieścisłości.
    ...Zatem granica odpowiedzialności wspólnoty pokrywa się z granicą własności instalacji, z granicą między tym, co wspólne, a tym co odrębne (co służy wyłącznie danemu lokalowi)...
    - z jaką to niby granicą? : "...pokrywa się z granicą własności instalacji..." - co ma własność instalacji do tego co wspólne???
    "...2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali..."
    - funkcja i wykorzystanie decyduje o części wspólnej a nie jakieś granice własności. "Mój" przewód wentylacyjny w lokalu nie jest mój tylko wspólny bo jest tzw. współdzielny, itd itp...
    Definicja budynku w prawie budowlanym też jest jedna..
    - no właśnie dobrze żeby ją sobie przypomnieć:
    "...Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
    1) obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć:
    a) budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi,
    b) budowlę stanowiącą całość techniczno-użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami,
    2) budynku - należy przez to rozumieć taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach;..."
    ..istnieje granica prawna między odrębnym lokalem a częściami wspólnymi budynku...
    - nie ma takiej granicy, nawet balkony czasami są częścią wspólną (typu krużganki w starych kamienicach).

    A tak wogóle to może Allianz by odpowiedział na moje pytanie praktyczne - w końcu są specjalistami:
    ...specjalizującym się w ubezpieczeniu mienia i OC wspólnot..
    - a ja nie po to się ubezpieczam żeby potem latać po sądach według twoich porad - po to są umowy (polisy) aby to dokładnie określić.
    Komentarz edytowany daarek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.