piec w piwnicy (pralni)

lokator50lokator50 Użytkownik
Witam,

jestem najemcą lokalu, pod którym znajduje się pralnia, w której ongiś znajdował się piec do gotowania prania. Wynajmuję ją wraz z sąsiadką od wspólnoty mieszkaniowej, płacąc miesięczny czynsz. Przy remoncie mieszkania zdecydowałem się na wyburzenie trzech pieców kaflowych i zamontowanie centralnego ogrzewania, gdzie piec miałby się znajdować w pralni (pod kuchnią mojego lokalu).

W związku z otrzymaniem pozwolenia od kominiarzy i wyznaczenia szybu kominowego począłem działania mające na celu montaż pieca węglowego o mocy 8 kW. Jednakże lokatorzy, którzy są właścicielami swoich lokali nie wyrażają zgody, aby tam znajdował się ten mały piec. Tłumaczą się tym, że grozi to zapaleniem pomieszczenia oraz wybuchami, które w ich mniemaniu będą miały miejsce w piecu.

Proszę o pomoc, co mam zrobić, aby ten piec mógł być w tymże pomieszczeniu (wzory dokumentów, sposób dalszego postępowania na drodze prawnej). Zmuszony byłem zamontować to ogrzewanie w związku z tym, iż miejski zarząd budynków mieszkalnych od 2010 roku obiecywał mi przebudowę trzech pieców i do dnia dzisiejszego tego nie dokonał.

Pozdrawiam!

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli wspólnota nie wyraża zgody - nic nie można zrobić. Roszczenia proszę skierować do zarządu budynków mieszkalnych, wspólnota nie odpowiada za stan pieców w lokalu stanowiącym odrębną własność.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2012
    W związku z otrzymaniem pozwolenia od kominiarzy i wyznaczenia szybu kominowego począłem działania mające na celu montaż pieca węglowego o mocy 8 kW.
    Jednakże lokatorzy, którzy są właścicielami swoich lokali nie wyrażają zgody, aby tam znajdował się ten mały piec.
    Tłumaczą się tym, że grozi to zapaleniem pomieszczenia oraz wybuchami, które w ich mniemaniu będą miały miejsce w piecu.
    I ma mają racje ... dzierżawa to nie własność ... nie możesz budować instalacji C.O. na cudzej własności .... nie można się tak szarogęsić tylko dlatego że jest się dzierżawcą pomieszczenia .... a jak ci tę dzierżawę wypowiedzą, to piec zabierzesz? Co ze składowiskiem opału, nadzorem w okresie użytkowania ....?

    Możesz jeszcze próbować poprzez Sąd...:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.