jakie dokumenty przy zmianie udziałow

Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
Mam zaadoptowany strych do celów mieszkalnych . mam wykupioną ta część strychu .Teraz muszę podpisać notarialnie umowę z notariuszem . Kto decyduje z jakim notariuszem mam podpisać umowę o zmianie udziałów części wspólnych i jakie dokumenty muszę przedstawić przed notariuszem .

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Krzysztof_cwikla:[/cite] Kto decyduje z jakim notariuszem mam podpisać umowę o zmianie udziałów części wspólnych i jakie dokumenty muszę przedstawić przed notariuszem .

    O wyborze notariusza decydują obie strony umowy, na pewno konieczne będzie przedłożenie zaświadczenie o samodzielności lokalu powstałego w następstwie adaptacji oraz uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przebudowę nieruchomości wspólnej i sprzedaż nowopowstałego lokalu oraz upoważnienia zarządu do zawarcia umowy sprzedaży i zmiany wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej.


    Pomocne orzecznictwo:
    Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 25 listopada 2011 r., sygn. akt: III CZP 65/11:

    "Jeżeli mieszkanie powiększyło się na skutek przebudowy sąsiadującego z nim strychu, sama zmiana księgi wieczystej nie wystarczy. Trzeba na nowo wyodrębnić własność lokalu."
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam Zarządca moje niedopatrzenie to nie jest adaptacja pod nowe mieszkanie całkiem odrębne tylko powiększenie mieszkania
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam Panie Krzysztofie. Co tam slychać we WM? Widzę ,że czegoś Pan oczekuje od nich? Mogą być problemy?
  • Opcje
    izodizod Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem wystarczą ci następujące dokumenty.

    Zaświadczenie o samodzielności lokalu zmieniające zakres posiadanych pomieszczeń, nowe naliczenie udziałów na podstawie operatu rzeczoznawcy majątkowego,
    Uchwała wspólnoty na sprzedaż części wspólnej po adaptację.
    Uchwała w sprawie pełnomocnictwa do wykonanie czynności przeniesienia własności
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pełnomocnictwo dla zarządu musi mieć formę aktu notarialnego.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    "Zakończenie robót i przyłączenie części wspólnej nie prowadzi do powstania własności, konieczne jest notarialne przeniesienie udziału w nieruchomości wspólnej, który będzie odpowiadał zaadaptowanej powierzchni, co z kolei wiąże się ze zmianą udziałów pozostałych członków wspólnoty mieszkaniowej. Ponadto, konieczne jest także ustanowienie odrębnej własności samodzielnego lokalu powstałego na wskutego połączenia odrębnego lokalu z nieruchomością wspólną."

    Więcej na ten temat w artykule:

    "Powiększenie lokalu przez przyłączenie części wspólnej" na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://www.zarzadca.pl/komentarze/1673-powiekszenie-lokalu-przez-przylaczenie-czesci-wspolnej
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Witam Panie Krzysztofie. Co tam slychać we WM? Widzę ,że czegoś Pan oczekuje od nich? Mogą być problemy?

    Panie Mirekl jakby Pan każdy poruszany temat na tym forum w który zabiera Pan głos czytał dokładnie a nie po łebkach to wiedział by Pan że to co potrzebuję to tylko a może i aż notarialne przeniesienie udziału w nieruchomości wspólnej, który będzie odpowiadał zaadaptowanej powierzchni, zmianę udziałów pozostałych członków wspólnoty mieszkaniowej i ustanowienie odrębnej własności samodzielnego lokalu powstałego na wskutego połączenia odrębnego lokalu z nieruchomością wspólną.

    Nowy doklejony: 01.08.12 00:47
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź .
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Panie Krzysztofie - ja doskonale wiem o co Pan pyta. Ja doskonale wiem ,że Pan tego nie ma, i tu mamy problem!!!
    Ale skoro wszystko Pan wie, nie ma sprawy. Uzyskal Pan wyczerpującą odpowiedź. I to jest glówny cel tego forum.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.