art 2 ust 2 UoWL

Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
edytowano sierpnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
art 2 ust 2 UoWL Samodzielnym lokalem mieszkalnym, w rozumieniu ustawy, jest wydzielona
trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na
stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu
ich potrzeb mieszkaniowych. Przepis ten stosuje się odpowiednio również
do samodzielnych lokali wykorzystywanych zgodnie z przeznaczeniem na cele
inne niż mieszkalne.
Jak ten artykuł ma się do takiej oto sytuacji
adoptowano strych do celów mieszkalnych nad tym mieszkaniem pozostaje jeszcze przestrzeń wysokości ponad 2 metry w moim rozumieniu są to części wspólne za które właściciele według udziałów ponoszą koszty utrzymania tych części . Właściciel wykupionej adaptowanej części strychu zabudował tą części po obrysie aż do zwieńczenia dachu wykonał wejście w stropie adoptowanej części i używa oraz traktuje tę cześć jako swoją własność . Jak to powinno być załatwione ( pomijam insynuacje MirkaL że gościu sobie zabudował a ja szukam zadymy ) po prostu cześć ta nie została wykupiona a jak napisałem właściciele wspólnoty ponoszą koszty utrzymania tych wygrodzonych murem części . Sytuacja taka dotyczy dwóch właścicieli .

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2012
    adoptowano strych do celów mieszkalnych
    co na to zaświadczenie o samodzielności lokalu ? czy ta powierzchnia jest ujęta w tym adaptowanym lokalu...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2012
    Zaświadczenie o samodzielności zostało wydane w oparciu o dokumentację techniczną, z której wynika również wysokość lokalu. Wysokość ma niekiedy duże znaczenie dla obliczenia powierzchni. Proponuję udać się do urzędu i sprawdzić w archiwum.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    adoptowano strych do celów mieszkalnych
    Adoptować można dziecko, strych się adaptuje.
    Adopcja i adaptacja to zupełnie inne rzeczy.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Słuchajcie dziękuję za radę jutro udam się do archiwum dam Wam znać . Dzisiaj nie mogłem pracowałem cały dzień do 19.00 .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.