Ja wyegzekwowac od Spoldzielni Mieszkaniwej jej obowiazki przeciwpozarowe

Jurek-jbJurek-jb Użytkownik
edytowano sierpnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam prosbe....

Jak mam wyegzekwowac od Spoldzielni Mieszkaniowej wykonania regulamini i obowiazkow przeciw pozarowych.

Zglaszalem od miesiecy wielokrotnie w dziale administracyjnym ,dziale technicznym i osobom odpowiedzialnym za przepisy przeciwpozarowe w Spoldzielni Mieszkaniowej i dyrekrorowi do spraw technicznych poblem w bloku 5 kondygnacyjnym zaniedbynych suchych pionow przeciwpozarowych.

Sa one pozapychabne butelkami ,odpadkami i powykrecane ,pokradzione zaworay na kazdym pietrze w skrzynce przeciwpozarowej.
Brak reakcji i bienoc powoduje ze jestesmy narazeni na mieszkanie w zle zabezpieczonym bloku od strony przeciwpozarowej.

Ostatnio zeby odzucic moja upierdliwosc i egzekwowanie powiedziano mi,
ze dopiero co tydzien temu zamontowano wszytkie zawory i doprowadzono do porzadku suche hydranty...a juz dzis jest wszystko na nowo zdewastowane i pokradzione .
Musialem wysluchiwc ze to wlasni my lokatorzy wlasciciele nie dbamy o stan
techniczny wpuszczamy element na klatki schodowe i dlatego tak mamy.
Ze to taki polski narod ,ktory kradnie i niedba o swoja wlasnosc.
A administracja , zarzad robi wszystko co w jego mocy ale pilnowac 24 godziny nie moze.

Pozwolilem sobie sprawdzic te wykonane pracy Spoldzielni Mieszkaniowej i sprawy maja sie tak.....wszystkie rury pelne kurzu w gwintach gdzie mialy byc rzekomo powkrecane zawory jest wieloletni kurz i piasek ,,wiec nibylo nic zrobione.
Biernosc i klamstwo Spoldzielni Mieszkaniowej nie zna granic.
a przeciez w regulamminie Spoldzielni Mieszkaniowej jest.....

Obowiazki Administracji.....

....Wypsarzyc budynek w sprzet przeciwpozarowy oraz utrzymac go w pelnej sprawnosci technicznej....

Jak zmusic bierny Zarzad i Rade Nadzorcza do zrozmienie podstawowej zasady...

...ze to oni sa dla lokatorow i wlascicieli mieszkan i lokali a nie my dla nich....

Czy sprawa powinna sie zajac prokuratura lub sluzby Komendy przeciwpozarowej a moze ktos z inspektw wojewodzkiego dzialu kontroli budynkow...

Ktos powie tak wybrac innych na zebraniu walnego zgromadzeia..ale ludzie sa
zapracowani i zmeczeni ta walka..a ja sam moge tylko naslac na nich kontrole tylko jaka.......zeby na zawsze zrozumieli ze sa sa nieodpowiednimi pracownikami w Spoldzielni Mieszkaniowej.

Komentarze

  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kradzieże sprzętu p-poż to częsty proceder. Nie unikniesz tego problemu bez odpowiedniego zabezpieczenia, które często i tak może być niewystarczające.
    Inna sprawa to czy administrator nie stosje metody na "odczep się".
    Napisz pismo (kopia dla ciebie na potwierdzenie odbioru) i poproś o wgląd do dokumentów związanych z zakupem zaworów, które zostały zamontowane oraz kto i kiedy dokonał montażu. Napisz, że twoja dokumentacja fotograficzna, którą posiadasz wskazuje, że faktycznie nic nie zostało zrobione od czasu twojego zgłoszenia, bo:
    suche piony przeciwpożarowe są nadal zapchane tymi samymi starymi butelkami ...
    Wezwij do naprawy urządzeń przeciwpożarowych w sposób gwarantujący ich sprawne i niezawodne funkcjonowanie zgodnie z wymogami ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz że chcesz byc powiadomiony pisemnie kiedy prace będą wykonywane.

    Informowanie Straży Pożarnej zostaw na później.



    Obowiązki wg.ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej:
    Art. 4.
    1. Właściciel budynku, obiektu budowlanego lub terenu, zapewniając ich ochronę przeciwpożarową, jest obowiązany:
    1) przestrzegać przeciwpożarowych wymagań techniczno-budowlanych, instalacyjnych i technologicznych;
    2) wyposażyć budynek, obiekt budowlany lub teren w wymagane urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice;
    3) zapewnić konserwację oraz naprawy urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic w sposób gwarantujący ich sprawne i niezawodne funkcjonowanie;
    4) zapewnić osobom przebywającym w budynku, obiekcie budowlanym lub na terenie, bezpieczeństwo i możliwość ewakuacji;
    5) przygotować budynek, obiekt budowlany lub teren do prowadzenia akcji ratowniczej;
    6) zapoznać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi;
    7) ustalić sposoby postępowania na wypadek powstania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
    1a. Odpowiedzialność za realizację obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej, o których mowa w ust. 1, stosownie do obowiązków i zadań powierzonych
    w odniesieniu do budynku, obiektu budowlanego lub terenu, przejmuje – w całości lub w części – ich zarządca lub użytkownik, na podstawie zawartej umowy cywilnoprawnej ustanawiającej zarząd lub użytkowanie. W przypadku gdy umowa taka nie została zawarta, odpowiedzialność za realizację obowiązków z
    zakresu ochrony przeciwpożarowej spoczywa na faktycznie władającym budynkiem, obiektem budowlanym lub terenem.
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Miałem podobny problem, ale został załatwiony pismen wraz ze zdjęciami skierowanymi do KMPS. Po inspekcji i wydaniu decyzji administracyjnej doprowadzone zostało do należytego porządku wszystko co było trudno wcześniej wyegzekwować. Czekanie i odkładanie sprawy na później nic tu nie pomoże.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.