Mala Wspolnota-brak swiadomosci jej istnienia

aldonaldon Użytkownik
edytowano sierpnia 2012 w O Forum
Witam. Mam kilka pytan i mam nadzieje,ze Szanowne Forum pomoze mi zalezc odpowiedzi.Otoz kupilem mieszkanie gdzie jest 3 wlascicieli.Ja(A)32%,sasiad B22%,sasiad C42%udzialu we wspolnocie.Administratorem w/g AN jest MZK.Sasiedzi mieszkajacy tu od kilkunastu lat nie maja pojecia o istnieniu wspolnoty,o prawach i obowiazkach.Nie ma ksiazki obiektu budowlanego,przegladow nie bylo od "zawsze",kazdy sobie "rzepke ..." majac kazdy wlasne doprowadzenie mediow i laczy nas tylko i az wspolne czesci.Jak unormowac sprawe zarzadzania budynkiem ?,rezygnacje z Administratora(gdzie sasiad C nie wyraza zainteresowania i zgody)co z ksiazka obiektu budowlanego?,brak jakiejkolwiek dokumentacji..

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2012
    Sąsiedzi mieszkający tu od kilkunastu lat nie maja pojęcia o istnieniu wspólnoty,o prawach i obowiązkach.
    Nie ma książki obiektu budowlanego,przeglądów nie było od "zawsze",każdy sobie "rzepkę ..." mając każdy własne doprowadzenie mediów i
    łączy nas tylko i aż wspólne części.

    Wariantów rozwiązania jest kilka :

    >>>Porozmawiaj ( najlepiej napisz) z obecnym Administratorem (MZK) jakie jest ich stanowisko w celu naprawienia zaniedbań.

    >>>Możesz napisać do PINB z powiadomieniem MZK oraz wszystkich właścicieli lokali.


    >>>Możesz zorganizować spotkanie wszystkich właścicieli lokali i zaprosić niezależnego zarządcę nieruchomości niech opowie jak powinna działać mała wspólnota... może zrozumieją
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ile lokali jest w budynku, czy lokale mają swoje własne KW - księgi wieczyste? Jeśli tak, to jesteście wspólnotą.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Tak jak napisał Tsuda, trzeba najpierw wyjaśnić czy lokale stanowią odrębne nieruchomości. Czy MZK nie prowadzi książki obiektu budowlanego? Jakie są zapisy w umowie z nim zawartej, na jakiej podstawie i gdzie wpłacacie zaliczki na części wspólne?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    aldonaldon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziekuje
    W budynku sa trzy lokale i trzech wlascicieli posiadjacych AN i ksiegi wieczyste.Wspolwlasnosc w czesciach ulamkowych j\w.MZK nie wiem czy prowadzi ksiazke obiektu budowlanego ale pozostali wlasciciele o takowej nic nie wiedza.Kiedy powiedzialem jednemu z siasiadow( ktory mieszka tu od ..nastu lat) ze naszym Administratorm w\g AN jest MZK, po zupelnym zaskoczeniu zapytal o to,to powiedziano mu,ze remont,ktory chcial przeprowadzic powinien byc odnotowany w ksiazce ,ktora powinnismy my miec :confused:.nikt tez nic nie wie o umowie z MZK.Nie placimy FR na czesci wspolne tylko podatek od nieruchomosci do Gminy.W chwili obecnej nie mam mozliwosci osobiscie wyjasniania tych zaleglosci stad moja tu obecnosc,nawet nie wiem od czego zaczac.Wynika z tego,ze jest totalny balagan w WM,jest takze wiele innych spraw do upozadkowania,o ktorych moze pozniej.
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Skoro są księgi wieczyste to jesteście wspólnotą.
    Wszystko jest w waszych rękach i to wy jesteście decyzyjni jak ma być zarządzana wasza wspólnota. Wasza trójka ma 96% czy 100% ?, bo napisałeś: Ja(A)32%,sasiad B22%,sasiad C42%
    Na początek poproście MZK o umowę na podstawie której sprawują zarząd nieruchomością wspólną lub administrowanie nieruchomością wspólną.
  • Opcje
    MichałMichał Użytkownik
    edytowano listopada -1
    naszym Administratorm w\g AN jest MZK
    Nie placimy FR na czesci wspolne tylko podatek od nieruchomosci do Gminy

    Aldon - piszesz, ze nie płacicie ani na części wspólne ani na FR. Ale pewnie płacicie za administrowanie ? Jeżeli tak to jakie prace administrator dla was wykonuje ? Wywalcie go i sami zajmijcie się swoją własnością. Jest Was tylko troje i jeżeli żyjecie zgodnie na pewno się dogadacie - a zaoszczędzicie na opłatach za administrowanie.

    pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.