Instalowanie butli gazowych w lokalach

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano sierpnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
W wynajmowanym mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia kuchenki do gazu ziemnego ( jak i zresztą w całym budynku), natomiast w budynku woda i mieszkania są ogrzewane gazem ziemnym. Mam więc dylemat, bo już posiadam kuchenkę gazową i chciałem podłączyć ją do butli z gazem płynnym. Nie chcę gotować na kuchence elektrycznej z kilku powodów, których nie będę wymieniać. Może mi ktoś pomóc w tym temacie?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W jednym budynku, a co za tym idzie, w jednym lokalu nie mogą występować dwa rodzaje gazu . Tak wynika z przepisów p-pożarowych . Najlepiej napisz do Państwowej Straży Pożarnej o indywidualna opinie w sprawie montażu butli gazowej w twoim lokalu.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]W wynajmowanym mieszkaniu nie ma możliwości podłączenia kuchenki do gazu ziemnego ( jak i zresztą w całym budynku), natomiast w budynku woda i mieszkania są ogrzewane gazem ziemnym. Mam więc dylemat, bo już posiadam kuchenkę gazową i chciałem podłączyć ją do butli z gazem płynnym. Nie chcę gotować na kuchence elektrycznej z kilku powodów, których nie będę wymieniać. Może mi ktoś pomóc w tym temacie?

    Niestety, nikt Ci nie pomoże w tym temacie, ponieważ podałeś warunki brzegowe, z których wynika, że zbiór rozwiązań jest zbiorem pustym.

    Masz trzy wyjścia:

    A) zamienić "nie chcę gotować na kuchence elektrycznej" na "będę gotować na kuchence elektycznej, bo wygląda na to, że nie mam innego wyjścia",

    B) podłączyć posiadaną kuchenkę gazową do instalacji gazowej wiedząc, że "nie ma możliwości" jedynie otworzenia w d... parasola, a cała reszta jednak jest możliwa,

    C) namówić wszystkich pozostałych, żeby zrezygnowali z gazu ziemnego i przeszli na butle, albo na węgiel.

    Pozdrawiam serdecznie.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    § 157.6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci<br />gazowej.<br />7. W budynku niskim, mającym w mieszkaniach instalację zasilaną gazem płynnym,<br />dopuszcza się usytuowanie kotłowni gazowej zasilanej z sieci gazowej.<br /><br />Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie<br />warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.<br />U. z 2002 nr 75, poz. 690.<br /><br />Rozporządzenie jest aktem wykonawczym do ustawy Prawo budowlane.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak. Jest to możliwe, pod warunkiem, że ten blok 5-rodzinny jest budynkiem<br />niskim w rozumieniu przepisów techniczno-budowlanych, a więc - w odniesieniu do<br />budynków mieszkalnych - ma nie więcej, niż 4 kondygnacje nadziemne (np. parter +<br />2 piętra + poddasze użytkowe, względnie parter + 3 piętra) oraz pod warunkiem,<br />że instalacja na gaz ziemny zasila w tym budynku wyłącznie kotłownię gazową i<br />nie jest prowadzona w lokalach mieszkalnych. 3zqv8
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam za argument ad personam, ale uwielbiam takich indywidualistów. Wyłamywanie się z tłumu jest typowo polskie. Zastanów się: kuchenka gazowa to nie tylko kwestia możliwości podłączenia, ale również odpowiedniej wentylacji, kubatury pomieszczenia oraz umeblowania (odległość od okien, szafek, okapu, itp.).<br />Może po prostu budynek nie jest przystosowany do montażu kuchni gazowych???<br />Po co Ci gaz.??? Kuchenka elektryczna jest o wiele bardziej wygodna, bardziej bezpieczna, a przede wszystkim gotowanie na gazie nie brudzi wszystkiego dookoła tłustym osadem. W wielu bardziej cywilizowanych państwach, nawet w starych kamienicach wszyscy gotują na prądzie i nikomu do głowy nie przyjdzie instalowanie bomby w mieszkaniu (butla = bomba). Spójrz na to pozytywnie: posiadanie instalacji trójfazowej w mieszkaniu to prawdziwy skarb, za który sporo ludzi wiele by dało. Spraw sobie płytę indukcyjną - nie zauważysz różnicy pomiędzy gazem. no chyba, że na plus.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a jak zrobić by w kamienico 8 rodzinnej(8 mieszkaniowej) podłączyć gaz ziemny gdy niektórzy mają butle?
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a czy piec dwufunkcyjne jondensacyjny umieszczony w łazience można potraktować jako kotłownię dla tego mieszkania?
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak sama nazwa wskazuje taki piec służy do podgrzania wody jak do ogrzewania mieszkania.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W budynku w którym mieszka moja mama, niebawem zaczną montować instalacje gazową. Moja mama do tej pory korzysta z butli gazowej, ponieważ tak jest najbardziej ekonomicznie dla niej, bo niestety emewrytura jest niska. I tu pytanie, bo mama niestety nie chce podłączenia gazu z powodu dodatkowych kosztów, (maszynka, miesięczne opłaty) a z tego co przepisy mówią butal musi zniknąć. Na to wygląda że mojej mamie pozostanie użytkownie butli nielegalnie, lub wymuszenie zmiany mieszkanie na gminie, bo jak inaczej obejść to bezsensowną sytuacje?
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Maciej:
    jak inaczej obejść to bezsensowną sytuacje?
    Bezsensowna jest Twoja ignorancja. Prawa nie należy "obchodzić", bo to nie dziura w drodze. Należy go przestrzegać. Zwłaszcza w takich sytuacjach, jak opisana. To kwestia życia i zdrowia mieszkańców - również Twojej mamy. Emerytura (choćby niska) do niczego się nie przyda, kiedy dojdzie do nieszczęścia.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]jak inaczej obejść to bezsensowną sytuacje?
    Bezsensownym określasz to, że gaz ziemny z sieci jest tańszy kilkukrotnie, niż gaz z butli? A uwzględniając dodatkowe opłaty (przesyłowe, abonament itp.) i tak jest co najmniej dwa razy tańszy.
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]tak jest najbardziej ekonomicznie dla niej, bo niestety emewrytura jest niska.
    Niestety, brzmi to absurdalnie. Chyba, że bierzesz pod uwagę, że mama musiałaby zapłacić za wykonanie tej instalacji, np. złożyć się na część wspólną i sfinansować część w swoim lokalu, ale z drugiej strony, skoro wspominasz o wymuszeniu zmiany mieszkania na gminie, to chyba mama nie jest właścicielką lokalu, a więc mało prawdopodobne, żeby to ona finansowała inwestycję.
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]maszynka, miesięczne opłaty
    miesięczne opłaty mamy już wyjaśnione, a co do maszynki (rozumiem, że kuchenki) w zdecydowanej większości przypadków nie trzeba wymieniać całego urządzenia, a jedynie przezbroić z LPG na gaz ziemny. W praktyce przezbrojenie polega na wymianie dysz w palnikach i późniejszej regulacji.

    :cool:
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]a czy piec dwufunkcyjne jondensacyjny umieszczony w łazience można potraktować jako kotłownię dla tego mieszkania?
    Zapytam po Twojemu: czy samochód osobowy umieszczony w garażu można potraktować jako garaż? Sam sobie odpowiedz, czy samochód może być garażem.

    Kotły gazowe o mocy znamionowej do 30 kW mogą być instalowane w lokalach mieszkalnych, w pomieszczeniach nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi, czyli np. w łazience, pomieszczeniu technicznym, innym pomieszczeniu pomocniczym. Od tego łazienka nie staje się jeszcze kotłownią. Urządzenia o mocy powyżej 30 kW należy instalować w pomieszczeniach technicznych, przeznaczonych wyłącznie na ten cel. Takie pomieszczenie możemy wtedy nazwać kotłownią.

    Podpowiem, że najczęściej kocioł wiszący dwufunkcyjny ma moc znamionową 24 kW, przede wszystkim ze względu na c.w.u. Te małe kotły wiszące mają też moce 32, lub 35 kW, ale te są szczególnie dedykowane do domów jednorodzinnych, w których łatwiej wygospodarować pomieszczenie techniczne przeznaczone na kotłownię.

    Nowy doklejony: 14.07.15 11:11
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]a jak zrobić by w kamienico 8 rodzinnej(8 mieszkaniowej) podłączyć gaz ziemny gdy niektórzy mają butle?
    Bardzo prosto. Trzeba ich namówić, żeby zrezygnowali z butli na rzecz gazu z sieci. Namawiając, należy przedstawić korzyści finansowe, wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz wygodę i komfort użytkowania.

    Kto nie zechciałby się ugiąć pod naciskiem takich argumentów?
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Maciej napisał użytkownik:
    W budynku w którym mieszka moja mama, niebawem zaczną montować instalacje gazową. Moja mama do tej pory korzysta z butli gazowej, ponieważ tak jest najbardziej ekonomicznie dla niej, bo niestety emewrytura jest niska. I tu pytanie, bo mama niestety nie chce podłączenia gazu z powodu dodatkowych kosztów, (maszynka, miesięczne opłaty) a z tego co przepisy mówią butal musi zniknąć. Na to wygląda że mojej mamie pozostanie użytkownie butli nielegalnie, lub wymuszenie zmiany mieszkanie na gminie, bo jak inaczej obejść to bezsensowną sytuacje?
    <br />Chciałbym potwierdzić taką sytuację w wielu domach wielorodzinnych, jakie jest rozwiązanie.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie takie, jak to już opisano powyżej. Ostatecznie wyjdzie taniej, więc głowa do góry. Wartość dodana, to zwiększenie bezpieczeństwa, a raczej zmniejszenie ryzyka, bo tak to trzeba nazwać po imieniu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl(Maciej) :[/cite]W budynku w którym mieszka moja mama, niebawem zaczną montować instalacje gazową.
    nie robia tego z nudy ale dla poprawienia bezpieczeństwa użytkowników lokali
    [cite] Gość Zarzadca.pl(Maciej) :[/cite]Moja mama do tej pory korzysta z butli gazowej, ponieważ tak jest najbardziej ekonomicznie dla niej, bo niestety emewrytura jest niska.
    czy to jest, aby bezpieczne ?
    [cite] Gość Zarzadca.pl(Maciej) :[/cite]I tu pytanie, bo mama niestety nie chce podłączenia gazu z powodu dodatkowych kosztów, (maszynka, miesięczne opłaty) a z tego co przepisy mówią butal musi zniknąć.
    a może ty byś sie dorzucił i kupił np. kuchenkę na gaz przewodowy , to tak dla bezpieczeństwa jej i otoczenia
    [cite] Gość Zarzadca.pl(Maciej) :[/cite]Na to wygląda że mojej mamie pozostanie użytkownie butli nielegalnie, lub wymuszenie zmiany mieszkanie na gminie, bo jak inaczej obejść to bezsensowną sytuacje?
    ciekaw jestem ile jest wart jej życie? , mieszka całay czas na bombie z opóźnionym zapłonem
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie w budynku jedna z rodzin mieszkających na parterze podłączyła sobie butlę. Jest to rodzina typowo patologiczna.Codziennie pijaństwo i kolejki pijusów z butelkami i puszeczkami.Wchodzą i wychodzą od rana do rana...ble. Dowiadywaliśmy się u administratora, ale oni o tym wiedza i nic nie moga poradzić.wszyscy mamy obawy tymbardziej, że ciągle słyszy się o wybuchach. Brak nam pomysłów co można by jeszcze zrobic...ech...Polsko
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.