Remont z FR ale u niektorych wlascicieli lokali

FlaviaFlavia Użytkownik
edytowano października 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
Co radzicie zrobic, mam mieszkanie na ostatnim pietrze. wlasciciele lokali podjeli uchwale o wymianie instalacji c.o. i zwiazanych z tym doplatach do funduszu remontowego. Glosowalam za uchwala. Uchwala nie zostala zaskarzona, doplata zostala doplacona. A teraz sie okazuje, ze zarzad (po zlosci, zatargi sasiedzkie) nie zlecil wymiany instalacji w moim lokalu tylko w innych, a ode mnie zada sie dodatkowej zaplaty za wykonanie tej wymiany, mimo ze nikt poza mna nie placi - wynagrodzenie wykonawcy idzie z funduszu remontowego. Jesli nie zaplace to w ogole mnie nie podlacza do instalacji po jej wymianie, a moga to zrobic gdyz moje mieszkanie jest na ostatnim pietrze. Remont sie rozpoczal, ale u mnie robic nie chca do czasu otrzymania pieniedzy. Co zrobic?
Pozdawiam,
Kaska

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po to, żeby wymienić starą instalację c.o. na nową potrzebny jest projekt
    Idź do administratora, obejrzyj ten projekt (czy uwzględnia twoje mieszkanie) a przy okazji spokojnie wyjaśnij sprawy finansowe - ile wpłaciłaś, ile powinnaś i czy to się zeruje, czy masz nadpłatę czy niedopłatę
    Ile lokali jest w twojej wspólnocie?
  • Opcje
    FlaviaFlavia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    projekt jest, uwzględnia całość... nie mam niedopłaty, na fr płacę na takich samych zasadach jak wszyscy, dopłatę wnosiłam również na tych samych zasadach. interesuje mnie bardziej zagadnienie czy mają prawo zlecić wykonanie instalacji pomijając mój lokal m.in. za pieniądze, które wpłacałam na fr, jednocześnie grożąc mi odcięciem, jeśli nie sfinansuje swojego odcinka samodzielnie... moim zdaniem nie, i kwalifikuje się to chyba jako wyłudzenie... jestem ciekawa Waszych opinii i sugestii co robić
  • Opcje
    robert700robert700 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W/g mnie piony sa czescią wspolna ,fakt ze jestes koncowym odbiorca niczego nie zmienia.Jezeli projekt uwzgledniał wymiane całości to i twój odcinek powinnien byc wymieniony ze srodków zgromadzonych na FR.
  • Opcje
    FlaviaFlavia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Instalacja jest częścią wspólną, stąd moje pytanie, wiem że mój odcinek musi być zrobiony za pieniądze z fr, ale prawo prawem, a jak widać nie wszyscy go przestrzegają... zastanawiam się nad jakimś sensownym wyjście z sytuacji, tym bardziej, że lada moment będzie remont balkonów i garaży i pewnie znów dyskusje kto ma za co zapłacić...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy mają prawo zlecić wykonanie instalacji pomijając mój lokal
    Nie, nie maja prawa
    Czy to zrobią łamiąc prawo? Tego nikt nie wie.
    Nadal polecam spokojną rozmowę z administratorem i polubowne rozwiązywanie nieporozumień
  • Opcje
    FlaviaFlavia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po dzisiejszych rozmowach z sasiadami wiem, ze to zrobia:devil:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2012
    [cite] Flavia:[/cite]Instalacja jest częścią wspólną, stąd moje pytanie, wiem że mój odcinek musi być zrobiony za pieniądze z fr, ale prawo prawem, a jak widać nie wszyscy go przestrzegają... zastanawiam się nad jakimś sensownym wyjście z sytuacji, tym bardziej, że lada moment będzie remont balkonów i garaży i pewnie znów dyskusje kto ma za co zapłacić...
    Domniemam, że wykonanie wymiany instalacji CO kosztuje... więcej niż wpłacane przez ciebie zaliczki i pewnie stąd żądania dopłaty. Zaliczka to jedno a pokrycie kosztów przypadających na ciebie to druga sprawa.
    Po dzisiejszych rozmowach z sasiadami wiem, ze to zrobia:devil:
    że co, nie będą u ciebie wymieniać czy że będą u ciebie wymieniać instalację na koszt wspólnoty?
    lada moment będzie remont balkonów
    za remont balkonów płaca właściciele lokali do których jest on przynależny jako pomieszczenie pomocnicze z wyjątkiem jego konstrukcji . Koszty remontu konstrukcji pokrywa wspólnota.
    Oferty na remont tak powinny być przygotowane odrębnie remont balkonu(płytki , balustrady) odrębnie remont konstrukcji balkonu (konstrukcja , warstwa izolacyjna)
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP:
    Domniemam, że wykonanie wymiany instalacji CO kosztuje... więcej niż wpłacane przez ciebie zaliczki i pewnie stąd żądania dopłaty.
    Wykonanie remontu to jedno, a wyrównanie ewentualnej niedopłaty to drugie. Zaległych opłat (o ile takie będą) wspólnota powinna dochodzić na drodze sądowej, a nie przez szantaż: wpłać więcej, bo nie wymienimy Ci instalacji c.o.
    Zresztą, Flavia napisała wyraźnie:
    ode mnie zada sie dodatkowej zaplaty za wykonanie tej wymiany, mimo ze nikt poza mna nie placi (...)
    nie mam niedopłaty, na fr płacę na takich samych zasadach jak wszyscy, dopłatę wnosiłam również na tych samych zasadach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Posesja:[/cite]Zresztą, Flavia napisała wyraźnie:
    foch.gif co napisała to napisała, ale ja do końca nie jestem pewien czy to nie jej odczucie czy oczywista dla ciebie prawda , ..... napisała też
    Po dzisiejszych rozmowach z sasiadami wiem, ze to zrobia:devil:
    co zrobią? zażądają dodatkowej opłat, czy zrobią w ramach FR wspólnoty i wymienią jej instalacje C.O. w lokalu ...dobani.gif
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jak zarząd uzasadnia swoją decyzję? Bez tego nie ruszymy z miejsca.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.