czy mam prawo rezygnacji z zarządcy przymusowego

wioletawioleta Użytkownik
edytowano października 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam

czy mam prawo odmowy przyjęcia zarządcy przymusowego. jeżeli tak to co powinnam zrobić
Wioleta

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Proszę sprecyzować pytanie, nie chcesz być zarządcą, czy nie zgadzasz się na jego ustanowienie?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2012
    [cite] wioleta:[/cite]Witam

    czy mam prawo odmowy przyjęcia zarządcy przymusowego. jeżeli tak to co powinnam zrobić
    gdzie?.....na przyjęciu, na imieninach ...

    Zarządca przymusowy został ustanowiony przez SĄD, ponieważ ty, jako właścicielka źle dbałaś o działalność wspólnoty.
    To jest kara dla ciebie i innych właścicieli lokali , którzy razem z tobą tworzą wspólnotę.
    Art. 26.
    <1. > Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, 
    każdy właściciel może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd, który określi zakres jego uprawnień oraz należne mu wynagrodzenie. 
    [b]Sąd odwoła zarządcę, gdy ustaną przyczyny jego powołania.[/b]
    

    Art. 27.
    [b]Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek[/b] współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1.
    
  • Opcje
    wioletawioleta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    NIE NIE. JA JESTEM LICENCJONOWANYM ZARZĄDCA ALE NIE PRACUJE W ZAWODZIE I DOSTAŁAM PISMO Z SĄDU O PRZYMUSOWYM ZARZĄDCA, I NIEWIEM JAK SIE Z TEGO WYPLATAĆ,
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tutaj jeden taki co pisze bez zastanowienia i opamiętania już na Ciebie "wyrok" wydał.
    ...ty, jako właścicielka źle dbałaś o działalność wspólnoty.
    To jest kara dla ciebie...
    - gdyby mógł to pewnie by i zastrzelił od razu, a tu taka siurpriza, hehe.
    Bedzie musiał sobie całą grządkę kaktusów nasadzić. :fingersear:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wioleta:[/cite]NIEWIEM JAK SIE Z TEGO WYPLATAĆ
    Zostałaś ustanowiona zarządcą przymusowym bez Twojej wiedzy i zgody?
  • Opcje
    wioletawioleta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale ja nie jestem ani włascicielem tej nieruchomosci ani mieszkanka ani zarzadzcą tej nieruchomośći,
    tylko dostałam nakaz sądowy o zarzadzaniu przymusowym...

    Nowy doklejony: 11.10.12 14:57
    tak dostałam nakaz sądowy za tydzień mam sie wstawić w sądzie ale che się do tego czasu przygotować jak wycofać sie z tej pomylki
    po pierwsze nieposiadam oc zarzadcy po drugie nie pracuje w zawodzie zarzadcy i niezabardzo jestem na biezaco w temacie, a nie che sobie tego brac na głowe jeszcze
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano października 2012
    A czy to nie wnioskodawca wskazał Cię jako kandydata na ZP?
  • Opcje
    wioletawioleta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    widocznie tak, tak z pisma wywnioskowałam, ale mam prawo odmówić...
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nawet jeżeli sąd cię wylosował z listy lokalnych zarządcow licencjonowanych, czy też wnioskodawca Cię wskazał to póki co nie ma przymusu bycia zarządcą przymusowym a więc możesz grzecznie odpowiedzieć sądowi, że nie wykonujesz tego zawodu od kilku już lat i na zasadzie art. 31 ust. 2 Konstytucji poproś Wysoki Sąd aby nie zmuszał Cie do czynienia czegoś do czego aktualnie nie spełniasz wymogów prawa.
  • Opcje
    wioletawioleta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję za odpowiedź

    Nowy doklejony: 11.10.12 15:22
    ale jak bym miała nakaz z sadu co to nie mam prawa odmowy ,ZP kurcze w pismie jest napisane ,,,iż ustanowiono Pania zarządcą przymusowym i mam sie wstawic za tydz do sądu,,
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Idź jutro do sądu, dowiedz się w sekretariacie, kto z sędziów "ma tę sprawę" porozmawiaj z nim (nią) i przedstaw swoją sytuację. Zdążą poszukać innego ZP tym bardziej, że chętnych na taką fuchę chyba nie brakuje.
  • Opcje
    wioletawioleta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    super dziękuję za poradę
  • Opcje
    FormozaFormoza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I to się nazywa konkretna pomoc na forum :bigsmile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Nie mogą ustanowić bez zgody, to jakieś nieporozumienie, zrób jak Biedronka ci radzi.
    A może jakiś czas temu coś się toczyło i byłaś już przesłuchiwana? Jeżeli nie , to musi być nieporozumienie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.