Nieuczciwy zarządca-gdzie zgłosić?

patikot5patikot5 Użytkownik
edytowano października 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
zarządca bloku do którego się wprowadziłam jest bardzo nieuczciwy, mamy problem z dostarczaniem ciepłej wody, ma ona temperaturę dużo niższą niż powinna poza tym nie mamy powołanego zarządu i zarządca zwleka z tą czynnością. Do kogo mogę to zgłosić? Bo jak do tej pory to wydaje się jakby zarządca był właścicielem budynku. Kto sprawuje kontrole nad nim jeśli nie ma zarządu? Zgłąszam wszystkie usterki do zarządcy ale w odpowiedzi otrzymuje tylko zapewnienia, że wszystko działa poprawnie. Nie znam się na technicznych rzeczach więc nie mam kontrargumentu. Wiem tylko, że mam w mieszkaniu chłodną wodę zamiast ciepłej i słowa zarządcy, że na węźle na pewno ma temp 55 stopni. Co mogę z tym zrobić?

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jesteś właścicielem lokalu?
    Ile lokali jest w budynku?
    Jaki jest status zarządcy? Czy sprawuje on zarząd powierzony aktem notarialnym? Czy jest wpisany do księgi wieczystej budynku?
    Zarząd powołują właściciele, a nie zarządca.
    Kto sprawuje kontrole nad nim jeśli nie ma zarządu?
    Właściciele lokali.
    Zgłąszam wszystkie usterki do zarządcy ale w odpowiedzi otrzymuje tylko zapewnienia, że wszystko działa poprawnie.
    To jak w końcu - są te usterki, czy nie? Na czym one polegają?
  • Opcje
    patikot5patikot5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestem właścicielem lokalu.
    Jest to duzy blok, w kazdej klatce 36 mieszkan.
    Nie wiem czy zarzadca jest wpisany do ksiegi wieczystej. wiem ze ma swoje wlasne mieszkanie w budynku. zarzad obecnie nie ma. Wytłumaczono mi ze byl jakis stary ale po kolei czlonkowie sie wyprowadzali i teraz nie ma nikogo.
    a usterka polega na tym ze ciepla woda ktora powinna byc goraca jest w rzeczywistosci letnia.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak to jest, jak właściciele nie interesują się swoją własnością
    Podejrzewam, że masz albo zwykłego administratora, albo zarząd właścicielski jednoosobowy - tylko ty możesz się dowiedzieć
    Sąsiedzi też mają za zimną wodę czy tylko ty?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] patikot5:[/cite]Witam,
    zarządca bloku do którego się wprowadziłam jest bardzo nieuczciwy, mamy problem z dostarczaniem ciepłej wody, ma ona temperaturę
    dużo niższą niż powinna poza tym nie mamy powołanego zarządu i zarządca zwleka z tą czynnością. Do kogo mogę to zgłosić? Co mogę z tym zrobić?
    zwróć się do współwłaścicieli nieruchomości ...ale zacznij od lektury ustawy o własności lokali .
    Tam są opisane kroki jakie należy podjąć, aby wybrać Zarząd WM.
    Nie wiem czy zarzadca jest wpisany do ksiegi wieczystej.
    taki sam zapis winien być w twoim akcie notarialnym.... kto jest Zarządca nieruchomości....
    usterka polega na tym ze ciepla woda ktora powinna byc goraca jest w rzeczywistosci letnia.
    może to być problem z pompą cyrkulacyjną .... może to być problem z zaworami rozdzielającymi .... może to być problem hmmmm mysli.gif...
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] patikot5:[/cite]Nie wiem czy zarzadca jest wpisany do ksiegi wieczystej.
    taki sam zapis winien być w twoim akcie notarialnym.... kto jest Zarządca nieruchomości....
    Taki zapis nie musi być powtórzony w każdym akcie notarialnym, a więc może być tak, że nie ma go w akcie patikota5. Zgodnie z ustawą o własności lokali wystarczy, że zapisu dokonano w pierwszym akcie, czyli w umowie ustanowienia odrębnej własności pierwszego lokalu w danej nieruchomości gruntowej. Określenie sposobu zarządu nieruchomością jest z mocy prawa wiążące dla pozostałych nabywców lokali, bez konieczności powtarzania go w kolejnych umowach. Podstawa prawna: art. 18.2 uwl:
    Art. 18
    1. Właściciele lokali mogą w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego określić sposób zarządu nieruchomością wspólną, a w szczególności mogą powierzyć zarząd osobie fizycznej albo prawnej.

    2. W razie sukcesywnego wyodrębniania lokali przyjęty przez dotychczasowych współwłaścicieli sposób zarządu nieruchomością wspólną odnosi skutek także do każdego kolejnego nabywcy lokalu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2012
    [cite]Posesja:[/cite]Taki zapis nie musi być powtórzony w każdym akcie notarialnym,
    porażka , dualizm w aktach notarialnych.... to kuriozum zwłaszcza w temacie kto jest zarządcą nieruchomości... i kto to napisał.
    Zgodnie z ustawą o własności lokali wystarczy, że zapisu dokonano w pierwszym akcie, czyli w umowie ustanowienia odrębnej własności pierwszego lokalu w danej nieruchomości gruntowej.
    Art. 18
    2. W razie sukcesywnego wyodrębniania lokali przyjęty przez dotychczasowych współwłaścicieli sposób zarządu nieruchomością wspólną odnosi skutek także do każdego kolejnego nabywcy lokalu.
    to znaczy tylko, że następny (drugi i kolejny następny) kupujący nieruchomość lokalową nie może żądać zmiany tego zapisu,
    Uważam, że musi być wpisany do wszystkich następnych aktów notarialnych
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.