Lekceważenie lokatorów

Anlkabbb3Anlkabbb3 Użytkownik
edytowano sierpnia 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Spółdzielnia Wspólnota Będzin lekceważy problemy lokatorów na Syberce wolno karmić gołębie w bloku,mogą się załatwiać innym na parapety mało z tego ludzie maja w domu szczury na 12 piętrze zalęgły się już prusaki i co spółdzielnia z tym robi?
Kto chce mieszkać w takim bloku i mieć takiego gospodarza? masakra klatki opisane,wyzwiska itp. Kiedyś tego nie było najwidoczniej spółdzielnia się przestała przejmować blokami to o nich świadczy

Komentarze

  • Opcje
    Anlkabbb3Anlkabbb3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masakra!!!!
  • Opcje
    basiajbasiaj Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Trudno zmusić właściciela lokalu do tępienia robactwa w jego domu, ponieważ zawsze może tłumaczyć się tym, że to do niego przywędrowało. Ale w sytuacji kiedy robactwo może rozejść się po całym bloku należy natychmiast zatrudnić odpowiednią firmę, która pozbędzie się " dzikich lokatorów" i da gwarancję na jakiś czas.Jeśli to Wspólnota Mieszkaniowa to zrobić to na jej koszt w ramach eksploatacji, jeśli ww sytuacja zaistniała w mieszkaniu lokatorskim, wówczas Spółdzielnia powinna zrobić to na własny koszt.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano marca 2010
    Jeżeli spółdzielnia nie wykonuje swoich obowiązków właściciele lokali mogą zmienić zarządcę.
    Pomocne orzecznictwo:
    z uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 23 grudnia 2008 roku (I ACa 540/08, LexPolonica nr 2049423):
    " (...) Poddanie przez właścicieli lokali sytuacji prawnej ustawie o własności lokali skutkuje tym, że w pełnym zakresie zastosowanie znajdują przepisy tej ustawy. Stosownie też do regulacji zawartej w ustawie o własności lokali, niezależnie od tego, czy chodzi o wspólnotę określoną w art. 19 czy w art. 20, możliwe jest powierzenie zarządu (administrowania) nieruchomości wspólną zarządcy (art. 18 ustawy o własności lokali). W ten sposób więc może dojść do pozbawienia spółdzielni zarządu wykonywanego jako zarząd powierzony - art. 27 ust. 2 u.s.m., skoro regulacja z art. 18 ustawy o własności lokali daje właścicielom możliwość wyboru sposobu zarządu, w tym w szczególności co do podmiotu, któremu zostanie powierzony zarząd. (...). Reasumując, stwierdzić należy, iż w warunkach objętych dyspozycją art. 24 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wspólnota może pozbawić spółdzielnię zarządu nieruchomością wspólną, pomimo że w nieruchomości pozostała część (choćby jeden) niewyodrębnionych lokali."
    Treść orzeczenia na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://www.zarzadca.pl/content/view/618/94/
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale w tym przypadku mamy do czynienia z budynkiem spółdzielczym.

    Spółdzielnia ma wdzięczną nazwę "Wspólnota".
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano marca 2010
    Jeśli jednak choćby jeden lokal jest wyodrębniony, mamy do czynienia ze wspólnotą mieszkaniową.
    Coraz rzadziej można spotkać "czystą" nieruchomość spółdzielczą, bez wyodrębnionych lokali. Dochodzi do bardzo ciekawych sytuacji: organy spółdzielni mają coraz mniej do powiedzenia, ponieważ zaistnienie własności mieszanej gruntownie zmienia reguły gry. Patrz: "Docieplenie za zgodą każdego właściciela" http://je.pl/dk00 Wyrok NSA: http://je.pl/o5nn
    Wprowadzenie niektórych przepisów ustawy o własności lokali do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz masowa skala przekształceń spółdzielczego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności powoduje nieuchronnie rozkład spółdzielczości mieszkaniowej i powolny zanik tej formy władania nieruchomościami.

    Oczywiście, prawa właścicieli lokali w nieruchomościach spółdzielczych zależą od tego, jaką część udziałów stanowią lokale wyodrębnione.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.