Jakie odsetki może uchwalić wspólnota mieszkaniowa

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano października 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Cytat:<br />
prawo naliczania odsetek ustawowych, które od dnia 15.10.2005 r. wynoszą 11,50 procent w skali roku. Właściciele lokali mogą ponadto podjąć uchwałę o ich podwyższeniu, nawet do 29 procent (odsetki maksymalne).
<br />Te informacje wymagają stałej aktualizacji, bo wysokość odsetek ustawowych i maksymalnych się zmienia. Od 15.12.2008 odsetki ustawowe wynoszą 13% w stosunku rocznym, a odsetki maksymalne od 10.05.2012 wynoszą 25% rocznie.

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kolejna złota myśl (tym razem portalu Zarzadca.pl) - jako dowód podejmowania decyzji we wspólnocie tylko zgodnych z prawem - godna ramki i odpowiedniego miejsca na ścianie:
    ...stwierdzenie nieważności postanowień uchwały możliwe jest również wtedy, gdy nie zostanie ona zaskarżona do sądu w trybie art. 25 ustawy o własności lokali...
  • Opcje
    abwehrstelle_breslauabwehrstelle_breslau Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czepiasz się biedro-ka!
    Wola większości jest prawem! UoWL jest najważniejsza!!
    np z tego co wiem, kary fizyczne nie są zabronione przepisami tej ustawy, więc jak wspólnota podejmie uchwałę aby publicznie wychłostać dłużnika, to jak ten nie ureguluje długu - należy go przytoczyć do trzepaka na podwórzu i przykładnie wygarbować mu skórę...
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano października 2012
    abwehrstelle_breslau, do Prima Aprilis jeszcze daleko.
    [cite] abwehrstelle_breslau:[/cite]z tego co wiem, kary fizyczne nie są zabronione przepisami tej ustawy
    We wspólnocie mieszkaniowej obowiązują nie tylko przepisy tej ustawy, ale i innych ustaw.
    Naruszenie nietykalności cielesnej jest przestępstwem. Kodeks karny:
    Art. 217. § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...Wola większości jest prawem!...
    - ty pewnie abwehrstelle_breslau kończyłeś ten sam turnus co licencjonowany zatrudniony jako administrator w mojej wspólnocie. On też twierdzi, że wspólnoty nie obowiązuje żadne prawo tylko to co sobie uchwali.
    Jak widać "głupota" ma się dobrze.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2012
    [cite] biedron_ka:[/cite]
    ...Wola większości jest prawem!...
    - ty pewnie abwehrstelle_breslau kończyłeś ten sam turnus co licencjonowany zatrudniony jako administrator w mojej wspólnocie.
    On też twierdzi, że wspólnoty nie obowiązuje żadne prawo tylko to co sobie uchwali.
    Jak widać "głupota" ma się dobrze.
    Czyja głupota? Widać, że co poniektórzy zachowują się konie w kopalni z klapkami na oczy, myślenie zostało na wierchu ...beczy.gif
    A niby czyim kontrolom podlega wspólnota, która nie ma żadnych pożytków i skład się tylko z osób fizycznych ....bezradny.gif
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.