odwołanie starego zarządcy i powołanie nowego

PlutPlut Użytkownik
edytowano listopada 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam!

czy ma ktoś gotowy wzór uchwały jak można zmienić starego zarządcę i powołać nowego ??? jest pilnie potrzebny, a kolejne pytanie, czy można podejmować głosowanie w sprawie odwołania starego zarządcy i powołania nowego w trybie indywidualnego zbierania głosów ?? wiadomo, że lepiej sie zabezpieczyć i zebrać większość głosów właścicieli... rozumiem, że w tym celu notariusz nie będzie konieczny?? chyba ze się myle... Proszę o podpowiedz i jak można koniecznie wzór uchwały wypowiadającej umowę dotychczasowemu zarządcy.

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...koniecznie wzór uchwały wypowiadającej umowę dotychczasowemu zarządcy...
    Żadnemu zarządcy nie wypowiada się umowy na podstawie uchwały.
    Umowy się albo zawiera podpisując je przez obydwie strony albo rozwiązuje poprzez np. wypowiedzenie.
  • Opcje
    PlutPlut Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale by wypowiedzieć umowę gdzie stronami jest obecny zarządca i zarząd wspólnoty który podpisywał umowę o zarządzanie w imieniu całej wspólnoty mieszkaniowej, potrzebna jest uchwała większości właścicieli, którzy chcą zmiany zarządcy by ewentualnie zabezpieczyć się przed roszczeniami i komplikacjami ze strony obecnego zarządcy. Rozumiem, że wypowiedzenie umowy o zarządzanie nieruchomościami i podpisanie umowy z nowym zarządcą to czynność nie przekraczająca zakres zwykłego zarządu... Potrzebuje wyłącznie wzór takiej uchwały
    z góry dziękuje pomocnym :)
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W Twoim wypadku ( przy istniejącym zarządzie) ten zarządca jest tylko administratorem a nie zarządcą któremu powierzono zarządzanie.
    Zmiana administratora na innego jest czynnością zwykłego zarządu oczywiście, czyli zarząd samodzielnie przeprowadza taką czynność z tym, że moim zdaniem powinno być to uzgodnione (omówione) z właścicielami niekoniecznie w formie uchwały, a przynajmniej właściciele powinni być powiadomieni nawet post factum o takiej zamianie.
    We wspólnotach nie ma gotowych wzorów uchwał, (nie ma dwóch identycznych wspólnot) to właściciele decydują jaka ma być treść i forma uchwały, bo każda wspólnota to inni ludzie, inne sytuacje itd.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] biedron_ka:[/cite]W Twoim wypadku ( przy istniejącym zarządzie) ten zarządca jest tylko administratorem a nie zarządcą któremu powierzono zarządzanie.
    Przecież nikt nie twierdzi, że powierzono zarządzanie. Wręcz przeciwnie: wyraźnie napisano, że zarząd wspólnoty podpisał z zarządcą umowę o zarządzanie.
    Plut, dlaczego uważasz, że w sprawie wypowiedzenia umowy z zarządcą jest potrzebna uchwała? Czy jest taki zapis w umowie o zarządzanie?
  • Opcje
    PlutPlut Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jestem młodym zarzadcą z niewielkim doświadczeniem i mam na oku wspólnotę pow 7 lokali gdzie właściciele i zarząd ewidentnie nie są zadowoleni z dotychczasowego administratora, niestety nie widziałem umowy o zarządzanie z obecnym zarządcą zwyczajnie wydaje mi się, że bezpieczniej będzie przygotować taka uchwałę gdzie jednoznacznie większość właścicieli opowie się za bądź przeciw zmianie zarządcy, chyba, że ta umowa została notarialnie poświadczona to wiadomo, że również musiałbym wtedy zaprosić notariusza...
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem daj sobie tymczasem spokój Plut, bo trudno Ci będzie zarządzać wspólnotą za pomoca forum,
    a z Twoją wiedzą (sądząc po treści postów) na razie nie jest dobrze.
    Pomyśl również o ludziach, którymi chcesz zarządzać, szkoda ich....
    Doucz się jeszcze, a potem życzę powodzenia. Na początek polacam zapoznanie się z Ustawą o własności lokali, a w szczególności z jej art.19.
    Piszę pewnymi skrótami, jako że przedstwiłeś się jako początkujący...ale jednak profesjonalista
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    Posesja: Przecież nikt nie twierdzi, że powierzono zarządzanie
    Czy ja pisałam, że ktokolwiek twierdzi iż powierzono zarządzanie?
    To ja stwierdziłam że mu nie powierzono zarządzania po to aby pokazać pytającemu, że zatrudniony zarządca licencjonowany "zajmuje stanowisko" administratora a nie zarządcy mimo posiadania tego tytułu.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    PlutPlut Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A moim zdaniem Pani Beato to forum jest stworzone po to by sie wymieniać wskazówkami i doświadczeniami w końcu nie wszyscy wszytko wiedzą od razu, a każdy kiedyś miał swój początek drogi zawodowej. Skoro Pani nie ma nic więcej do dodania na postawione przeze mnie pytanie tylko sugestia, że ktoś jest niedouczony i nie powinien czegokolwiek to świadczy, że Pani nie jest douczona dobrego wychowania... Ponadto droga Pani Beato art. 19 ustawy o własności lokali mówi, iż w przypadku lokali których liczba jest mniejsza niż siedem do zarządu nieruchomością wspólną mają zastosowanie przepisy KC i KPC w współwłasności. natomiast w postach powyżej wskazywałem, iż liczba lokali jest większa niż 7, proszę czytać uważniej Pani Beato.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Plut:
    "A moim zdaniem Pani Beato to forum jest stworzone po to by sie wymieniać wskazówkami i doświadczeniami".

    Mój post zawierał właśnie szczere wskazówki, niepotrzebnie się zatem denerwujesz...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Pani Beata:[/cite]Mój post zawierał właśnie szczere wskazówki, niepotrzebnie się zatem denerwujesz...
    nie ma jak udawana szczerość ...
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [align=right](...) admin[/align]
    Ad rem:
    [cite] Plut:[/cite]mam na oku wspólnotę pow 7 lokali gdzie właściciele i zarząd ewidentnie nie są zadowoleni z dotychczasowego administratora
    Skoro tak, to taką uchwałę warto podjąć, choćby z ostrożności. Warto jednak zapoznać się z treścią umowy o zarządzanie i sprawdzić, jaki jest tryb i okres wypowiedzenia.
    Może to być uchwała zobowiązująca zarząd do rozwiązania umowy albo wyrażająca zgodę na rozwiązanie - to zależy od zapisów umowy oraz od determinacji właścicieli i zarządu.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Plut: niestety nie widziałem umowy o zarządzanie z obecnym zarządcą
    Umowa i zasady wypowiedzenia tej umowy to podstawa. Moim zdaniem uchwała jest zbyteczna i wystarczy wypowiedzenie umowy zgodnie z jej postanowieniami.
    Sprawę można omówić wcześniej na zebraniu.
    Plut: bezpieczniej będzie przygotować taka uchwałę gdzie jednoznacznie większość właścicieli
    Ryzyko jest takie, że taką treścią jak ta:

    Właściciele upoważniają zarząd wspólnoty mieszkaniowej w osobach ......... do rozwiązania umowy na administrowanie nieruchomością wspólną budynku przy ulicy ...... z zachowaniem terminów wypowiedzenia wynikających z umowy na administrowanie.

    wprowadzisz wśród właścicieli błędne wrażenie, że bez ich zgody umowy na administrowanie nie można wypowiedzieć.


    Tymczasem na umowie podpisani są członkowie zarządu wspólnoty i oni mogą taką umowę wypowiedzieć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.